Filmo „Valentinas vienas“ premjera Kaune

pagal | 2020 26 sausio

Žiemišką vasario 6-osios vakarą į „Forum Cinemas“ kino centrą Kaune susirinko daugybė žmonių, tarp kurių buvo galima pamatyti ne vieną garsų Lietuvos veidą: aktorių ir humoristą Vytautą Šapranauską, dainininkę, grupės „69 danguje“ lyderę Kariną Krysko-Skambinę, radijo laidų vedėją bei aktorių Aistį Mickevičių ir daugelį kitų. Visus juos čia sukvietė lietuviškos romantinės komedijos „Valentinas vienas“ premjera laikinojoje Lietuvos sostinėje. Kauniečiams buvo suteikta proga ne tik išvysti naujojo filmo žvaigždes, bet ir pabendrauti su jomis bei užduoti keletą klausimų.

Išdykęs vienas Valentinas – žinomų prodiuserių darbas

Erotiškai romantiška komedija „Valentinas vienas“ yra gerai žinomo Lietuvos prodiuserio Žilvino Naujoko darbas. Kartu su kolega Donatu Ulvydu jis 2011 m. pristatė didžiulio populiarumo susilaukusį filmą „Tadas Blinda. Pradžia“, kuriame pagrindinį Tado Blindos vaidmenį atliko žavusis dainininkas Mantas Jankavičius. Kūrėjai nesustojo vietoje ir jau nuo 2012 m. spalio 16 d. pradėjo filmuoti naują lietuvišką filmą apie vyrų ir moterų santykius – „Valentinas vienas“. Nemažai patirties sukaupę lietuviškų filmų kūrėjai puikiai žinojo, ko reikia publikai, kokius aktorius ji mėgsta, todėl ne veltui šiame filme galima išvysti tokių garsių aktorių bei šou veikėjų kaip Vytautas Šapranauskas, Mantas Jankavičius, Gabija Ryškuvienė, Giedrius Savickas, Neringa Nekrašiūtė, Agnė Grudytė ar Leonardas Pobedonoscevas.

„Visi porom, o Valentinas vienas“

Nakties nuotykis

Tai filmas apie vyrus ir moteris, jų santykius bei apie žmones, nepaliaujamai ieškančius meilės. Naujojo filmo siužeto centre – Valentino dieną sau poros nerandantis ginekologas Valentinas (aktorius V. Šapranauskas). Nors jis yra centrinė filmo figūra, tačiau veiksmas sukasi ne vien apie jį. Svarbų vaidmenį atlieka net keturios poros, romantiškąją Valentino dieną leidžiančios kartu, besimėgaujant meile. Pirmoji ir turbūt pati nuotaikingiausia  – „nuobodi pora“. Tai Virgis (akt. G. Savickas) ir Rasa (akt. G. Ryškuvienė). Ši šeimynėlė mėgina pagyvinti savo nuobodų ir monotonišką gyvenimą poroje, ir netikėtai atranda dar nepatirtų pojūčių meilės srityje. Kita, ne mažiau įdomi pora, tai „geriausi draugai“ Nidas (akt. M. Jankavičius) ir Kristina (akt. A. Grudytė). Nors juos siejo tikrų draugų statusas, tačiau šelmiškąją Valentino dieną sulaužomi bet kokie saitai ir jų santykiai evoliucionuojasi į naujai užgimusius romantiškus jausmus. Negalima pamiršti ir „nakties nuotykį“ patyrusių Tomo (akt. L. Pobedonoscevas) ir Mios-Janinos (akt. J. Zinkevičiūtė). Šie balandėliai atsiduoda juos kaitinančiai aistrai ir neatsispiria romantiškosios nakties kerams. Paskutinė, bet ne mažiau įdomi, tai „ex-pora“ Erikas (akt. D. Gumauskas) ir Luka (akt. V. Būtytė). Jie susitinka Valentino dienos vakarą ir vėl atsiduoda įsiliepsnojusiems jausmams. Dera nepamiršti šmaikščiosios „ne poros“, kaip filme, taip ir gyvenime M-1 radijuje dirbančių aktorių A. Mickevičiaus ir M. Stasiulio. Pastarieji šmaikštauja už radijo pulto ir kviečia šventišką vasario 14 d. nelikti vieniems. Nors meilė ir tvyro ore, bet ginekologas Valentinas – vis dar vienas. O ar šaltą meilės dienos vakarą jis suras savo antrą širdies puselę – tegul lieka paslaptyje. Juk yra sakoma, kad geriau vieną kartą pamatyti negu šimtą kartų išgirsti.

Atviras ir kraują kaitinantis filmas

Tai filmas be tabu. Jis atviras, drąsus ir kaitinantis. Kitaip tariant, tai „jautriai padykusi komedija“. Ne veltui ši lietuviška juosta pažymėta ženklu N-16. Vieniems ji gali pasirodyti per drąsi ir labai iššaukianti, kiti ja tiesiog žavėsis ir negailės liaupsių. Kad ir kaip bebūtų, tai išskirtinis filmas Lietuvos kino padangėje. Jis tikrai vertas dėmesio, o ypač tų, kurie yra išsiilgę romantikos ar tiesiog nori paganyti akis į meilės ieškančias ir santykius narpliojančias poras. Beje, galima teigti, jog šiame „šviežiame“ filme kiekvienas galės tarsi atpažinti save, nes keturių skirtingų porų meilės istorijos yra labai gyvenimiškos.

Rinktinė muzika

Geriausi draugai

Ilgai laukto lietuviško filmo muzika iš tiesų išskirtinė. Romantinės komedijos kūrėjai pasistengė atrinkti kuo daugiau populiarių lietuviškų dainų, kurias, pasak jų „patys atlikėjai filmui dovanojo iš visos širdies“. Kino salėje filmo premjerą stebėjusi dainininkė Karina Krysko-Skambinė šypsojosi girdėdama skambant savo grupės „69 danguje“ dainą „Meilės simfonija“. Be jokios abejonės, filme puikiai tiko ryškiosios grupės „SEL“ kūrinys „Aš žiūriu į tave, pasauli“. Taip pat naują savo dainą „Amore“ lietuviškam filmui dovanojo „Biplan“ vyrukai. Be šių naujų ir garsių lietuviškos muzikos  kūrinių puikiai įsiterpė ir maestro, dainuojamosios poezijos pradininko Lietuvoje Vytauto Kernagio atliekama jausminga baladė „Mylėjau tave tau nežinant“. Be galo gerai suskambo ir filme vaidinusio Manto Jankavičiaus dainos bei kitų žinomų atlikėjų kūriniai. Nėra abejonių, kad be lietuviškų kūrinių žiūrovai galėjo išgirsti ir ne vieną populiarią dainą, atliekamą užsienio atlikėjų. Tai labai pagyvino filmą ir suteikė jam dar daugiau žavesio.

Filmas ne tik Valentino dienai

Filmo afiša tarsi šaukia: „Tai filmas, skirtas Valentino dienai“. Juk ir komedijos veiksmas vyksta būtent tą romantiškiausią dieną metuose. Tačiau patys filmo kūrėjai su šypsena lūpose teigia, jog „tai filmas, skirtas ne tik vasario 14-ajai, bet ir kovo 8-ajai.“ Ir iš tiesų nebūtina laukti kažkokios progos šio kūrinio peržiūrai, nes tai puikus, romantikos ir aistros kupinas darbas, kurį galima žiūrėti tiesiog su savo antrąja puse, norint praleisti gražų vakarą kartu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *