Atostogos pigiau, ar tai įmanoma?

pagal | 2020 25 sausio

Nuolaidų medžiotojai ir pigių kelionių mėgėjai ateinantį sezoną turės būti dar išradingesni, bei apsukresni. Ne paslaptis, kad kelionių kainos brangsta, o  kaip susiklostys oro linijų bilietų kainos turbūt nedaug kas gali prognozuoti, turint omenyje, kad per vaikų atostogas jos pakils, o ne sezono metu lėktuvų bilietų kainos bus žemesnės. Žemiau rasite patarimus, kuriuos tedo.lt kelionių ekspertai atrinkto keliaudami ir organizuodami keliones.

Pirkite internete. Vietoje to, kad eitumėte į agentūrą, galite naudotis internetinėmis kelionių pardavimo svetainėmis. Jos gali pasiūlyti viską, ką gali pasiūlyti ir jūsų kelionių agentas. Pavyzdžiui, daugelis kelionių agentūrų tinklalapių turi integruotas rezervavimo sistemas, kurios yra daug pigesnės užsakant jas internetu.

sda

Skrydžius užsisakykite savaitgaliais rezervuojant skrydžius į tolimesnes keliones (už Europos ribų). Geriausia yra ieškoti skrydžių savaitgaliais ilgesniems terminams (savaitei ar ilgiau). Kodėl? Todėl, kad tai jums sutaupys pinigų. Tai nėra skelbiama, bet per ilgą darbo patirtį žinome, kad skrydžiai savaitgaliais būna pigesni, kadangi žmonės, keliaujantys verslo reikalais savaitgaliais neskraido. Todėl oro linijos yra priverstos sumažinti aviabilietų kainas. Tai yra taikoma tolimųjų skrydžių avialinijoms (LOT, Lufthansa, Finnair, Emirates, Qatar, Virgin, British Airways, Alitalia, Turkish Airlines).

Keliaudami naudokite alternatyvas skambučiams kelionės metu. Skype ir Viber – tai yra aplikacijos, kurios leidžia naudojant Wi-Fi paskambinti į betkurią šalį nemokamai, kol mėgaujatės savo atostogomis. Aišku, jei iš Skype ar Viber norite skambinti į mobilųjį telefoną, mokėsite papildomai, bet minutės kaina priklauso nuo šalies, kurioje esate ( 0.05ct – 0.45ct), kai paprastai Jūsų skambutis iš Turkijos ar Egipto kainuotų nuo 3 iki 9 lt už minutę. Jeigu išvykote, bet žinote, kad sulauksite daug skambučių (dirbti telefonu, konsultuoti) dabar jums nebereikia mokėti už ateinančius skambučius. Tam galite įsigyti “Travel Sim” mobiliojo telefono kortelę. Įsigijus šią kortelę Jums tik reikia paprašyti, kad esamas telefono operatorius peradresuotų skambučius į naujosios sim kortelės numerį. Taip visi įeinantys skambučiai Jums bus nemokami, o tai tikrai gali sutaupyti Jūsų kelionės išlaidoms ne vieną šimtą litų.

Planuokite savo biudžetą.  Nusipirkus kelionę prieš išvykstant pasiklauskite pažįstamų apie kainas baruose, kavinėse, muziejuose ir kituose lankytinuose objektuose. Taip planuokite savo biudžetą, kurį žadate išleisti kelionės metu. Stenkitės pasiimti grynųjų pinigų vietine valiuta. Mažiau naudokite savo kreditinę kortelę, kuri kas kartą iš bankomato imant pinigus jus papildomai apmokestins komisiniu mokesčiu nuo imamos sumos. O jeigu jau taip atsitiko, kad reikia naudotis bankomatu, stenkitės tai daryti kuo rečiau. Jeigu bijote dėl savo grynųjų pinigų saugumo, beveik visi viešbučiai siūlo seifus, kurie yra kambariuose ir ten galite laikyti savo pinigus. Norėčiau pabrėžti, kad tie seifai kartais būna už papildomą mokestį (1-4 eurai priklausomai nuo viešbučio ar šalies). Grįžtant prie banko kortelių – stenkitės įsigyti banko kortelę, kuri suteikia ir sveikatos draudimą užsienio šalyse. Nelaimės atveju tai tikrai sutaupys didelę sumą nenumatytų išlaidų.

sdadsa

Parkavimas, auto nuoma. Reikia pasidomėti apie automobilio parkavimą oro uoste, bei jo nuoma kitoje šalyje dar prieš išvykstant iš namų. Vietą oro uosto stovėjimo aikštelėje galite rezervuoti internete susiekdamas su savo kelionių agentu. Auto nuoma jums bus pigesnė užsirezervavus automobilį dar būnant Lietuvoje taip pat per autumobilių nuomos tinklalapį. Automobilį galima  nuomotis ir atskridus į šalį, bet vietiniai nuomos punktai kartais nutyli apie jo draudimą. Nelaimės atveju jis gali tiesiog negalioti. Nuomojantis iš didelės kompanijos jūs gausite pilną draudimą, bei nebus jokių paslėptų mokesčių grąžinant automobilį į nuomos punktą.

Palaukite savaitę. Išvenkite didelės minios ir padidėjusių kelionių kainų keliaudami po didžiųjų metų švenčių (Naujųjų metų, Vėlykų, Šv. Kalėdų). Keliones galite įsigyti net iki 1000 lt pigiau.

Bagažas. Keliaudami pigiomis oro linijomis ryanair, wizzair, easyjet brangiai sumokėsite už papildomą bagažą. Prieš jį užsisakydami gerai pagalvokite ar tikrai Jums jo prireiks. Pavyzdžiui, jeigu jūsų kelionei į Paryžių, kuri truks 4 dienas, tikrai reikia dar papildomų penkiolikos kilogramų prie tų dešimties neregistruoto bagažo,  kuriuos duoda “Ryanair”. Taip Jūs galite sutaupyti du šimtus ir daugiau litų.

Viešbutis. Taigi, išsirinkote šalį į kurią keliausite. Iškyla dilema, kokį viešbutį pasirinkti. Pavyzdžiui, ieškant penkių žvaigždučių viešbučio su maitinimo tipu viskas įskaičiuota, paiešką atitinkančių rezultatų bus labai daug, tačiau ne visi viešbučiai atitiks penkių žvaigždučių standartą. Šią informaciją galite gauti iš pažįstamų, kurie jau buvo išvykę į tą pačią šalį, kurioje planuojate apsilankyti. Jei informaciją norite rinkti savarankiškai, rekomenduojame puikų tinkalapį viešbučių aprašymai, kuriame prie kiekvieno viešbučio aprašymo yra pridėti anksčiau viešėjusių turistų vertinimai, kurių viešbučiai negali koreguoti. Tačiau, jei tokios galimybės neturite, šią informaciją Jums suteiks kelionių konsultantai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *