Du zuikiai vienu šūviu

pagal | 2020 26 sausio

Keliauti smagu, bet kaip pamatyti dar daugiau? Gal įmanoma už tą pačią kainą gauti papildomų įspūdžių? Tikrai taip!

Dauguma keliautojų ieško tiesioginių skrydžių arba bent tokių, kuriuose persėdimai truktų kuo trumpiau, taip atsisakydami puikios galimybės pamatyti daugiau. Dalis skrydžių yra pigesni, kai persėdimas trunka ilgesnį laiką, pavyzdžiui, 20 valandų. Tai puiki proga praleisti parą kitoje šalyje beveik neišleidžiant papildomų pinigų. Žinoma, tiek laiko neužtenka pamatyti dideliam miestui, aplankyti visas žymias vietas ar pažinti kitą kultūrą, bet tai puiki proga apsižvalgyti ten, kur nebuvo planuota vykti ir galbūt sukelti sau norą grįžti ir praleisti ten daugiau laiko. Mes skridome iš Barselonos į Lietuvą, bet pakeliui apsilankėme ir Londone.

Taigi, ką įmanoma aplankyti per vos vieną dieną? Daugiau, nei iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti.

Daug kas priklauso nuo to, kuriame oro uoste nusileidžiate. Mūsų atveju, anksti ryte jau buvome Stansted oro uoste. Šalia jo stovi įvairių įmonių autobusai, kurie veža į miesto centrą. Kaina už kelionę į vieną pusę prasideda nuo 6 svarų. Po valandos jau buvome Londono centre. Greita, paprasta ir nebrangu.

967850_10202892382899899_741389569_n-001

Vos išėjus iš Viktorijos autobusų stoties mus pasiekė galybė siūlymų važiuoti turistiniais autobusais, tačiau jų atsisakėme. Neviliojo mintis tiesiog pravažiuoti pro lankytinus objektus, tačiau mielai pasiėmėme siūlomą žemėlapį, kuriame sužymėtos garsiausios Londono vietos. Nuo Viktorijos autobusų stoties (netoliese yra ir Viktorijos traukinių stotis) viskas pasirodė lengvai pasiekiama pėsčiomis. Pirmiausia aplankėme Big Ben‘ą. Čia pat yra ir Londono akis, Vestminsterio abatija bei Parlamento rūmai. Vien dėl šių žymių vietų, kurios yra viena šalia kitos, buvo verta rinktis tokį skrydį.

Toliau ėjome aplankyti Bakingamo rūmų, Admiraliteto arkos bei Haid  parko. Tiesa, patarimas einant į parkus – turėti riešutų, tikrai labai smagu pamaitinti voveraites, kurios nusiteikusios „bendrauti“.

Įpusėjus dienai papietavome ir judėjome toliau. Aplankėme garsųjį prekybos centrą „Harrods“ bei kinų kvartalą, o vakarą leidome Trafalgaro aikštėje, kurioje grojo įvairūs muzikantai, o praeivius linksmino mimai.

Norint sutaupyti ir neišleisti papildomų pinigų, į visas šias vietas galima nueiti pėsčiomis, o naktį praleisti oro uoste: nelabai patogu, bet pigu.

Į ką atkreipti dėmesį prieš planuojant tokią kelionę?

  • Kur bus persėdimas. Kai kurių miestų oro uostai labai toli nuo centro, taigi, verta atkreipti dėmesį į tai, kiek laiko užims kelionė į jį ir kiek tai kainuos.
  • Kiek laiko turėsite tarpiniame mieste. Jei parašyta, kad  12-14 valandų, laiko, atrodo, turėtų užtekti. Tačiau labai svarbu, kada atskrendate: galbūt jūs praleidžiate ten naktį, o ryte išskrendate, tai nėra labai patogu norint apžiūrėti miestą, nebent esate nusiteikę aplankyti vietinius barus ar klubus.
  • Pasiplanuokite, ką norite aplankyti. Turint tik vieną dieną ir norint pamatyti kuo daugiau, patartina iš anksto susidaryti aiškų planą, kur eisite, ir netgi pasiskaityti internete pasiūlymus, kur galima skaniai papietauti, nes tikrai išalksite.
  • Apsilankykite couchsurfing puslapyje, nes ten galima rasti ne tik nakvynę, bet ir vietinių žmonių, kurie mielai aprodys miestą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *