Ateities baterijos – iš cukraus?

pagal | 2020 25 sausio

Beveik kiekvienas iš mūsų išgirdęs žodį „cukrus“ iš karto įsivaizduoja kokį nors skanėstą, kuris galėtų paglostyti ištroškusią smaližiaus širdelę. Suvalgius saldumyną mūsų kasa ima gaminti daugiau insulino, kuris padeda aminorūgščiai triptofanui patekti tiesiai į smegenis, kur ji pavirsta sertoninu, arba kitaip, laimės hormonu, kuris net ir pačiam didžiausiam pikčiurnai gali bent truputį pakelti nuotaiką.

Tačiau ar galėtumėte pagalvoti apie cukrų, kaip apie pilnavertį elektros energijos šaltinį? Aš jums padėsiu tai įsivaizduoti.

Šiuo metu dauguma plačiai naudojamos moderniosios elektronikos akumuliatorių yra sudaryti iš ličio jonų baterijų. Tačiau ličio baterijos ne tik daro žalą aplinkai, bet ir jus pačius gali nemenkai sužeisti, juk spaudoje būta straipsnių (kad ir retų, bet vis tiek būta), jog nepatyrusio žmogaus bandymas „taisyti“ šią bateriją baigėsi gaisru ar net sprogimu. Taip pat kitas labai svarbus veiksnys – pinigai, mat litis yra labai retas metalas, tad normalu, jog ličio jonų baterijos yra ganėtinai brangios ir ateityje toli gražu nepigs.

Žinodama šią problemą, Tokijo universiteto mokslininkų grupė, kuriai vadovavo docentas Shinichi Komaba, ėmėsi sprendimo ir pagaliau išsiaiškino, kaip cukrų paversti baterija.

Šie mokslininkai, naudodami krosnį, turinčią azoto ar argono atmosferą, cukrų kaitina iki 1500 ° C, o tokiame karštyje sacharozė pavirsta juodos spalvos anglies milteliais. Iš šių miltelių galima pagaminti bateriją, kuri yra tikrai neprastesnė už ličio akumuliatorių.

Tokijo universiteto komanda žada, jog cukraus baterijos bus žymiai pigesnės už ličio baterijas, jos bus daugkartinės (t.y. pakraunamos) ir rinkoje atsiras per artimiausius penkerius metus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *