Belgai „Jaune Toujours“: „Išminties ieškokite Briuselio barų tualetuose“

pagal | 2020 25 sausio

Kovo 20 dieną, Tarptautinio Frankofonijos mėnesio proga, „Combo“ klube vyko belgų grupės „Jaune Toujours“ akustinis koncertas. Grupės pavadinimas išvertus iš prancūzų kalbos reiškia „visada geltona“. Nesunku nuspėti, jog pavadinime minima šviesi spalva simbolizuoja džiaugsmą, jaunatviškumą ir šilumą. Būtent tokia ir yra šių šešių vyrų kuriama bei atliekama muzika.

Nuo damų iki…

Išvydusi besirenkančią publiką ėmiau savęs klausinėti, ar tikrai į tą koncertą atėjau. Daugybė žmonių buvo bent šiek tiek vyresni už mane, išsitraukę iš spintos gilumos puošnesnius negu kasdieninius drabužius ir besistengiantys išlaikyti lietuviams būdingą santūrumą. Vis dėlto, vos tik prasidėjus koncertui, link scenos ėmė artėti tie, kurie, priklausomai nuo konteksto, su lengva ironija vadinami menininkais, prancūzais arba tiesiog kitokiais. Pradžioje stebėjusi ir analizavusi aplinką supratau, kad labai žavu tame pačiame koncerte matyti ir damą su blizgančiu aksominiu švarku, ir vaikiną, kurį išvydę Olandijoje žmonės prašytų parduoti narkotikų.

Šokti sunku?

Atsisėdome gana toli nuo scenos, todėl koncertą būtų tekę stebėti per televizoriaus ekranus. Tačiau nuo pat pirmųjų akordų darėsi vis sunkiau sėdėti vietoje ir norėjosi eiti į priekį šokti. Atliekama muzika labai linksma ir dinamiška: dainose tarpusavyje pynėsi akordeono, perkusijos, kontraboso ir pučiamųjų garsai, papildomi charizmatišku vokalu. Pradėjusi šokti supratau, kad tai daryti pagal tokią muziką labai keista. Atrodo, kad norisi judėti, tačiau kūrinyje persipina keletas iš pirmo žvilgsnio visai skirtingų ritmų, todėl taip šokti yra neįprasta, bet savitai įdomu.

Briuselyje aplankykite…tualetus!

spc2

Vos pradėjus priprasti prie „Jaune Toujours“ muzikos ritmo, muzikantai paskelbė, jog netrukus atliks paskutinę dainą. Vis dėlto publikai to neužteko. Didžiausi entuziastai kantriai plojo ir laukė koncerto pratęsimo. Sugrįžusi į sceną grupė pakvietė aplankyti Briuselį. „Kai būsite Briuselyje, būtinai nueikite į barus, išgerkite ir apsilankykite tualetuose. Būtent ten atrasite daugiausiai išminties. Na, aluje jos taip pat yra, bet Briuselio barų tualetuose daugiau“ – negailėdami saviironijos šmaikštavo „Jaune Toujours“. Tokia patirtis papildė grupės repertuarą dar viena nuotaikinga daina.

Paprasti, šilti ir norintys bendrauti

Po koncerto priėjau prie vokalisto Piet Maris. Jis sutiko nusifotografuoti ir noriai atsakė į keletą mano užduotų klausimų. Paklaustas, ar lietuviška publika jam nepasirodė per šalta, belgas patikino, kad net frankofoniškose šalyse žiūrovai elgiasi labai skirtingai, ir paprastai daugelis jaučiasi nedrąsiai, o vėliau atsipalaiduoja ir ima šokti. Piet Maris patikino, jog labai malonu matyti, kai žmonės klausosi, mėgaujasi muzika ir įsijaučia. Muzikantas pasakojo, kad norėtų, jog ši muzika verstų džiaugtis gyvenimu ir patikėti, kad pasaulyje gali būti daugiau gėrio. „Norėčiau palinkėti kiekvienam atrasti tai, ką daryti maloniausia. Neteisinga yra laukti kokio nors geresnio laiko ar daryti tai, kas nepatinka. Aš atradau muziką ir šis visas kūrybos bei atlikimo procesas mane įkvepia. Jums taip pat linkiu daryti tai, kas labiausiai traukia“– optimistiškai nuteikė Piet Maris.

Mums išeinant pro duris, grupės nariai mojavo ir šypsojosi. Staiga nusprendėme, kad neturime bendros nuotraukos. Sugrįžome atgal ir priėjome prie „Jaune Toujours“ narių. Jie labai džiaugėsi išgirdę mus bandant kalbėti prancūziškai. Vyrai ėmė pasakoti įvairius nutikimus, kvietė susitikti Briuselyje. Pasaulis mažas, todėl galbūt kada nors teks dar kartą sutikti linksmuosius „Jaune Toujours“, pasiklausyti jų muzikos ir būtinai išgirsti įdomių istorijų, kurių, neabejoju, jie galėtų papasakoti daugybę.

Grupė „Jaune Toujours“ ilgai Lietuvoje neužsibus, tačiau jų paklausyti bus galima kovo 21 dieną menų fabrike „Loftas“ Vilniuje .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *