Dviejų dalių komedija „Mūsų brangioji Pamela“

pagal | 2020 26 sausio

Telefoniniai sukčiai, vagys – baisiausi garbingo amžiau žmonių priešai. Neretai patiklūs senukai jiems atiduoda savo turtus, norėdami apsaugoti savo bėdon patekusius vaikaičius. Džonis Patrikas, savo dviejų dalių komedijoje, šiuo metu rodomoje Nacionaliniame Kauno dramos teatre, „Mūsų brangioji Pamela“, pasakoja būtent apie tokią situaciją.

Pamela_20130523_0021

Pagrindinė veikėja, Pamela Kronki, – senyvo amžiaus, nenuspėjama moteris, kadaise praradusi savo vyrą ir dukrą. Nepaisant gyvenimo siųstų išbandymų, ponia Kronki tikra optimistė – į viską žvelgia su nuoširdžia šypsena veide. Neretas sutikęs ją pasakytų, kad poniutė dalinai, o gal ir visiškai, pamišusi. Ji renka visokius buteliukus, kokius tik sugeba atrasti. Pamela gyvena apleistame name, lūšnynų kvartale, dėl nieko nesijaudindama – čia jau seniai niekas nevyksta. Vieniša, senyvo amžiaus moteris – puikus laimikis ilgapirščiams, dėl šios priežasties vieną dieną Pamela sulaukia svečių. Pas ją užsuka du išsiblaškę jaunuoliai ir pagyvenęs ponas, prisistatantys Glorijos, Bredo bei Solo vardais. Glorija Gulok – dvidešimties-trisdešimties metų mergina – nepastovi, impulsyvi, jautri, linksma, geros širdies, greitai prisirišanti prie žmonių. Bredas Vineris – trisdešimties metų protingas, ramus, tylus, sumany vyriškis. Solas Bozo – pagyvenęs, apšiuręs ponas, siekiantis naudos sau.  Jie – sukčiai, perpilstantys kvepalus ir juos pardavinėjantys. Vos atvykę, jie sumeluoja Poniai Kronki, kad jų buteliukų siunta kažkur užstrigo, todėl jiems reikia jos surinktų buteliukų iš sąvartyno. Pastebėję, jog senyvo amžiaus moteris gyvena viena, ilgapirščiai sugalvoja, kaip dar galima lengvai pasipelnyti – apdrausti ponią Kronki ir ją nužudžius pasiimti gan dideles draudimo išmokas. Kad ir kaip tai iš pradžių atrodytų lengva šiems sukčiams, Pamela juos paveikia savo gerumu ir nuolat trykštančiu optimizmu. Tačiau ar pavyks plėšikams apgauti ponią Kronki ir pasipelnyti iš jos mirties? O gal Glorija ir jos bendrininkai pamils šią žavią senutę? Galbūt jų tikslai pasikeis? Atsakymus į šiuos klausimus galite rasti jau rodomame spektaklyje „Mūsų brangioji Pamela“.

I-scena-sugriztanti-G.-Balandyte-jeigu-nemyletum-ir-gele-nudziutu_imagelarge

Ponią Kronki vaidina Gražina Balandytė – gerbėjų mylima ir liaupsinama lietuvių teatro bei kino aktorė. G. Balandytė jau yra įsikūnijusi daugiau nei į 100 skirtingų vaidmenų: per 80 teatre ir maždaug 20 kine bei televizijoje. Pernai, po gan ilgos pertraukos, aktorė su džiugesiu grįžo į Nacionalinio Kauno dramos teatro sceną, kur Džonio Patriko pjesėje „Mūsų brangioji Pamela“ atlieka pagrindinį vaidmenį. Šiais metais G. Balandytė pelnė Auksinę gervę už viso gyvenimo kino nuopelnus. Ši nuostabi aktorė taip pat yra gavusi Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro kryžių ir Auksinį scenos kryžių už savo aktyvią veiklą Lietuvos kino bei teatro scenose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *