Emociškai brandus “Atsiskyrimas”

pagal | 2020 26 sausio

„Ir niekuomet iki šiol nejaučiau taip stipriai atsiskyręs nuo savęs paties ir tuo pat metu toks visiškai  susiliejęs su pasauliu“. Alberas Kamiu.

Pagrindinis filmo veikėjas jaučiasi taip pat kaip jautėsi įžymus prancūzų rašytojas Albertas Kamiu. Atsiskyrimo sąvoka ir pati esmė yra aktuali kiekvienoje visuomenėje, kurioje priimtas normalus bendravimas. Žmogus turi jausmus ir jie dažniau žeidžia, negu teikia palaimą, tad visiškai natūralu, kad pradedama norėti nuo jų atsiriboti. Būti visiškai tuščiam, kad niekas negalėtų sužeisti.

Apie emocinį poveikį bei norą nuo visko atsiriboti Tarptautiniame Kauno kino festivalyje pasakojo trečiasis pilnametražis amerikiečių režisieriaus Tony Kaye filmas „Atsiskyrimas“. Pagrindinis veikėjas Henris Bartas (Adrien Brody) yra pavaduojantis mokytojas, pasirodantis mokyklose, kai jo labiausiai reikia. Naujas semestras – nauji veidai, nauji žmonės, prie nieko neprisirišama, bet dėl to kenčiama, išgyvenama. Henrio nusistatyta būsena yra neįmanoma, nes žmogiška būtybė fiziškai negali atsiriboti nuo savo emocinio sluoksnio, tai tampa labiau tikslu, kuris daug skaudesnis, nei jo paieškų priežastis.

Filmo tematika yra ganėtinai aktuali šiandieninėje visuomenėje, bet ganėtinai dažna filmuose. Apie emocijų svarbą žmogiškumui pasakota ir 6-ajame dešimtmetyje mokslinės fantastikos filmuose apie ateivius, robotus ir visokiausias pabaisas, kai pirmą kartą kilo klausimas – ką reiškia būti žmogumi? Tony Kaye savo filme šį filosofinį klausimą bando atsakyti per mokytojo ir mokinių, senelio ir anūko santykius. Filmas dėstomas sujungiant animacijos, dokumentinio ir vaidybinio filmo kūrimo stilius, taip suteikiant istorijai lengvo rimtumo ir žiūrovas nebėra toks atsiskyręs, nutolęs nuo filmo problematikos.

Emocijos yra pagrindinė istorijos pasekmė įdėmiam žiūrovui, tai itin jausminga, paliečianti, bet rimta drama apie savęs ir žmogiškumo paieškas, apie pokyčius ir apie pastovumą, apie vaikų, bet kartu apie visos visuomenės problemas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *