E-sporto baras, arba „Aš jau žinau kur leisiu vakarus“

pagal | 2020 24 sausio

Dabar jaučiuosi kaip balionas… Tikrąja to žodžio prasme. Per pastarąsias dienas prisikaupė tiek gerų emocijų, kad atrodo tuoj sprogsiu. Ir pagrindinė to priežastis yra viena vieta, kuri reiškia tiek, kiek daugelis net nesuvokia. Taigi, prie reikalo – Kaune, Laisvės alėjoje, buvusio naktinio klubo „Siena“ patalpose (Laisvės al. 93) atsidarė pirmasis rytų Europoje e-sporto baras. Kas čia tokio, jūs paklausit ir iškart užsitarnausit mano piktą žvilgsnį. DAUG KAS! Visų pirmiausia, tai yra ženklas, ženklas reiškiantis, kad lietuviai pagaliau pribrendo. Lietuva pagaliau nusiėmė tamsintus akinius, kuriais visą laiką spoksojo į žaidimų industriją ir pagaliau pamatė tikrąsias spalvas. Baras, kurio pagrindinė tematika yra kibernetinis sportas tai tik paliudija. Tačiau apie viską nuo pradžių…

Jau pirmoji oficialaus atidarymo diena atėmė amą. Sausakimšas baras, perpildytas įvairiausio amžiaus ir plauko žmonių. Nuo kibernetinio sporto žvaigždžių Lietuvoje iki iš nežinia kur atsiradusios tetulės, kamputyje gurkšnojančios vynelį ir atidžiai stebinčios vakaro programą. O vakaro programa stebėtojų susilaukė. Vos laimėjusi  NVS ir Baltijos šalių čempionatą lietuvių komanda Gaming Gear, naujajame bare surengė parodomąjį mačą su publika. Kiek vėliau, atidarymo renginio dalyviai galėjo pasirodyti ant scenos, kur užvirė amžiaus dvikova – merginų penketukas surėmė savo klaviatūras ir peles prieš vaikinų komandą. Kaip ėjosi šis mačas, net neverta pasakoti. Tiesiog gėdingai patylėsiu už vyrų giminę… ačiū.

esporto baras

Jauki atmosfera, būrys skirtingų, bet kartu ir vieną bendrą mintį turinčių žmonių ratas, pavertė vakarą kažkuo neįtikėtinu. Juk daugiau niekur Lietuvoje negalėsi paklausyti diskusijos tarp padavėjos ir kliento, kuris veikėjas žaidime „kietesnis“. Krykštavau kaip kūdikis, besiklausydamas viso publikos keliamo šurmulio. Vieni juokėsi iš mėsainių pavadinimų meniu („Noob“ ir „Pro“), kiti rimtai analizavo ekrane transliuojamą žaidimą, o treti tiesiog gurkšnojo alų ir ilsėjosi po dienos darbų.

Baro vadovų pažadas, kad baras neapsiribos vien kibernetiniu sportu, solidus. Šiame bare taip pat bus transliuojamos krepšinio, futbolo, ledo ritulio varžybos. Garbės žodis, galėsite stebėti net šachmatų pro serijos transliacijas jei tik to pageidausite (ir jei tokios transliacijos egzistuoja). E-sporto baras suskirstytas į keletą zonų. Pagrindinėje įrengtos turnyrams skirtos vietos. Greta – žiūrovų tribūna ir žaidėjų poilsiui skirta zona. Likusi erdvė, kurioje telpa apie 110 žmonių, suskirstyta į viešas bei VIP erdves. Pastarosioms priskiriamos keturios salės, talpinančios nuo 4 iki 10 žmonių. Jose yra personaliniai, vietoje valdomi televizoriai ir Nintendo WiiU žaidimų konsolės. Tikras rojus tokiems, kaip aš.

esporto baras 3

Taigi, broliai (ir seserys?) geimeriai. Sumuodamas visą šitą klaviatūros apseilėjimą, noriu dar kartą pasidžiaugti. Tai yra be abejonės vienas didžiausių žingsnių, žengtų mūsų krašte vardan gražesnio rytojaus visiems, kurie neabejingi pikseliniam džiaugsmui. Tegul tai būna ženklas jums lįsti iš savo urvų ir pasičiupus draugų kompanijas lėkti pasidžiaugti mūsų gražia bendruomene ne tik internete, bet ir šalia alaus bokalo. Paspausime rankas tiems, kurie mus 100 kartų “nukepė” žaidime, taip pat paplosime per petį tam, kurį pastoviai “nukepinėdavome” mes. Kaip sakoma, tobulų nebūna, ir tas kol kas dar visiškai šviežias baras yra netobulas. Tačiau pripildžius jį savo šurmuliu, savomis istorijomis, galbūt pasieksime to, ko visi norime – vietos kur gali šnekėti apie kompiuterinius žaidimus lygiai taip pat, kaip apie bet kokį kitą sportą nesijaučiant visišku asilu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *