„Instagram“ neugdo fotografijos

pagal | 2020 24 sausio

Praeitame straipsnyje buvo kalbėta apie programos „Instagram“ naudojimo žalą ir visuomenės bukėjimą. Kolegės straipsnyje rasta mintis, kad šios programos naudojimas „skatina savotišką meilę ir daug didesnį susidomėjimą fotografijai“ privertė susimąstyti, todėl nusprendžiau parašyti antrąją dalį apie tai, jog fotografija tampa nevertinama būtent dėl tokių programėlių.

Menininkai

Visų pirma, didžiausia problema ta, jog „Instagram’o“ naudotojai, realiai paspausdami tik vieną ar porą mygtukų ir padarę nuotrauką jaučiasi labai gerais fotografais. Be abejo, visada yra išimčių, tačiau kalbame apie ryškiausias tendencijas. Siekiant padaryti kokybišką nuotrauką, reikia turėti išmanymo apie apšvietimą, fotoaparato nustatymus ir kita. Darant tai su „Instagram“ programa visiškai nereikia gilintis į tai, ar fokusas tinkamoje vietoje, ar jautrumas šviesai tinkamai nustatytas. Instagram’as – tai tam tikra saviraiškos priemonė žmonėms, kurie turi telefoną ir, ko gero, visai nenusimano apie fotografiją. Reikia mokėti atskirti mėgėjišką nuo profesionalios fotografijos.

Dėl tokių programėlių ne tik atsiranda daug neva menininkų, bet ir tikriesiems dirbti darosi ne taip lengva. Visų pirma, žmonėms sunkiau suprasti, kas yra kokybiška fotografija ir kam jos reikia. Kam samdyti brangų fotografą, kai gali pats nusifotografuoti telefonu ir tai atrodo visai neblogai?

Profesionalūs fotografai

Fotografai reikalingi, nes jie išmano ką daro. Jie žino, kaip padaryti kokybiškų, gražių nuotraukų, kad galėtum jomis džiaugtis. Kaip sakoma, nėra negražių žmonių, yra tik negeri fotografai. Joks telefonas negali padaryti tokios kokybės nuotraukų kaip fotoaparatas gero fotografo rankose. Taip pat, geras fotografas sugebės pagauti nuoširdžias akimirkas nepastebėtas, kuriose žmogus atrodo naturaliai ir be jokių kompleksų.

Gali padaryti pats

Iš kitos pusės, jei tu negali nusisamdyti fotografo, kuris šiais laikais nemažai kainuoja, visada lieka ši alternatyva. Arba, galbūt fotografo nebus tinkamu ir svarbiu momentu, juk ne visada viskas vyksta planuotai. Tokiu atveju, galėsi pasidaryti įsimintiną kadrą pats. Tik reikia nepamiršti, kad ne visais kadrais reikia dalintis. Fotografai padaro gausybę nuotraukų, tačiau iš jų atrenka vos kelias, šiuo principu turėtų naudotis ir „Instagram“ naudotojai.

Negalima sakyti, kad „Instagram“ labai blogas dalykas dar ir dėl to, kad jame galima rasti nemažai įspūdingų nuotraukų. Ne visada reikia profesionalios kameros padaryti geram kadrui. Neretai naršant internete aptinkama nuostabių nuotraukų bibliotekų, padarytų paprasčiausiu telefonu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *