Couchsurfing‘as – kas tai ir kodėl?

pagal | 2020 25 sausio

Įkvėpta savo pačios patirties nusprendžiau pasidalinti įspūdžiais su visais ir gal net paraginti pasinaudoti couchsurfing‘u.

Pirmiausia, kas tai? Susipykusiems su anglų kalba šį žodžių derinį norėjau išversti, bet nelabai pavyko. Aš tikrai stengiausi, tad jei kas turit kokių gerų vertimo variantų, mielai juos priimsiu. Couchsurfing‘as tai yra trumpalaikis nemokamas apsistojimas pas žmones mainais į patirtį ir pažintį.

Pliusai, minusai

Šiam dalykui neabejotinai reikia dviejų dalykų – host‘o (žmogaus, kuris priima svečius nakvoti) ir surfer‘io (žmogaus, kuriam reikia vietos nemokamai apsistoti). Abi pusės pasisemia naudos. Kokia ji?

Surfer‘is:

*Gauna nemokamą nakvynę kelionės metu, sutaupo pinigų;

*Susipažįsta su vietiniais gyventojais bei įgauna naudingos patirties;

*Pamato kaip gyvena kiti užsieniečiai, pasisemia idėjų;

Host‘as:

*Plečia pažinčių ratą, niekada nežinai, kuomet tau reikės apsistoti kitoje šalyje;

*Įdomiai praleidžia savo laisvalaikį.

Šis dalykas nėra tinkamas kiekvienam. Jei esi nuotykiautojas, mėgstantis megzti naujas pažintis, praplėsti savo patirtis – tu privalai tai išbandyti. Tačiau jei esi bailus – bijai bendrauti su nepažįstamaisiais, pergyveni dėl galimų vagysčių (you‘ll never know), labiau mėgsti žiūrėti televizorių nei susidurti su sunkumais, nepatarčiau to išbandyti. Nors gal atvirkščiai – patarčiau išbandyt vien tam, kad patirtum gyvenime kažko naujo. Anyway.

Pačiai teko būti tiek surfer‘io, tiek host‘o vietoje. Surfin‘au su dviem draugais Londone, gyvenome pas dubajietį vyrą, kuris mus nusivedė į gyvą laidos filmavimą, aprodė apylinkes, pavaišino tradicine arbata. Taip pat ir pati priėmiau vaikiną į savo kuklią pilį. Jis turkas, daug metų gyvenantis Anglijoje, praskaidrino mano ir kambariokių dieną savo istorijomis bei patirties pasidalinimu. Abu variantai man buvo labai sėkmingi ir be jokių problemų. Niekas nieko neapvogė ir nenužudė.

Tačiau sunkumų šioje situacijoje niekaip neišvengsi. Reikia mokėti ir įdėti pastangų bandant užmegzti pokalbį, susidoroti su kalbos barjeru. Taip pat reikės dalintis savo butu, kambariu ar net lova, tačiau net aš būdama išpuikusi vienturtė sugebėjau su tuo susidoroti.

Kur šis dalykas vyksta?

globotreks.com

globotreks.com

Be abejonės, nereikia vaikščioti į kiekvienus namus klausiant, ar gali pas juos apsistoti. Tam yra skirtas internetinis puslapis www.couchsurfing.org . Tad jei jau visgi nesustojai skaityti mano rašliavos iki šiol, vadinasi susidomėjai. Kadangi susidomėjai, noriu pasidalinti keliais patarimais.

Šiame puslapyje žmonės skelbia savo anketas bei siūlo pas juos apsistoti arba patys ieško vietos kur praleisti naktį. Tad jei ieškai kur pernakvoti, pirmiausia rekomenduočiau atidžiai perskaityti kiekvieno žmogaus anketą. O jei esi mergina, tai būk dar atsargesnė – dauguma host‘ų yra vyrai, kurie dėl kažkokios paslaptingos priežasties teikiasi priimti tik moteriškos lyties atstoves. Vis dėlto, net būdama truputį pakvaišusi, nedrįsčiau rizikuoti pas tokius žmones apsistoti. Taip pat, dažnas couchsurfer‘is atvirai teigia propaguojantis nudizmą, todėl jeigu tau toks gyvenimo būdas ne prie širdies ir nesi linkęs žiūrėti į nuogus svetimus kūnus, nerizikuok.

Kiti žmonės, kurie nėra tokie laisvamaniški kaip nudistai, kelia labai aukštus reikalavimus kiekvienam svečiui. Jie ne tik neleidžia rūkyti, gerti, bet ir liepia grįžti ir eiti miegoti iki 22h (kas jaunam keliautojui ko gero nėra įmanoma), taip pat būti itin tvarkingam ir švariam. Bet kokiu atveju, kiekvienas savo taisykles parašo savo profilyje, todėl reikia nepatingėti visko perskaityti nuo pradžios iki galo.

Reikia pasistengti

Mielos dovanėlės visada puikiai nuteikia, tad jei jau naudojiesi svetimo žmogaus namais, reikia nepagailėti ir nupirkti/pagaminti ką nors tradiciško. Tokie menkniekiai ne tik pradžiugins host‘ą, bet ir primins apie gerą laiką praleistą kartu. Pati savo host‘ui padovanojau lietuviško šokolado bei tušinuką su užrašu „Kaunas“. Kainavo tikrai nedaug, tačiau jis man dar ilgai dėkojo už šitą dovanėlę.

Taip pat, dalį savo kelionės teks skirti bendravimui su host‘u. Turi atiduoti duoklę už nemokamą nakvynę. Tuo tarpu būdamas host‘u reikia nepatingėti ir sugalvoti ką nors, ko paprastas turistas negalėtų padaryti – parodyti vietas, kurias žino tik vietiniai gyventojai, pagaminti naminio tradicinio maisto, papasakoti įdomių, šiuo atveju lietuviškų, dalykų.

Turėk planą B

mbird.com

mbird.com

Iš savo skaudžios patirties sakau, žmonės yra nepastovūs padarai, todėl planai dažnai keičiasi. Pati buvau susiradusi host’ą, kuris vos porą dienų prieš atvykstant pakeitė savo planus ir paliko mane bei draugus ant ledo. Mes naivuoliai nebuvome sugalvoję, ką darytumėme tokiu atveju, tad atsidūrėme labai komplikuotoje situacijoje. Laimė mums nusišypsojo ir radome kitą host‘ą, bet taip pasiseka toli gražu ne kiekvienam. Tad reikia visada turėti atsarginį variantą, kur apsistoti, jei kas nors pasikeistų. Juk nelabai norisi nakvoti gatvėje?

O moralas kame? Nebūk turistas, būk keliautojas

Turistu gali būti kiekvienas. Mat kad gyventum viešbutyje, eitum į ekskursijas ir klausytumeisi gido, labai didelio išmanumo nereikia. Deja, tokiu būdu nepažinsi vietinio gyvenimo, neįgausi tiek daug patirties, kiek galėtum pasinaudodamas couchsurfing‘u. Tad jeigu esi laisvas, nebijantis miegoti svetimoje lovoje ir turi hipiškos dvasios, visom keturiom rekomenduoju tai išbandyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *