„Depeche Mode“ koncertas – viskas, ko tik galėjai norėti

pagal | 2020 23 sausio

Liepos 27 d. į Vilniaus Vingio parką jau trečią kartą atvyko britų elektroninės muzikos pionieriai “Depeche Mode”. Bilietą rankose gniaužiau nuo praeitų metų spalio mėnesio ir nors entuziazmas buvo priblėsęs, į koncertą važiavau su savotišku jauduliu. Juk ne kasdien scenoje turi galimybę išvysti savo vaikystės/paauglystės „dievukus“.

Į koncerto zoną žmonės buvo įleidžiami be didelių spūsčių, viskas vyko ganėtinai greitai ir sklandžiai. Vėliau, praėjus apsaugos punktą, žmonės pirkę bilietus į fanų arba premium zonas gavo specialias apyrankes, su kuriomis galėjo eiti tiek į savo, tiek į stovimus bilietus turinčių žmonių erdves. Nemenka grūstis buvo susidariusi tik prie grupės suvenyrų palapinės. Kadangi ji buvo tik viena, grupės fanams teko nemažai paplušėti, kad atkreiptų savanoriaujančių merginų dėmesį. Tačiau, net ir ten buvo pakviestas pastiprinimas, tad eilės gerokai sumažėjo.

Tam, kad gaučiau vietą kuo arčiau scenos, jau 18 val (patys „depešai“ ant scenos užlipo tik prieš 21 val.) kaip įbesta saugojau savo valdas. Renginį pradėjo latviai „Instrumenti“, apie kuriuos tenka išgirsti vis daugiau. Jų atliekama electro/indie pop muzika gana smagiai klausėsi ir palengva judino didėjančią žmonių minią. Po frazės „And now… Lets enjoy the silence.“ atlikėjai baigė pasirodymą, o prieš akis laukė dar viena apšildanti grupė. Po priverstinės pertraukos, kol buvo parengta aparatūra, ant scenos užlipo didžėjų duetas „Diamond Version“. Nors vokiečiai pateikė tikrai įdomių vizualinių instaliacijų, tačiau jų grojamą muziką publika sutiko gana vangiai. Gal dėl to kad muzika skambėjo monotoniškai? O gal čia aš tiesiog likau jų nesupratusi. Na, bet jie susirinkusiųjų ilgai neužlaikė.

Likus penkiolikai minučių iki 21 val. į sceną netikėtai užlipo ir patys vakaro kaltininkai. Nors ir buvo pranešta, jog grupė scenoje pasirodys tik apie devintą, buvau nuoširdžiai nustebinta, kad šie ne tik nevėlavo, bet ir koncertą pradėjo anksčiau. Mano svajonės išsipildymas prasidėjo daina „Welcome to My World“. Be abejonės, koncerto metu buvo galima išgirsti ne tik dainas iš naujo albumo „Delta Machine“, bet ir klasika tapusius „Personal Jesus“, „Enjoy the Silence“, „Walking in My Shoes“. Keista (gerąja prasme) buvo matyti gerbėjus labiausiai šėlstančius ir besitaškančius dainos „Just Can’t Get Enough“ metu. Turbūt viena iš popsiškiausių „Depeche Mode“ dainų susilaukė daugiausiai atgarsio. Bent jau fanų zonoje, iš kurios man teko stebėti koncertą.

Nuotrauka Oresto Gurevičiaus/Depeche Mode

Per beveik pustrečios valandos trukmės koncertą nė karto neteko pagalvoti, jog šie trys vyrai jau įkopę į šeštą dešimtį. O kad aš ne viena taip galvojau įrodė ir merginų reakcija į Dave Gahan bandymus panaudoti mikrofono stovą vietoj striptizo stulpo. Klyksmai ir ovacijos kurtino, netilo net ir vyriškosios lyties atstovų švilpimai. Prisipažinsiu – spygavau ir aš. Viso pasirodymo metu depešai entuziastingai ir šiltai bendravo su publika, leisdami pasireikšti tiek skanduojant grupės pavadinimą, tiek dainuojant gerai žinomus dainų žodžius. Grupės multi-instrumentalistas, Martin L. Gore, patvirtino savo vardą ir šį kartą. Jis pakeitė ne vieną gitarą, vis stodavo prie sintezatoriaus klavišų, o keletą dainų netgi sudainavo solo, kol grupės pagrindinis vokalistas ilsėjosi užkulisiuose. Būtent šių baladžių metu į viršų kilo mobilieji telefonai bei jau užmarštin nugrimzdę žiebtuvėliai. Net mačiau kelis ašaras braukiančius gerbėjus.

Turiu pabrėžti, jog tiek garsas Vingio parke, tiek vizualizaciniai sprendimai bei vaizdo kokybė buvo verti atskiro straipsnio. Kaip ir visi scenografiniai sprendimai. Viskas buvo minimalistiška, švaru, neapkrauta ir leido sutelkti dėmesį į muziką ir pačius atlikėjus. Koncertui pasibaigus visa minia kupina teigiamų emocijų pajudėjo Vingio parku atgal link mašinų. Einant teko girdėti ne tik koncerto aptarimą, bet ir garsiai dainuojamą „Depeche Mode“ hitą „Enjoy the Silence“ su keistu rusišku akcentu.

Kokias galiu teikti jums išvadas? Tai turbūt buvo vienas iš geriausių matytų mano koncertų. Grupė sužavėjo savo profesionalumu, energija, bendravimu su publika. O labiausiai pakerėjo tai, kad jiems atrodė nuoširdžiai linksma patiems būti scenoje. Ta aistra ir ugnelės akyse paliko didžiausią įspūdį. Negaliu nepaminėti ir gerbėjų draugiškumo ir vienybės jausmo, kuris koncertą padarė dar malonesniu įvykiu. Pasirodymas buvo vertas kiekvieno sumokėto lito. Ir jeigu dar šiame gyvenime turėsiu galimybę išvysti Dave, Martin ir Andrew gyvai, prižadu būti pirma stovinti eilėje nusipirkti bilietą.

P.S. Dar prieš šiam straipsniui patenkant į interneto platybes, buvo pranešta, jog “Depeche Mode” 2014 m. kovo 2 d. surengs koncertą Rygoje, Latvijoje. Bilietai pasirodys prekyboje rugpjūčio 1 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *