Elektroninės muzikos kaimas ir jo gyventojai. „A girdž a če Džiovans gruoj?“

pagal | 2020 26 sausio

Visų pirma atsiprašau visų užmiesčio gyventojų už pavartotą žodį “kaimas”, tuo nenoriu nieko bloga pasakyti. Šis žodis jokiu būdu nėra įžeidžiantis. Galiausiai ir pats esu iš kaimo Kauno rajone. Tiesiog taip apibūdinu didžiąją dalį publikos, susirinkusios toliau minimame renginyje.

Taigi, šį savaitgalį Palangoje (kaip turbūt jau daug kam žinoma) vyko „LABAS festas“. Nusileidęs savo principams nedalyvauti panašaus tipo renginiuose, vis dėlto nusprendžiau ten nuvykti, nes degiau noriu pirma kart savo akimis pamatyti trance klasiką ATB.

Sėdint kopose ir belaukiant draugų ateinančių su bilietais nuotaika buvo gera, skambėjo užvedantys Kasčio Torrau ritmai. Nuėjus prie renginio vartų jau grojo Josh Gallagan, išgirdęs vieną populiariausių šiuo metu trance hitų „Sun and moon“ pagalvojau, va čia tai bus renginys… Deja, ties ta mintimi visas džiaugsmas ir baigėsi. Vos įėjus i renginio teritoriją pamačiau milžinišką kiekį nuo alkoholio ir ne tik apsvaigusių žmonių. Na, bet tai dar niekis. Begrojant Gallahanui labiausia nustebino lietuviškos publikos muzikinis išprusimas. Einant link scenos nugirdau dviejų vaikinų pokalbį apie DJ. Jis skambėjo maždaug taip:

– Ė klausyk, a girdž a če Džiovans gruoj?

– Nu lyg ne, nu bet i ne Igns.

– A tai gaidys tada anie abu tai p*** kaip gera varo. Če tai nesamonė kažkuok.

Taigi, tai buvo pirmasis nusivylimas ir juokas pro ašaras nepraėjus penkioms minutėms nuo mano įėjimo į renginį. Toliau sekė daugybė girtų nepilnamečių, grupės vaikinų, siūlančių išspręsti visas tavo problemas po renginio, ir šiaip visokių intelekto nesužaloto veido veikėjų. Nekreipiau dėmesio, gyvenau ta mintimi, jog išgirsiu gyvai grojantį ATB. Nusipirkęs du buteliukus vandens ir vos prasigrūdęs šiek tiek arčiau scenos laukiau užlipsiančių Igno ir Jovanio. Iš pastarųjų nesitikėjau beveik nieko. Norėjau tiesiog girdėti tą pačią elektroninę muziką, kurią jau ne kartą esu girdėjęs jiems grojant klubuose. Tačiau vėl teko nusivilti. Šį kartą neteko išgirsti nei žymiojo „Hold on“, nei apskritai kažko panašaus į paskutinius girdėtus Igno setus. Buvo grojamas kažkoks suelektronintas popsas, taigi tiesiog prastovėjęs dvi valandas pagaliau sulaukiau to, ko ten atvažiavau – André Tanneberger. Tada pagalvojau, „va dabar tai prasidės!” Ir prasidėjo… Deja, ir vėl ne taip kaip, aš tikėjausi. Pirmą pusvalandį grotos lėtos dainos mane tiesiog vertė mąstyti, kam aš čia važiavau. Tačiau po pusvalandžio apsidžiaugiau, pasigirdo pirmieji „Ecstasy“ akordai ir pagaliau renginys prasidėjo ir man. Ilgai lauktas ATB pasirodė savam stiliuje, neskaitant pirmo pusvalandžio asmeniškai man visas jo set‘as buvo pakankamai geras. Džiaugtis netrukdė nei prieš tai kilęs nusivylimas, nei lyjantis lietus. Pats atlikėjas tai pat atrodė laimingas, publika tiesiog pašėlo išgirdusi nė kiek neremiksuotą Nirvanos „Smells like teen spirit“ (taip, trance DJ grojo NIRVANA!!). Taigi pačiu atlikėju likau patenkintas, nors renginio kokybė atitiko jo kainą – 10 lt.

Taigi pati aptverta renginio teritorija tapo vienu dideliu elektroninės muzikos kaimu su neišprususiais jo gyventojais ir gyvuliais. Patarimas visiems tiems, kurie net nežino kur eina, pasilikti kopose ir leisti žmonėms pasidžiaugti muzika.

Po šio renginio pažadėjau sau daugiau niekada nevažiuoti į jokius panašaus tipo „festus“. Nes, kaip jau ir minėjau, renginio kokybė atitiko jo kainą. Geriau būčiau nepagailėjęs pinigų ir sudalyvavęs gerame elektroninės muzikos festivalyje, nors ten ir nebūtų mano mėgstamo stiliaus. Kad ir kaip nemėgstu visiems žinomo DJ David Guetta, bet man labai įstrigo vienas jo posakis, kad į klubus ir panašius renginius reikia važiuoti klausyti DJ, o išgerti ir pakalbinti merginas galima visur ir visada. Taigi, mano nuomone tokio tipo renginiams Lietuvoje publika dar nėra pribrendusi, arba jos labai mažai. O atsakymas tiems kurie klausė dėl Jovanio, „-Ne, te Džiovans negruoj“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *