Fuksai tešloje

pagal | 2020 26 sausio

Kiekviename universitete pirmakursiai siekia būti pripažintais. Nei išimtis ir VDU viešosios komunikacijos studentai. Šių metų spalio 3d. 15h. vykusiose krikštynose jie įrodė kaip trokšta būti pilnaverčiais universiteto nariais.

Krikštynų startas – PMDF fakultetas. Dar tada vadinami ,,nuliai‘‘ pasimetusiais veidais laukė savo vyresniųjų kolegų. Išvydę linksmus antrakursių veidus jie tuoj pat ryžtingai nusiteikė, nusivilko striukes ir įlindo į privalomas uniformas – šiukšlių maišus. Išsirikiavę po du lipnia juosta buvo suklijuoti su porininku rankomis ir kojomis. Jūs manome, jog jie skundėsi? Ne! Patys nustebino mus savo entuziazmu.

Nuo fakulteto iki krikšto vietos – Nemuno salos, studentų eilutė žygiavo laisvės alėja garsiai šaukdami linksmas skanduotes, darydami pritūpimus ir traukdami praeivių dėmesį. Vienas pavėlavęs vaikinas pasivijo mus ir paprašė būti įtrauktas į krikštijamųjų gretas. Gavęs ,,prizą‘‘ už nepunktualumą jis prisijungė prie kolegų.  Kelionei įpusėjus pirmakursiai išvydo dar vieną alėja besiganantį zuikį – savo grupiokę. Visi choru ėmė šaukti ,,Gėda, gėda, gėda‘‘! Mergina greitai sureagavo, šiek tiek sudvejojusi pasimuistė, bet galiausiai prisidėjo prie krikštijamųjų.

Nei lietus, nei šaltis nesutrukdė mūsų studentams pasiekti tikslo. Šie gamtos faktoriai tik dar labiau prisidėjo prie studentų išvaizdos tobulinimo. Saloje stovėjo visa armija išsirikiavusių pirmakursių. Vadovai pažvelgę į juos nusprendė, jog šiems jaunuoliams tiktų pavadinimas – ,,Fuxai‘‘ tešloje.  Užduotys buvo įvairios: Baltojo ,,Eleksyro‘‘ gėrimas, plataus asortimento maisto kramsnojimas, fiziniai pratimai, dailės pamokėlės ant veidų ir drabužių, didžiosios lydekos bučiavimas, drąsuolių savanorių kiaušinių daužymas į galvas – kas greičiau, klūpėjimas ant keturių ir laukimas kol pašventins tądien šventąjį vandenį atitikusį – pomidorų padažo ir miltų mišinio pliūpsnį.

Skanduotėje minima eilutė – ,,Užduotis atliksim drąsiai, mes ne kokie ananasai‘‘ atitiko tikrovę. Užduotys buvo narsiai įveiktos. Kai kurie savanoriai net nemaloniausias užduotis sutiko pakartoti.

Galiausiai atėjo ir priesaikos laikas. Pridėję ranką prie širdies, viešosios komunikacijos pirmakursiai, choru sutiko su visomis sąlygomis. Be abejo visi drąsuoliai buvo pašventinti į ,,Fuksus‘‘ ir už tai apdovanoti medaliais.

Antrakursiai, kaip sakoma, tėveliai, juos priėmė į savo būrį ir visi kartu sušoko laimės šokį su ,,makarenos‘‘ judesiais. Pabaigą vainikavo apsikabinimai, dėkingumo šūksniai ir bendra nuotrauka. Visi krikštynomis liko patenkinti, šypsenos visą vakarą puošė studentų veidus. Taigi, kiekviena studijų programa kiekvienais metais turėtų suteikti tokį džiaugsmą pirmakursiams, juk kiekvienam svarbu būti pripažintam. Krikštykimės ir būkime pakrikštyti!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *