Dviračių pasaulyje: pažintis su „Best team“ ir kitos įdomybės

DSC_0121Pirmadienį Kaune prasidėjo „WE GO“ organizatorių renginių savaitė – „Jaunimas už aktyvų laisvalaikį“. Pirmadienis buvo skirtas frisbiui, kolegos straipsnį galite rasti čia, o antradienį buvo žadėta atskleisti visas įdomybes apie dviračius.

Lietingą antradienio vakarą visi dviračių entuziastai turėjo galimybę KTU dizaino fakulteto salėje iš arčiau susipažinti su Kauno mėgėjų dviračių komanda „Best Team“, išgirsti realias patirtis ir net tikrąja ta žodžio prasme paragauti entuziastų rutinos.

„Atrodo visi dviračius vairuoti moka, kas čia tokio ar ne?“ – renginį pradėjo vienas iš „Best Team“ komandos narių Giedrius Balčiūnas. „Visgi pasirodo žinojimas toli gražu nėra tas pats, kas mokėjimas.“- jam su šypsena veide antrino kolega Augustinas Gutas. Po šia mintimi slėpėsi neseniai paplitusi eksperimento idėja, kuomet žmonės nesugebėjo pavairuoti šiek tiek kitokio dviračio. Rezultatai tikrai mind blowing! Apie kokį dviratį kalbame ir koks tas eksperimentas, galite pažiūrėti čia.

Komandos pristatymas

Pirmiausia reikėtų pradėti nuo to, kad dviračio mėgėjų komanda „Best Team“ susikūrė 2013 metais ir skaičiuos trečią sezoną. Savo gretose jie turi jau 50 narių (tarp jų apie 15 moterų) ir skaičius vis auga. Rendamiesi savo šūkiu: „Nedarome draugų iš komandos. Darome komandą iš draugų“ jie jau apkeliavo įvairias MTB varžybas, Plento dviračių taurę ir kitas pavienes lenktynes bei orientacines ryngtynes.

Renginio eigaDSC_0118

„Best Team“ nariai papildydami vienas kitą porą valandų entuziastingai pasakojo apie viską. Pradedant nuo to, kaip patys pakilo nuo sofų ir ėmė minti dviračius, pasirodė gatvėse, prisijungė prie komandos baigiant tuo, kaip viskas vyksta komandos viduje varžybų dieną.

Buvo sistemingai ir koncentruotai išdėstyta informacija apie dviračių forumus, sportinius renginius, dviračių kainas ir įsigijimo vietas. Papasakota ne tik apie tai, kaip elgtis gatvėje, kaip atrodo treniruotės ir jau šaltuoju sezonu prasidedantis aktyvistų pasiruošimas, bet netgi detaliai aptartos maisto medžiagos ir jų veiklą prieš ir po krūvio. Šioje vietoje nustebino nuoširdus pasiruošimas, nes suteikta proga pasijusti tikru plento dalyviu. Renginio svečiai ragavo namuose keptų energijos batonėlių, kurie yra puikus jėgų grąžinimo šaltinis įveikiant dideles distancijas ir galėjo gurkšnoti ne tik izotoninio gėrimo, bet ir kavos, kurią vaikinai pavadino – dviratininkų eleksyru.

Renginio vedėjai ne tik  papasakojo apie dviračių rūšis, bet ir pristatė savo žirgus: anglies pluošto ir metalinius dviračius. Maža to, į renginį atgabenta ir kitokio įvairiausio inventoriaus, kurį leista ne tik pačiupinėti, bet ir išmėginti, praminti dviračiu ir pajusti ką reiškia stabdyti be stabdžių.

Įdomu buvo paklausyti ir apie tai, jog Giedriaus Balčiūno žodžiais: „Kaip senų automobilių, taip egzistuoja ir senų dviračių fetišas“. Kitaip tariant, tikrieji mėgėjai įsigiję dviratį užsikrečia liga jį įvairiausiais būdais tobulinti ne tik siųsdamiesi detales iš Ebay, bet pirkdami kone antikvariatus turgeliuose ar forumuose.

DSC_0114Nebuvo pamiršta aptarti ir šeimos bei draugų palaikymo užsiimant dviračių sportu. Tapus šios sporto šakos dalimi itin svarbus palaikymas, „nes kitaip kils nesutarimai, juk atimi laiką iš artimiausių žmonių, o kai jie nelaimingi ir pats jauti spaudimą, negali atsiduoti savo veiklai“.

Žodžiu, apie dviračius aptarta nuo smulkiausios detalės, todėl ir galimybė pakalbinti renginio vedėjus ir pakankinti juos klausimais atrodė sunkiai įmanoma. Visgi buvo užduotas publiką sujuokinęs klausimas, apie tai, ką daro tiek profesionalai, tiek mėgėjai, kuomet beminant trasoje su grupe pašaukia gamta. Tokiu sportu nesidominčiam paprastajam galbūt niekad išties ir nekilo mintis, apie tokias situacijas, o net ir jos visgi egzistuoja.

Viskas dėl savęs arba „Tobulėjimas niekad nesibaigia“

Tiek Giedrius, tiek Augustinas pabrėžė, jog į dviračių sportą pirmiausia reikia žiūrėti kaip į pomėgį: „Nekreipkite dėmesio, ką daro kiti. Svarbiausia pradėti judėti, o ne lygintis į aukščiausią meistriškumą. Kai pradeti judėti, atsiranda sportinis motyvas ir pačiam darosi įdomu, kaip didėja tavo ištvermė ir kaskart numini vis daugiau ir vis toliau.“ Metodikų, kaip viską pradėti krūvos, tačiau „Best team‘“ nariai teigė, jog į jas neverta žiūrėti, nes išties visad reikia kreipti dėmesį į save. Ko gero, iš to ir gimsta tokie prisiekę mėgėjai, kurie uždega motyvacija net šiuo sportu nesidominčius aplinkinius.

Autorė Greta Kybartaitė

 

Komentarai
Pasidalinkite
About Jauti.lt
Tinklaraštis jaunimui.