Geriau kaimynas vagis negu kaimynas gėjus?

pagal | 2020 26 sausio

Atrodo, kad šiandien, kai legviau nei bet kada tobulėti, domėtis, mokytis, susipažinti su skirtingomis kultūromis ir žmonėmis, mus darosi vis sunkiau nustebinti. Tačiau tam tikri dalykai mane vis dar stebina. Vienas iš jų – bereikšmis ir kvailas žmonių žiaurumas, kuris pasireiškia gyvuliškai instinktyviu troškimu naikinti ar bent pažeminti kitokius nei mes. Šis reiškinys labai akivaizdus. Tereikia įsijungti populiaresnio dienraščio straipsnių apie seksualines mažumas komentarų skiltis. Nežinau, kaip jums, bet man, perskaičius keletą dešimčių komentarų su riksmais: „Išsigimėliai!“, „Iškrypėliai“, „Užmušt tokius!“, „Sudegint!“, pasidaro baisu. Baisu dėl to, kad gyvenu tarp žmonių, kurie iš pažiūros atrodo normalūs ir protaujantys, galbūt kasdien su jais sveikinuosi, nusišypsome vieni kitiems, o po to jie grįžta namo, įsijungia kompiuterį ir puola koneveikti visai nepažįstamus žmones. Gal tokie klaviatūriniai hitleriai, sužinoję, kad nesu lietuvė, išdaužys man langus? Gal sugadins mano automobilio stabdžius, jei išsiaiškins, kad dar ir ne katalikė?

Nemaža kategorija žmonių mėgsta teisinti savo neapykantą sakydami, kad yra tolerantiški kitokios lytinės pakraipos žmonėms, tačiau juos erzina, kai gėjai ar lesbietės (vis tik labiau kenčia gėjai, mat pamačius dvi menkai apsirengusias besibučiuojančias merginas rėksmingųjų homofobų veiduose pasišlykštėjimas kažkodėl neatsispindi) savo netradicinę orientaciją demonstruoja ir taip žaloja jų vaikus.

Visų pirma, tai kodėl žmonės laiko savo vaikus šitokiais debilais ir mano, kad sužinoję, jog būna šeimų, kur ne mamytė ir tėvelis, o dvi mamytės ar du tėveliai, vaikas iškart čiups į glėbį savo lyties bendraklasį? Mažieji prisižiūri nemažai girtuoklių ir benamių, tai argi jie dėl to pavogę iš tėvų baro butelį baltosios mauna į negailestingą gatvės gyvenimą?

Be to, man asmeniškai atrodo, kad yra kur kas baisesnių ir vaikams sunkiau suprantamų dalykų nei du vyrai viešumoje besilaikantys už rankų. Pavyzdžiui dėdė Petras visados kvepia degtine, tetos Vandos veidą puošia mėlynės, o jų sūnelis Abelis apipylė benzinu ir padegė katę.

Galų gale, manau, kad paaugliui, kuris ima suprasti, jog jį domina ne priešingos lyties atstovai, yra kaip tik svarbu žinoti, kad jis toks ne vienas, jog yra visiškai normalus. Jam reikia palaikymo, reikia pasikalbėti su žmogumi, kuris jau visą tai patyrė ir gali jį nuraminti. Bet ir čia kažkodėl atsiranda panika dėl propagandos, pedofilijos ir kitokių baisybių. O ar žinote, kiek tokių homoseksualių paauglių net nusižudo ar bent patiria didžiules psichologines traumas, vien dėl to, kad laiku neatsirado juos suprantančio ir išklausančio, patariančio žmogaus ar bent literatūros, pamokų apie tai? Žinokit, pasakos apie du princus mokyklose pradėtos skaityti ne dėl to, kad jūsų įmitusį devynmetį paverstų transvestitų princese, o tam, kad jis po kelerių metų neimtų mušti bendraklasio už tai, jog šis kažkoks nevyriškas, o ir kad pastarasis neitų šokti nuo tilto, supratęs, kad jam rūpi visai ne mergaitės…

Taip pat nesuprantu, kas turima galvoje, kai sakoma, kad šie žmonės afišuoja savo homoseksualumą. Paklausius daugelio tokios nuomonės gudročių, atrodo, kad būtų gerai tuomet, jei visi gėjai ir lesbietės (na, išskyrus dalį pastarųjų, nes kaipgi heteroseksualieji homofobai gyvens be lesbietiškos porno) tiesiog iškeliautų į negyvenamą salą ir ten gyventų savo homoseksualų gyvenimą. Tada jie niekam netrukdytų. Ir dažniausiai tokios nuomonės žmonės mėgsta pabrėžti, jog jie nėra homofobai ir jokios neapykantos mažumoms neturi, na kol šios prie jų „nelenda“ (!). Nė nežinau, juokinga man ar graudu… Atrodo, kad žmonės, mylintys tos pačios lyties atstovus gyvena kažkokį kitokį gyvenimą – nesilanko jūsų mėgstamuose restoranuose, neapsipirkinėja Maximoje, nevažiuoja taksi, nesipyksta, nelieka sudaužytomis širdimis, nesiskiria, nežiūri filmų. Lyg visas jų gyvenimo centras ir tikslas – it į kokią sektą užverbuoti kuo daugiau vaikų, o dar geriau pavogti vieną kitą kūdikėlį iš normalios, tvarkingos, tradicinės šeimos.

Atskleisiu paslaptį – gėjams ir lesbietėms ant jūsų visiškai nusispjaut. Jie kaip ir jūs keliasi ryte, eina į darbą, atostogauja. Jie kaip ir jūs įsimyli ir kartais nori apie savo meilę rėkti visam pasauliui, tačiau daugelyje šalių, tame tarpe ir mūsų tėvyneje, vis dar negali to padaryti. Ne dėl savęs, o dėl to, jog kitiems tai kažkodėl trukdo. Dėl pasišlykštėjusių ir neapykantos kupinų žvilgsnių, atsirasiančių jei pasielgs taip, kaip bet kuriam iš mūsų yra įprasta, na pavyzdžiui, vaikščiodami parke pabučiuos savo mylimąjį/mylimąją. Retas geba įsivaizduoti, kiek netradicinės orientacijos žmonėms tenka patirti slapstymosi, priverstinio melavimo ar nutylėjimo, psichologinio streso dėl savo pakraipos. Visa tai vien dėl to, kad kažkas nusprendė, jog pora gali būti sudaryta tik iš vyro ir moters, o visa kita – iškrypimai, šlykštynės, Sodoma ir Gomora žodžiu…

October-04-2011-20-12-38-ScreenShot20110928at4

Teko skaityti vienos motinos dejones, kuri verksmingai kaltino save, klausė už ką šitokia nelaimė, kad jos mieloji dukrytė įsimylėjo kitą merginą. Iš moteriškės agonijos buvo nesunku susimąstyti, kad galbūt jei dukra būtų pasigavusį ŽIV nuo kokio donžuano arba susirgusi vėžiu, tai nebūtų taip baisu kaip faktas, jog ją laimingą paprasčiausiai daro žmogus be pimpalo. O kitiems štai gerokai ramiau gyventi šalia treninguoto skustagalvio, kas antrą dieną namo tempiančio tikrai ne paties įsigytą audiovideo aparatūrą, o ne greta tvarkingos homoseksualų porelės ar neduok dieve transseksualo. Neseniai būtent savo kaimynų buvo užpulta garsioji Agness Landau (ant piktumo diskriminuojantiems, nevadinsiu Rauliu) su seserimi. Įdomu, už ką? Kad privertė kokį kaimynėlį suabejoti savo paties orientacija? Už tai, kad nesielgia kaip kiti vyrai? Todėl, kad jaučiasi nelaiminga dėl nelemtos likimo klaidos, kuri leido moteriai gimti vyro kūne?

Anksčiau galvodavau, jog žmonės šitaip persekioja seksualines mažumas dėl to, kad paprasčiausiai bijo to, ko nesupranta. Nė velnio. Šie neapykantą skleidžiantys individai nė nenori nieko suprasti. Jie nebandytų suprasti net tada, jei surakintume juos, užklijuotume burnas ir ilgai, protingai bei argumentuotai įrodinėtume, jog homoseksualai tokie patys žmonės kaip ir jie. Nes jeigu netyčia suprastų, kad tiek gėjai, tiek juodaodžiai ar žydai nėra grėsmė visuomenei ir asmeniškai jiems, nebeliktų ant ko išlieti savo neapykantos. Tektų dėl savo problemų kaltinti patiems save ar bent jau realiai su tomis nesėkmėmis susijusius asmenis, o susikaupusius skaudulius bei stresą išlieti kaip normaliems žmonėms – sporto salėje ant bėgimo takelio, o ne delfio komentaruose…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *