„Burbuliatorius“ Lietuvoje

Šiais metais startavo jau septintasis „Burbuliatoriaus“ sezonas, kuris vyksta daugelyje Lietuvos ir net kai kuriuose užsienio miestuose. Šventė prasidėjo 5gegužės 25 d. ir vyksta bei vyks kas antrą vasaros pirmadienį iki pat rugpjūčio 31 d.

„Burbuliatorių“ būtų galima apibūdinti kaip reguliarų miesto žaidimą. Į jį susirenka įvariausio amžiaus žmonės, kurie nusiteikę smagiai praleisti laiką, taip pat pūsti burbulus, galbūt paskaityti knygą ant pievutės ar paiškylauti, paklausyti gyvos muzikos ir pasišnekučiuoti su artimais žmonėmis.

Viskas prasidėjo  2009 metais Lukiškių aikštėje, ši viešąsias erdves gaivinanti iniciatyva kiekvienais metais pritraukia vis daugiau pasaulio miestų: pernai kartu su Lietuva burbuliavo Vankuveris, o šiais metais ketina prisijungti ir Sidnėjus. Tuo pačiu metu „burbuliuoja“ daugiau nei 15 Europos miestų, o ką jau sakyti, kai vien iš Lietuvos daugiau nei 20 miestų.

„Burbuliatoriaus“ tikslas – atgaivinti3 viešąsias miesto erdves, paskatinti miestelėnus eksperimentuoti ieškant naujų viešųjų erdvių naudojimo būdų ir sukurti paralelinį įvykį, kurio dalyviai, gyvendami skirtinguose miestuose, galėtų dalintis erdvių gaivinimo patirtimi. Tai atviras įvykis ir sudalyvauti jame gali kiekvienas norintis. Tereikia atsinešti muilo burbulų indelį (sau ir praeiviui) į paskelbtą vietą ir „užburbuliuoti“ ją kartu su kitais miestelėnais.

Prie didžiųjų miestų, tokių kaip Kaunas, Vilnius, Klaipėda, prisijungė ir mažesni Lietuvos miestai, vienas iš pavyzdžių – Joniškis. Joniškis jau ne pirmą kartą rengia „Burbuliatoriaus“ šventę, tačiau šiais metais ji ypatinga tuo, kad beveik kas antrą pirmadienį yra rengiamas koncertas, kuriame pasirodo įvairūs šio gimtojo krašto dainininkai, muzikos grupės, šokėjai, vyksta žaidimai vaikams ir kitos pramogos. Burbuliatoriaus iniciatoriai Joniškyje – Joniškio rajono jaunimo asociacija ,,JAUNIMO IMPERIJA“.

Jau pirmąjį pirmadienį didžiulė minia susirinko atnaujintame, gražiame Joniškio parke. Šie vaizdai buvo užfiksuoti iš paukščio skrydžio.  https://www.youtube.com/watch?v=WxZCOQCwTfs
IMG_5179
IMG_5072IMG_5076IMG_5092IMG_4524IMG_4590IMG_4608IMG_4755

Komentarai
Pasidalinkite