„Instagram“ – realaus gyvenimo vagis?

pagal | 2020 26 sausio

Mieli „Instagram’o“ naudotojai,

Žinau, kad dažnai esate kritikuojami dėl tų sumuštinių su kumpiu nuotraukų, kurias paskelbiate rytais. Žinau, jog žmonės pastoviai kartoja, kad niekam neįdomu, ką tu valgei pusryčiams ar kaip gražiai ant sofos miega tavo katė. Taip pat žinau, jog visi sako, kad turėtum nustoti dalintis vakarienės detalėmis. Bet patikinu, tu neturėtum liautis!

Jūs, kritikai, esate tik ciniški ir pavydūs žmonės, kurie jau seniai nebesigroži gyvenimo smulkmenomis. Aš džiaugiuosi, kad dar yra žmonių, mokančių džiaugtis nedideliais kasdieniais malonumais. Žaviuosi sugebėjimu duonos riekėje pamatyti stebuklą. Smagu, kad katė, mieganti ant sofos, vis dar užgniaužia tavo kvapą.

Tu toks ne vienas, yra dar 90 milijonų kitų „Instagram“ naudotojų, kurie įkvepiami tavo pusryčių nuotraukos. Per dieną paskelbiama 40 milijonų naujų nuotraukų, kur kasdieniški dalykai atskleidžiami iš skirtingų perspektyvų. o „Pixlr Express“ filtrai kasdieninį egzistavimą paverčia įspūdingu!

Žmonės sako, kad esi susikoncentravęs tik į save ir niekam neįdomios tavo gyvenimo smulkmenos. Tačiau juk telefono kamera  išmaniajame telefone padeda tau susijungti su pasauliu. „Istagram“, „Flickr“, „Pixlr“ ir net „Vine“ – puikūs įrankiai, padedantys užfiksuoti aplinką. Daug svarbiau galvoti apie naudojamos technologijos procesą, nei į produktą, kuris sukuriamas.

Visa tai buvo ilga sarkaztiška įžanga. Jei perskaitęs radai save, tuomet nerekomenduočiau skaityti toliau.

„Instagram“ – tai inovatyvi programa, kuri suteikia žmonėms galimybę fotografuoti, uždėti tam tikrą filtrą ir dalintis ką tik iškeptas nuotraukas įvairiais socialiniais kanalais, tokiais kaip „Twitter“ ar „Facebook“. Inovacija greitai pritraukė daug dėmesio, žmonės intensyviai ja naudojasi (iš viso yra daugiau nei 100 milijonų registruotų vartotojų, iš kurių, kaip minėjau, 90 milijonų aktyvūs). Didžiajai šių vartotojų daliai, be abejo, priklauso jaunimas.

Nefotografuoti maisto!

51qVQw3GfGL._SL500_AA280_

Atsiradus bet kokiai naujovei, atsiranda ir naujų veiksnių, problemų bei įpročių. Šiuo atveju, žmonės pradėjo fotografuoti viską iš eilės, ypač maistą. Jungtinėse Amerikos Valstijose vis labiau plinta draudimas fotografuoti restoranuose. Taip, teisingai, maistą reikia valgyti, o ne fotografuoti. Tame atrodytų nėra nieko blogo, tačiau kuo toliau, tuo labiau krentama į interneto jūrą, iš kurios vis sunkiau išlipti. Jau net atsirado geriausių „Instagram“ maisto nuotraukų topai. Žmonės nebesuvokia, kad realus gyvenimas yra ne tam, kad galėtum juo pasipuikuoti internete. Visa tai tik tuštybės mugė, siekiant daugiau dėmesio.

Visuomenė bukėja, ne tik todėl, kad kiekvieną nereikšmingą smulkmeną nufotografuoja ir kelia į internetą, bet ir todėl, kad vis dažniau naudoja žymas prie nuotraukų. Žymos sudaromos iš vieno ar poros žodžių, nebereikia stengtis rašyti rišlių sakinių. Taip internautai praranda gebėjimą rašyti, nebesudėlioja minčių, lieka tik žodžių kratiniai.
Nėra būtina kiekviena inovacija naudotis, reikia atsirinkti tik svarbiausias ir nepamiršti, komunikuoti ir realiai. Jei pietauji su draugais, tai su jai ir bendrauk, o ne tikrink komentarus prie savo kepsnio nuotraukos „Instagram’e“.

Su nekantrumu laukiu, kol paskelbsite, ką ryt valgysite pusryčiams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *