FIBA U17 world championship – arba kaip savanoriavimas tampa liga

pagal | 2020 26 sausio

Birželio 29 – liepos 8 dienomis Kaune vyko FIBA jaunių (iki 17 metų) pasaulio čempionatas. Turbūt daugelį iš jūsų ši žinia nustebins, nes mažai kas apie tokį įvykį žinojo. Manau visi sutiks, kad reklamos buvo mažoka. Bet ne apie tai aš noriu Jums papasakoti. Noriu Jums papasakoti apie tikrai pačias geriausias šios vasaros, o gal ir visų šių metų dienas.

Turbūt tie, kurie nė karto nebandė savanoriauti, manęs tikrai nesupras. 11 dienų be poilsio po 16 valandų praleisti arenoj ir už tai negauti jokio atlygio gali atrodyti kvaila, galbūt taip ir yra, bet tie, kurie taip pat yra užsikrėtę savanoriavimo virusu, mane supras. Todėl šią savo rašliavą skiriu visiems skeptikams.

Pirmiausia, ką galiu pasakyti apie šį čempionatą – tai jis tikrai buvo aukšto lygio. Galbūt arena nebuvo pilna ir iš tiesų nedaug žmonių stebėjo jaunių kovas, bet tikrai daug prarado ne FIBA, LKF ar kiti prie čempionato organizavimo prisidėję žmonės, o tie, kurie patingėjo apsilankyti arenoje. Nes krepšinio dvikovos tikrai buvo įdomios, atkaklios ir vertos dėmesio. Tiek pratęsimų ir paskutinėmis sekundėmis išsisprendusių rungtynių jau senokai neturėjo joks vyrų čempionatas. Buvo tikrai gražu matyti kovojančius jaunuosius krepšininkus, dar nesugadintus šlovės ir pinigų, tiesiog nuoširdžiai besistengiančius įrodyti savo vertę. Galbūt mūsiškiams čempionatas ir nesusiklostė, tačiau tikrai buvo ir kitų dėmesio vertų komandų.

Antras šio čempionato pliusas – tai komanda, dirbusi organizuojant čempionatą ir viso renginio metu. Komanda buvo nedidelė, tačiau puikiai organizuota. Iš tiesų per tas 11 dienų atradau galybę žmonių su kuriais be baimės eičiau į žvalgybą ar net į karą. Mūsų savanorių buvo tik apie 60, tačiau nekilo jokių nesklandumų, nes visi dirbom neskaičiuodami laiko ir netausodami jėgų. Ir iš esmės tiesiog nuoširdus AČIŪ, kurį išgirdome iš LKF ir FIBA atstovų, atpirko viską. Smagu ir tai, kad dirbant netrūko ir pramogų. Sužaidėme dvi puikias krepšinio varžybas Savanoriai vs. FIBA&LKF, nepraleidome nei vienų vyrų krepšinio varžybų Venesueloje. Visas jas kartu stebėjome Rotušėje.

Trečias ir turbūt pats didžiausias savanoriavimo šiame čempionate pliusas – mes puikiai reprezentavome Lietuvą prieš visą pasaulį. Teko kalbėti ne su vienu sirgaliu ar medijos atstovu – visi jie vienareikšmiškai buvo sužavėti Lietuva ir pačiu čempionatu. Šie pagyrimai labiausiai glostė širdį. Ir tai buvo pats didžiausias atlygis mums – savanoriams.

Nežinau, ar kažką įtikinau, ar pakeičiau nuomonę, bet tie, kurie serga savanoriavimo liga, manau puikiai mane supranta, na, o tiems, kurie mus vadina kvailiais, siūlau pabandyti. Čia vienas iš tų atvejų, kai kartą paragavęs negali sustot! Todėl viskas, ką galiu pasakyti, tai iki susitikimo kituose čempionatuose!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *