5 priežastys neskaityti knygų

pagal | 2020 24 sausio

Jei jūsų skaitantys draugai beveik įtikino nueiti į knygyną ir įsigyti naujausią bestselerį vien tam, kad galėtumėte dalyvauti pokalbyje – juk atrodo visi aplinkui jau perskaitė išskyrus jus –  neskubėkite. Prieš imant knygą į rankas pirma gerai pagalvokite, ar tikrai norite pasinerti į knygų pasaulį. Turiu jums 5 svarias priežastis, kodėl nereikėtų skaityti knygų

1. Knygos brangiai kainuoja.
Knygos yra brangus malonumas – faktas. Jei esi studentas, tikrai neverta versti savęs rinktis – valgyti sočią vakarienę ar įsigyti knygą. Kaip sakoma, knyga sotus nebūsi. Kaip tik, skaitant knyga dar gali užsimanyti ko nors užkąsti…
Net jei knygas nusprendei skolintis iš draugų ar, dar baisiau, bibliotekos, pagalvok, ar tikrai nori apkrauti savo galvą papildomais rūpesčiais apie grąžinimo terminus, sąlygas ir atsakomybe už pasiskolintas knygas. O kas jei perskaitysi tokią gerą knygą, kad žūtbūt užsimanysi ją turėti asmeninėje kolekcijoje? Galų gale, knygos užima vietą. Kambaryje liks vis mažiau vietos nešvariems indams, purvinoms kojinėmis, šiukšlėms. Be to – ant knygų renkasi dulkės… Galbūt išeitis būtų elektroninės knygos, bet tada reikia iš esmės atskiro prietaiso knygų skaitymui. Vėl išlaidos. Vienas nuostolis…

2. Knygų skaitymas atima daug laiko.
Jei knyga būtų žmogus, ji būtų egoistiška moteris, kuri reikalauja, kad jei jau nusprendei praleisti laiką su ja, nieko daugiau negali daryti. Iš principo, kol skaitai knygą, gali pamiršti viską aplinkui. Jei leisiesi dažnai trukdomas, pastebėsi, kad nelabai gaudaisi knygos siužete, žiūrėk, reikės dar kokį skyrių kitą perskaityti iš naujo… Su knyga nepamultitaskinsi, kaip gal darai su kokiu mėgiamu serialu, kai jį žiūrėdama(s) atlieki kokius namų ruošos darbus.
Ir šiaip vien knygą perskaityti užtrunka sąlyginai ilgai. Geriau palauk, kol bus ekranizuota. Tada ir draugus galėsi pasikviesti pasimėgauti kartu. O jei knyga taip ir nevirs filmu, tai per daug nepergyvenk – reiškia tai buvo prasta knyga. Šiais laikais beveik viskas ekranizuojama. Ta chebrytė Holivude žino ką daro.

Book-iPad-wallpaper-Lost-in-a-Good-Book

ebookfriendly.com

3. Knygų skaitymas pagerins tavo raštingumą.
Kažkada mano lietuvių mokytoja, kol mokėmės skyrybą, davė patarimą, kad jei pamoka neįdomi, tai galime vadovėlyje skaityti ir aiškintis kur koks kablelis ką skiria. Tikrai gykiškas patarimas, bet turiu pastebėti, kad fizikos vadovėliai sudėtingos struktūros sakiniais nepasižymi. Tačiau, net jei nenagrinėsite tekste kablelių, norit ar nenorit, skaitant jūsų raštingumas gerės. Net nepastebėsite kaip kvailai pradės atrodyti jūsų draugų spiceleij netajsiklingas rasimo stiljukas. Tapsite išsišokėliu su taisyklinga kalba. Niekas nemėgsta išsišokėlių.

4. Knygos privers kvestionuoti save ir viską aplinkui.
Patikėkit, tai yra kur kas baisiau nei gali atrodyti. Knygose atrasti veikėjai bus kitokie nei tu. Jie turės skirtingas vertybes, moralės normas. Jie parodys kitokius gyvenimo būdus ir nuomones. Visa tai privers tave nuolat kelti klausimus “kas aš esu ir kuo noriu būti”, “kokių žmonių noriu turėsi savo aplinkoje ir kaip juos rasti”. Iš esmės tu būsi priverstas nuolat galvoti. Bet žinote posakį: „The less you think, the happier you are“ . Nori būt laiminga(s) – neskaityk.

5. Knygos įkvėps tave kažką daryti.
Įsivaizduok, jei perskaitęs Jon Krakauer knygą užsimanai spjauti į civilizaciją ir persikelti gyventi į gamtą. Arba perskaitęs Martiną Ideną įsitikini, kad bet koks beraštis gali tapti geriausiu rašytoju ir pradedi rašyti savo romaną. O gal visą fantastinę sagą su išgalvotu pasauliu kaip padarė J. R. R. Tolkien. Apskritai knygos turi tendenciją įkvėpti daryti kažką, kam niekada neprisiruošei ar nepasiryžai. Dar kart – niekas nemėgsta išsišokėlių. Geriau daryk tik tai, ką visi daro ar ką darei iki tol – stay on Facebook ir gerk alų litrais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *