Darbo užsienyje subtilybės: kur, kas ir kaip?

pagal | 2020 25 sausio

Šiais laikais pinigai turi ganėtinai didelę reikšmę mūsų kasdieniame gyvenime, tad didelė dalis Lietuvos žmonių dirbdami už minimalų ar šiek tiek didesnį darbo užmokestį dažnai galvoja apie papildomus pinigų šaltinius. Viena iš dažniausiai eskaluojamų temų šiuo klausimu yra darbai užsienyje.

Bene kiekvienas iš mūsų esame patys ar savo aplinkinių rate susidurę su darbo užsienyje subtilybėmis. Nemaža dalis žmonių gyvendami Lietuvoje retsykiais išvažiuoja svetur užsidirbti papildomų pinigų, o tie, kuriems pragyventi kiek sunkiau, pasilieka užsienyje ir ilgesniam laikui, neretai siųsdami pinigus savo giminaičiams. Taip pat daugelis studentų vasaros atostogų metu vyksta dirbti sezoninių darbų užsienio šalyse.

Pastaruoju metu vienos populiariausių šalių, į kurias lietuviai vyksta padirbėti, yra Olandija, Norvegija, Jungtinė Karalystė ir kitos Europos šalys. Lietuviai šias šalis renkasi dėl daugelio priežasčių: didesnio minimalaus atlyginimo, greitos ir gana pigios kelionės, taip pat dažnai dėl ten turimų pažinčių.

Didelis atlyginimas – brangus pragyvenimas

Norvegija – viena populiariausių Europos šalių, į kurią emigrantai plūsta iš daugelio pasaulio šalių. Pagrindinis faktorius, traukiantis žmones į šią šalį, yra dideli atlyginimai. Norvegijoje nekvalifikuotas darbininkas gali uždirbti net 13 eurų per valandą, kai tuo tarpu Lietuvoje minimalus valandinis atlyginimas siekia vos 1.8 euro per valandą. Tokį atlyginimą galima gauti dirbant nekvalifikuoto darbo srityse, tokiose kaip valymas, dažymas bei kiti panašaus pobūdžio darbai. Šis didžiulis atlyginimų skirtumas yra dėl to, kad Norvegijoje yra daug aukštesnis ekonomikos lygis, šalis yra turtinga gamtiniais ištekliais (nafta, miškai, žuvis). Didelis atlyginimas šalyje taip pat reiškia brangesnį pragyvenimą: būsto kaina mėnesiui yra nuo 1000 eurų, butelis pigiausio vyno kainuoja apie 10 eurų, o mėnesinis viešojo transporto bilietas studentui kainuoja apie 40 eurų (300 Norvegijos kronų). Tad tik tie, kurie dirbdami Norvegijoje sugeba teisingai paskirstyti savo finansus, gali sutaupyti nemažą sumą pinigų.

asdas

Populiarumas dėl mažesnio kalbos barjero

Kita nemažiau emigrantų pamėgta šalis – Anglija. Ši šalis yra viena iš pirmųjų, sulaukusi didelio emigrantų antplūdžio, ir jos populiarumas neblėsta iki šiol. Turbūt pagrindinė priežastis, kodėl Anglija traukia žmones vykti būtent ten, yra anglų kalba, kurios pagrindus daugelis mokosi mokyklose, o ir kasdieniame gyvenime ji yra plačiai naudojama, todėl galima ją nesudėtingai išmokti. Minimalus darbo užmokestis siekia apie 8,5 eurų per valandą, todėl daug dirbant galima susitaupyti pinigų. Būsto kainų spektras yra ganėtinai platus, priklausomai nuo gyvenamosios zonos, kuo arčiau miesto centro gyvenate, tuo daugiau mokėsite.

Tarp užsieniečių, jų tarpe ir lietuvių, populiariausi darbai būna statybų, transporto sektoriuje ir kitose profesionalių kalbos įgūdžių ar fizinio darbo nereikalaujančiose srityse.

Panašus pragyvenimo lygis, bet atlyginimai didesni

dfsda

Dar viena šiuo metu populiarėjanti Europos šalis, į kurią žmonės vyksta uždarbiauti, yra Olandija. Ši šalis ypatinga tuo, kad minimalus atlyginimas yra gerokai didesnis nei Lietuvoje, o pragyvenimo išlaidų skirtumas šalyse nėra toks didelis. Pavyzdžiui, minimumą uždirbantis studentas Olandijoje gali gauti apie 1,2 tūkstančio eurų „į rankas“, o nuomos kaina mėnesiui yra apie 300 eurų, priklausomai nuo vietovės bei būsto stovio, kai Lietuvoje studentas gali uždirbti 300 eurų dirbdamas pilnu etatu, o būsto nuomos kainos Kaune prasideda nuo 150 eurų. Kadangi viešasis transportas Olandijoje yra brangus (vienkartinis tramvajaus bilietas studentui kainuoja apie 1,5 euro), daugelis renkasi alternatyvą – dviračius. Nors Olandijoje žmonės kalba olandiškai, mokant tik anglų kalbą galima susirasti darbą kavinėse, sandėliuose, kai tuo tarpu Norvegijoje mokėti tik anglų kalbą neužtenka.

Nors užsienio šalyse susirasti darbą nėra labai lengva, turint noro ir ambicijų dauguma Europos šalių suteikia galimybes imigrantams dirbti ir užsidirbti. Kiekviena šalis turi skirtingą darbo sistemą ir reikalavimus darbuotojams, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis, į kurią šalį bandysite vykti ieškoti laimės. Iš esmės, nėra didelio skirtumo, kur vyksite, jeigu esate pasiryžęs susirasti ir dirbti darbą, nebūtinai tokį, kuris jums yra arčiausiai širdies. Stengiantis ir siekiant savo tikslų, nors ir retsykiais padirbant užsienyje, yra įmanoma savo biudžetą papildyti didesnėmis įplaukomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *