Ar planšetiniai kompiuteriai pakeis darbo kalendorius, užrašų knygutes ir net nešiojamus kompiuterius?

pagal | 2020 25 sausio

Planšetiniai kompiuteriai neįtikėtinai greitai užkariavo vartotojų širdis. Iš pradžių tai buvo neįtikėtinas technikos stebuklas ir naujovė, vėliau vartotojai po truputį ėmė suprasti, kad planšetiniai kompiuteriai yra ne tik įdomus žaislas, bet ir be galo naudingas įrenginys. Ir taip pamažu jie pradėjo keisti darbo kalendorius, užrašų knygutes, o kartais netgi nešiojamus kompiuterius.

Viską išmamanti „Wikipedia“ mums pateikia štai tokį planšetinio kompiuterio apibrėžimą : „Planšetinis kompiuteris (angl. tablet computer), šnek. planšetė – nešiojamas mobilusis kompiuteris su lietimui jautriu ekranu, didesnis už mobilųjį telefoną ar delninį kompiuterį. Atpažįsta rankos ar specialaus rašiklio (stiliaus) prisilietimą, nėra valdomas pele ar klaviatūra, tačiau tekstui suvesti naudojama virtuali klaviatūra. Skirtas el. pašto tikrinimui, naršymui internete, el. knygų skaitymui, pramogoms ir kitoms pan. reikmėms.“ Tačiau ar jis atrodo pakankamas?

Prieš keletą savaičių teko stebėti VDU rektorato posėdį. Susirinkę visi rektorato nariai ant stalų pasidėjo, ne užrašų knygutes ar darbo kalendorius, o būtent planšetinius kompiuterius. Panašiai viskas vyksta daugelyje pasaulio įmonių. Planšetiniai kompiuteriai keičia ne tik užrašų knygutes, bet ir tokius įrenginius kaip navigacija. Juk dirbant krovinių pervežimo arba siuntų pristatymo tarnyboje daug patogiau turėti ir navigaciją ir kompiuterį kuriame iškart gali pildyti duomenis apie pristatytą siuntą ar krovinį, bei kelionės detales.

1341467354_bill-gates-tablet-pc-2002

Galime drąsiai teigti, ka šiandien planšetiniai kompiuteriai jau nebėra skirti tik el.pašto tikrinimui, naršymui internete ar žaidimamas. Kuo toliau tuo labiau planšetė ima konkuruoti su nešiojamu kompiuteriu. Manau, kad daugelis iš jūsų (na bent jau tie kurie neturi planšetinio kompiuterio) pasakys, kad planšetė yra labiau skirta pramogoms nei darbui. Iš dalies jūs esate teisūs. Teisūs todėl, kad pramogai planšetinis kompiuteris šimtą kartų geriau nei nešiojamas kompiuteris: jis lengvas, jame yra labai daug smagių žaidimų, patogu naršyti internete bei skaityti knygas. Lygiai taip pat labai patogu žiūrėti filmus ar nuotraukas. Bet tuos pačius planšetinio kompiuterio privalumus galima išnaudoti ir darbui: lengvumas, patogumas transportuoti, geresnio įspūdžio sudarymas, prezentacijų intuityvumas, naršymas internete, knygų skaitymas.

Didelis planšetinio kompiuterio pliusas – programėlės arba liaudiškai apps‘ai. Šiuo metu AppStore ir Android Market yra tūkstančiai įvairiausių programėlių, kurios padės ne tiktai gerai praleisti laiką su draugais, bet ir darbe. Vienos jų padeda valdyti projektus, kitos stebi komandos efektyvumą, trečios skaičiuoja Jūsų pinigus ir išlaidas. Pasirinkimas milžiniškas, tik reikia žinoti ko nori ir išsirinkti. Visų šių malonumų nešiojamas kompiuteris mus pasiūlyti negali. Visgi manau nei vienas nedrįs ginčytis, kad rašyti rašto darbus ar, pavyzdžiui, maketuoti bei montuoti vaizdo medžiagą kur kas patogiau su nešiojamu kompiuteriu. Bet kokiu atveju tokie planšetinio kompiuterio privalumai kaip patogumas transportuoti, mažas svoris, intuityvumas, programėlių gausa bei turinio valdymas tikrai gali smogti nemažą smūgį nešiojamųjų kompiuterių rinkai ateityje. O gal jau ir smogė? Mano nuomone, apie tai kalbėti dar ankstoka. O diskusija tema „planšetė vs. laptopas“ neišsemiama. Manau ir jai užbaigti visada tinka posakis „Dėl skonio nesiginčijama!“

Sunku atsakyti į klausimą ar planšetiniai kompiuteriai pakeis darbo kalendorius, užrašų knygutes ar net nešiojamus kompiuterius. Visada atsiranda žmonių kurie į technikos naujoves žiūri skeptiškai ir pirmenybę teikia seniems, laiko patikrintiems daiktams. Kita vertus, planšetinio kompiuterio patogumą ir naudingumą užginčyti sunku. Taigi manau, kad tik laiko klausimas kada planšetiniai kompiuteriai galutinai užkariaus rinką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *