Alekna 2 0 1 2

pagal | 2020 25 sausio

„Alekna pavaro ;DD“ – pirmas post’as, kurį pamačiau vakare prisėdęs prie facebook‘o.

Pamaniau, tikrai pavaro, atletas jau metuose, gal vėl kokį medalį pasiėmė. Verčiu toliau, paukšt – dar kažkas apie jį ir šalia neaiškios kokybės video  prisegtas.

– Kas tas Alekna?  – klausiu draugės.
– Nežinau, mačiau ten share‘ina žmonės video kažkokį, gal pažiūrim?

Prieš įsijungiant pamaniau, kad tai bus eilinis nejuokingas rajono vaikinų prikolas. Tą vakarą „Alekna balkone“ turėjo 5 tūkstančius peržiūrų youtube. Po kelių minučių kilo mintis, kad per porą dienų turėtų būt 50 tūkstančių. Nepraėjus nė 12 val., video turėjo 100 tūkstančių peržiūrų.

Pirmąkart pamačiau, kaip žmogus tampa žinomu per vieną naktį. Nesu sensacijų gaudytojas, tiesą sakant, net žymiojo „Kony 2012“ nesu matęs, tačiau Alekna  2 0 1 2 paliko įspūdį.

Tada pradėjau skaityt komentarus. Juk ten slypi visos Lietuvos „išmintis“, geriausi mokslininkai, politikai ir muzikos ekspertai. Galvoju, vis tiek kas nors išlįs, gal kokį faktelį įdomų perskaitysiu. Kaip visada, buvo šiokių tokių perliukų:

„Nu vietom gal ir nieko bet vietom nuplaukia i pievas, pastoviai po sito repo po sito repo bla bla“,

„Kodėl jis jums tiek patinka, aš nepagaunu“, bet dauguma kelia nykščius aukštyn.

Pats Andrius Aleknavičius, paklaustas, ką galėtų pasakyti tiems, kurie „nesupranta šito beat’o“, ramiai atsako:

Repo pasauly yra žmonių, kurie tai daro metai iš metų, daug kokybiškiau, kiek širdies įdeda, kiek naktų sėdi prie kūrybos, o tiek peržiūrų nėra per mėnesius. Aš išėjau parūkyt į balkoną ir per vieną parą žmonės ir internetas padare savo.

Ir  tikrai, šiek tiek daugiau pabendravus paaiškėjo, kad Alekna ne piktas gatvės baranas, o malonus ir nuoširdus vaikinas. Jau pirmieji jo žodžiai daug ką sako:

Nežinau, kaip čia pasakyt, bet nelabai noriu kažkokių straipsnių. Per vieną parą visko tiek daug ir šiaip per daug žmonės kalba, net tie, kurie nepažįsta. Nenoriu pradėt lįst visur.

Nusiunčiau šito straipsniuko pradžią. Pamatė Andrius, kad ne biografiją ruošiuosi rašyti ir sutiko, kad apie jį parašyčiau.

:)

Be to, kad laisvalaikiu rimuoja, Andrius studijuoja Kauno kolegijoje, yra KK Studentų atstovybės viceprezidentas, du metus buvo  Ekonomikos ir teisės fakulteto Studentų atstovybės pirmininkas, dirba barmenu (tikriausiai dabar arbatpinigiai didesni bus ), veda renginius,  mėgsta filmuoti, montuoti filmukus, žaisti krepšinį. Yra linksmų plaučių ir pilnas idėjų jaunuolis. Paprastas ir net kiek kuklus:

:)

Nefainai, jei žmonės susidarys įspūdį, koks nesu… Visi galvojo, kad ten prirūkęs ar prigėręs tam klipe esu. Ne, tiesiog buvau pervargęs nuo darbo, nes dirbu ir gaunu minimumą kaip ir visi čia šitoj šalelėj paprasti

Pats sakei, kad šitus žodžius diktuoja tau kažkas iš satelito! Galbūt buvo lemta, kad apie tave kalbėtų ir žinotų, kas esi. Keliu ir aš nykštį tavo pusėn ir tikiuosi, kad jau atkreipęs visuomenės dėmesį ir toliau rodysi, kad standartai, įvaizdis ar „ką žmonės pagalvos“ yra nesvarbu.

Galbūt pamatęs Andriaus pavyzdį, dar vienas vaikinukas išdrįs parodyti tai, ką moka. Galbūt pagaliau ne tik jaunimas sužinos, kad galima visuomeninę veiklą puikiai suderinti su laisvalaikiu ir kad mes, jauni žmonės, ne tik „siemkas spjaudyt po langais mokam“. Gal Alekna 2012 išgarsės Lietuvoje ir pasaulyje. O galbūt tai taip ir liks vienos nakties nuotykiu, iš kurio yra ko pasimokyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *