20 būdų lengviau išmokti užsienio kalbą (II dalis)

pagal | 2020 24 sausio

11. Mokytojas

Kalbą galima bandyti mokytis savarankiškai, tačiau daugeliui reikalingas spaudimas, kitaip tariant, mokytojas, kuris bent minimaliai kontroliuotų, užduotų darbus ir juos patikrintų. Kai renkatės mokytoją, pasidomėkite, ką apie jį sako kiti mokiniai, pabendraukite asmeniškai. Nepamirškite, kad geras mokytojas ne tas, kuris idealiai moka užsienio kalbą (ar kitą savo dėstomą dalyką), o tas, kuris moka mokyti ir paaiškinti, sukuria teigiamą atmosferą. Neatmeskite galimybės ir mokytis privačiai pas studentus – bus pigiau.

12. Savaitės/mėnesio planas

Clipart Illustration of a Red Pencil Marking Of Items On A Check

Jis labai naudingas mokantis savarankiškai, bet nepamaišys ir turint mokytoją. Susirašykite, kokius pratimus planuojate atlikti ir kiek išmokti per savaitę ar mėnesį. Pasižymėkite pliusus prie užduočių, kurias įvykdėte. Jeigu norite, galite po to termino susigalvoti žinių pasitikrinimą ir įsivertinti save.

13. Pažymiai

Kai kurie mėgsta būti įvertinti ir matyti, kiek konkrečiai išmoko, kokią dalį užduočių atliko teisingai. Mokydamiesi savarankiškai galite rašyti kontrolinius, o pasitikrinę suskaičiuoti rezultatus ir parašyti pažymį. Nors tai panašu į žaidimą, tačiau veikia ir skatina pasitempti.

14. Mokymasis su draugais

Žmonėms, kurie mėgsta bendrauti ir mokytis grupėse, gali būti naudinga mokytis kalbos kartu su draugu. Galite būti abi vienodo lygio ir kartu analizuoti ir eiti į priekį, gali jūsų draugas jau mokėti kalbą ir jums padėti iškilus klausimų. Net jeigu šitaip kalbos labai greitai neišmoksite, galbūt atrasite naujų mokymosi sprendimų ar tiesiog smagiai praleisite laiką.

Room-decorating-ideas-for-classrooms4

15. Kambario dekoravimas

Prisiklijuokite frazių ar žodžių užsienio kalba savo kambaryje. Už jų vis užklius akys ir pasąmonė juos įsidėmės. Tokios dekoracijos ne tik suteiks kambariui originalumo, bet ir primins, kai turite tikslą išmokti kalbą ir, jeigu aptingote, turite susigriebti.

16. Telefono meniu kalba

Ne kartą teko matyti, kaip žmonės pasikeičia telefono ar kito prietaiso meniu kalbą, kad tiesiog įsidėmėtų keletą ten vartojamų žodžių. Ieškant kokios nors specifinės funkcijos užsienio kalba gali erzinti, bet paprastai toks paprastas žingsnis gali padėti išmokti nemažai žodžių.

17. Žaidimai

Žaidimų yra įvairiausių – nuo mokomųjų iki pramoginių. Telefone galite rasti nemokamų programėlių, skirtų kalbos mokymuisi arba parsisiųsti pramoginių žaidimų užsienio kalba. Jeigu žaisdami kokį nors žaidimą ar parsisiuntę programėlę galite rinktis kalbą, pasirinkite tą užsienio kalbą, kurią norite išmokti. Nepamirškite ir stalo žaidimų, pavyzdžiui, “Story cubes”. Išridenę kauliukus su skirtingais paveikslėliais turėsite juos įtraukti į pasakojimą ar pavienius sakinius užsienio kalba.

bbc

18. Straipsniai

Susiraskite įdomų interneto portalą, kur skaitysite užsienio kalba naujienas ar straipsnius jus dominančia tema. Taip ne tik būsite motyvuoti verstis įdomius tekstus, bet ir sužinosite naudingos informacijos, pamatysite, kokios kalbinės konstrukcijos yra dažniausiai vartojamos publicistikoje.

19. Aplinkos nusakymas

Pabaigai du įdomesni mokymosi būdai. Pabandykite sėdėdami kambaryje, virtuvėje, universitete ar bet kur kitur mintyse pasakyti matomų daiktų pavadinimus. Jei kurio nors nežinote, gali susirasti žodyne. Kai būsite labiau pažengę, imkite dėlioti sakinius. Patikėkite, tai veikia.

20. Asociacijos

Kam nėra tekę bandyti įsiminti kokio nors sąrašo iš eilės ar žodžio galūnių kaitymo? Dažniausiai tai atrodo tik beprasmė minimali raidžių kaita, todėl įsiminti ypač sunku. Tokiais atvejais iš turimų detalių kuriu kokią nors kvailą dainą ir ją išmokstu dainuoti arba bandau logine seka sudėti istoriją, kad ją prisiminčiau, kai reikės parašyti iš eilės. Tai gali pasirodyti kvaila ir tikrai mirčiau iš gėdos, jeigu kam nors reikėtų padainuoti tas dainas, bet net praėjus keliems metams keletą jų galiu atsiminti.

Esu tikra, kad yra daugybė originalių mokymosi būdų, kurių aš dar neišbandžiau ir čia nepaminėjau. Jeigu tokių žinote, pasidalinkite su visais komentaruose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *