Giedrės Kilčiauskienės akustinis koncertas

pagal | 2020 26 sausio

„Labai jaudinuosi. Tai prisipažinti tikriausiai neprofesionalu.“ Taip vasario 28 dieną Kauno Žalgirio Arenos Amfiteatre Giedrė Kilčiauskienė pradėjo paskutinį žiemos vakarą ir savo akustinių koncertų turo po Lietuvą pirmąjį pasirodymą. Adrenalinas suteikia baimės, bet vėliau pasidaro taip ramu, kad to norisi vis daugiau ir dažniau. Tad Giedrės nuogąstavimai apie jaudulį ir neprofesionalumą pasirodė kaip preliudija į jautrią ir atvirą istoriją, kuria tą vakarą pasidalino ilgametė  scenos vilkė.

Giedrė, kaip atlikėja, lengviau atpažįstama paminėjus grupes „EMPTI“ ar „Pieno lazeriai“, tačiau dainose „Gera mylėtis“, „100 žudikų“ ar „Gali mane vadinti muzika“ girdimo balso su niekuo nesumaišysi. „Pieno lazeriai“ susikūrė dar 2002-aisiais, iširus grupei „EMPTI“, kuri gyvavo nuo praėjusio tūkstantmečio. Datos kalba už save – „Pieno lazeriai“ modernesni, electro stiliaus muziką primenanti grupė, tačiau projektus jungia ne paviršutiniškas, bet gilesnis, jautrus žvilgsnis į kūrybą bei dainų atlikimą. Visgi Giedrė, prieš porą metų pradėjusi solinę karjerą, krypo link akustinio dainų atlikimo ir dar gilesnio, asmeninio santykio su klausytoju.

Istorija, kuria dalijosi Giedrė, sutalpinta į du metus ruoštą albumą „Optinė apgaulė“. Atlikėja pasidalino daugiau nei dešimčia dainų: „Oras ir vanduo“, „Kritai man į akį“, „Komforto zona“, „Paduok mane į teismą“ ir kt.

„Viskas, kas yra – yra optinė apgaulė“ – įsiterpusi tarp dainų, sakė atlikėja. Pačios Giedrės dainose daug išgyvenimų ir jausmų, o jie nuspalvinti liūdesio, melancholijos, bet kartu ir vilties, meilės spalvomis. Galbūt Giedrės mėlyna ir nėra tokia kaip tavoji mėlyna, bet tai, kas taip atvira, norisi tikėti, jog nėra sumeluota. O juk ir Andrius Mamontovas, kurį atlikėja vadina savo albumo „Optinė apgaulė“ krikštatėviu, sakė: „Tu liūdėt nebijok, nebijok liūdėt, nes tiktai liūdesy sielos džiaugsmas“.

Po koncerto Giedrė sakė, jog „kiekvienas įvertinimas yra labai svarbus kiekvienam atlikėjui ir visuomet tik pastūmėja eiti toliau į priekį“. M.A.M.A. apdovanojimuose, kai Giedrė tapo geriausia metų atlikėja, sukilę varguoliai, nekenčiantys ir kaltinantys visus aplink išskyrus save, ėmė blevyzgoti pirmą kartą girdintys apie šią atlikėją. Tačiau niekada į kiekybę nesiorientavusi atlikėja plačiai šypsosi ir sako, kad dainuoti jai patinka iš principo. „Savo dainomis aš nenoriu kažko pamokyti ar žinutę perduoti… vieni eina pas psichologą, kiti kuria dainas. Aš išlieju savo jausmus dainose, svarbu, kad ir klausytojai surastų kažką sau artimo.“

Įsigyti bilietus į artimiausius akustinius Giedrės koncertus, kurie vyks Vilniuje, Klaipėdoje, Palangoje, Šiauliuose bei Alytuje vasario – balandžio mėnesiais, dar turite šiek tiek laiko. Paskubėkit!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *