„Cabin in the woods“ – ne tokia jau kliša klišė

pagal | 2020 24 sausio

Taip, taip, Siaubo filmas. Netgi pavadinimas pagal žanrą, nes siaubo filmus galime skirstyti į kategorijas ir viena iš jų ir yra trobelė miškuose. Iš karto prisipažinsiu, nesu didelis siaubo filmų gerbėjas, nesuprantu kur jau toks malonumas matyti kaip kažkas kankinasi, o pastaruoju metu ant bangos buvę „šlykštiakai“ man išvis.. ech… šlykštūs. Taigi jau taip pasitaikė, kad su radijo laidos partnere susitarėm kalbėti apie siaubo filmus (buvo jos eilė rinktis, o aš jau anksčiau kankinau ją su anime), todėl ta proga nusprendėm nueiti į „Cabin in the woods“. Jau iš anksčiau girdėjau daug šurmulio kinomanų tarpe, kad žiauriai geras filmas. Cha, žodis „žiauriai“ čia skamba kaip pun‘as, bet taip tikrai nėra. Drąsiai galiu sakyti, kad čia yra vienas iš geresnių pastaruosius kelis mėnesius matytų filmų. Klausi kodėl? Na…

Gal pradėkime nuo pradžių. Vis tiek kažkoks standartinis modeliukas apžvalgos turi būti. Lietuvos kinus ne per seniausiai pasiekęs „Namas girių glūdumoj“, buvo pradėtas kurti ir pilnai nufilmuotas dar 2009-2010 metais, tačiau šis Drew Goddart darbas dėl neįvardintų priežasčių ilgokai užsigulėjo ant montuotojų stalo ir studijos stalčiuje, o vien tai man sužadina nedidelį smalsumą. Režisierius režisavęs kitą gerą (kai sakau gerą, turiu omeny GEEEERĄ) siaubo filmą „Cloverfield“ bendradarbiaudamas su Joss Whedon, kuris dirbo prie „Toy story“, „The Avengers“ ir „Buffy vampyrų žudikė“, parašė scenarijų šiam iš standartų pasišaipančiam filmui. Jame pagrindinius vaidmenis atlieka Chris Hemsworth, kuris jau po šio filmo išgarsėjo filmuose „Thor“ ir „The Avengers“, bei Kristen Connolly, Anna Hutchison, Fran Kranz, Jesse Williams, kurie be šio filmo nieko įdomaus ar verto paminėti padarę dar nėra.

Mūsų herojai yra koledžo studentai (kaip standartiška), kurie išvyksta linksmai praleisti savaitgalį nuošaliame kampelyje (kaip standartiška), tačiau vos pradėjus vakarėlį ir atidarius alaus bačką ima dėtis keisti dalykai (kaip standartiška). BET šie keisti dalykai visiškai nestereotipiški siaubo filmams. Visiškai nenoriu spoil‘inti, nes pabaiga, ar net filmo eiga tikrai netikėta, nes po tokia įprasta siaubiako kliše slepiasi visai neblogas ir įdomus filmas, kuris eigoje sugeba netgi pasijuokti iš stereotipų.

Man patiko kad filmas puikiai laviruoja tarp juodos komedijos ir siaubo filmo žanrų, išlaikydamas šiuos du dalykus atskirus ir nesusiūdamas jų į neskoningą, žanrų Frankenšteino pabaisą. Turime ir kraupiai įtemptų akimirkų ir nesveikai (ajajai, visi būdvardžiai čia tikrai skamba kaip pun‘ai) juokingų momentų. Beje, džiugios naujienos vaikinams – praėjus kažkur 1/5 filmo turime suggestive (kitaip ir nepavadinsi) erotines scenas ir žavioji Anna Hutchison mums parodo visai nemažai plikos odos, jei suprantat ką sakau. Dėl to šitą filmą būtų visai neblogai parodyti ir merginai, kurią norėtumėt švelniai švelniai pamylėt. Tiesa, svarbu paminėti, kad filmo komedines scenas juokingomis daro tik Fran Kranz. Nežinau ar aktorius buvo užsibrėžęs sau tikslą siaubiaką padaryti juokingu ar ne, tačiau bet kokiu atveju jam tikrai pavyko ir nežinau kodėl. Man jis labai priminė Shaggy iš „Scooby-doo“ filmuko, iš ko buvo labai smagu pasijuokti viso filmo eigoje.

Reziumė: kartais padoriai juokingas, kartais košmariškai baisus ir vienu metu net dangiškai erotiškas „Cabin in the woods“ yra tikrai puikus filmas, kurį galima pažiūrėti savaitgalio vakare su kompanija draugų ir keliais butelaičiais apynių eleksyro. Stereotipus laužanti pabaiga ir siaubo filmo standarto išnarstymas po kaulelį filmui prideda mažiausiai plius +40 taškų sumanumo. Jei mėgstat siaubo filmus, galite nusivilti, nes nepamatysite to ko tikėjotės, tačiau kai siaubo žanro rinka tikrai nebraška per siūles gerais filmais, prie nusivylimo manau jau esate pripratę. Pliusai už humorą, erotiką, (NE)standartus ir griausmingą pabaigą. Minusai už šiek tiek lėtoką pradžią ir už tai, kad turėjom laukti tris metus. Įvertinimas: Hipsteris Fredis Kriugeris su žolytės bongu arba, kitaip sakant, kraupus „Scooby-doo“ ne vaikams minus Scooby.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *