Interviu su „Kings Of Leon Tribute LT“

pagal | 2020 27 sausio

Tokių grupių kaip Sportas, SBS, Soul Stealer, UNLOST nariai  ir dar daugybėje kitų projektų dalyvaujantys atlikėjai netiki prietarais ir gruodžio 13-ąją, penktadienį, 22:00 kauniečius sukvietė į DžemPub‘ą pasiklausyti savo naujausio projekto „Kings Of Leon Tribute LT“ dainų. Prieš koncertą grupės nariai noriai pasidalijo mintimis apie grupės susikūrimą, veiklą bei artimiausius planus.

Kas yra grupės iniciatorius ir kaip pavyko suburti jos narius?

Laurynas Sadauskas: Iniciatorius yra ponas Mantvydas (juokiasi).

Mantvydas Sabaitis: Pirmiausiai kreipiausi į Vaidotą per Facebook‘ą, kad ieškau muzikantų. Aš su juo esu pažįstamas iš anksčiau, kartu koncertavome. Jis ir subūrė visą likusią grupę, kadangi pažinojo kitus grupės narius – Lauryną, Kostą bei Enriką.

Kada įsikūrėte?

Mantvydas: Susikūrėme šių metų gegužės mėnesį. Jeigu nori sukurti tikrai gerą projektą – reikia dirbti daug. Mes repetavom visą vasarą, kūrėm visą setlist‘ą ir šiandien matome to darbo rezultatą. Esame dar „šviežia“ grupė, bet po truputį garsėjame ir į mūsų koncertus renkasi vis daugiau žmonių. Pats pirmas koncertas įvyko Vilniuje Muzikiniame Rūsyje, kur sulaukėme rekordiškai daug žmonių.

Mantvydai, visada norėjai būti muzikantu? Kokia buvo tavo pirmoji daina?

Oi ne, pradėjau dainuoti kai atėjau į „Lietuvos balsą“. Tai buvo prieš gerus pusantrų metų. Tai buvo pirmas mano pasirodymas ir mano pati pirma daina buvo „Kings of Leon – Use somebody“.

Kodėl pasirinkai būtent šią dainą? 

Mantvydas:  Tuo metu ši daina buvo labai populiari ir man ji labai patiko; galbūt tai labiausiai ir nulėmė, kad aš ją pasirinkau. Be to, tai buvo ne roko versija, o perdarytas cover‘is – švelnesnė jos versija.

Ar būtų galima sakyti, kad būtent „Lietuvos balsas“ tave pastūmėjo tęsti muzikinę veiklą?

Mantvydas: Po „Lietuvos balso“ aš prisijungiau prie roko grupės „My favourite gun“ ir su jais pradėjęs koncertuoti pajutau dainavimo skonį, kurį tebejaučiu iki šiol.

Kokios yra jūsų veiklos be šio projekto?

Kostas Balčiūnas: Man muzika yra pagrindinis pragyvenimo šaltinis, dar groju gausybėje projektų, grupių ir, apskritai, už šito stalo sėdi jau koks 20 grupių. Mes keturiese, be Mantvydo, esam grupės „UNLOST“ nariai. Grojau tiek su Kauno, tiek su Vilniaus simfoniniais orkestrais, groju su Povilu Meškėla, per Naujųjų metų renginį akomponavau Bonnie Tyler Kauno Žalgirio arenoje.

Laurynas: Kalbant apie muziką, mano patys žinomiausi darbai yra atlikti su grupe ŽAS. Kai ši grupė kažkada grojo roką, kūriau tekstus ir muziką tokioms dainoms kaip „Man gerai“, „Ji suka gyvenimo ratu“ ir t.t. 1997-ieji buvo mano karjeros viršūnė.

Vaidotas Segenis: Grupės „Sportas“, SBS, įvairūs cover‘ių projektai, taip pat pats mokau žmones groti.  Galiu pasakyti, kad šiuo metu daugiau mokau, negu pats groju.

Enrikas Slavinskis: Dirbu Kauno valstybiniame muzikiniame teatre, taip pat teko keturis metus dirbti su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, diriguojamu Gintaro Rimkevičiaus. Dar turiu grupę „Soul Stealer“, kurioje groju jau 10 metų, taip pat esu grupėje „UNLOST“.

Kaip pavyksta suderinti laiką, kada repetuojate?

Mantvydas: Susideriname laikus, susitinkame ir repetuojame pas Vaidą studijoje.

Kostas: Bet retai (juokiasi).

Mantvydas: Na, į savaitę kartą, nes vasara buvo tas periodas, kai mes rinkomės labai dažnai tam, kad pastatytume repertuarą, o dabar nereikia taip dažnai repetuoti, kad rezultatas būtų toks, kokį turime.

Šiuo metu Lietuvoje išties yra labai daug Tribute projektų ir jie susilaukia gana daug kritikos dėl neorginalumo. Kaip atlaikyti kritiką sekasi jums?

Laurynas: Čia yra tikroji ir liūdnoji mūsų realybės pusė, kad ir kaip bebūtų, bet pas mus išgyventi iš originalaus turinio yra praktiškai neįmanoma. Ir Lietuvos padangė nėra ta vieta, kur „kalasi“ naujas content‘as, kuris gali patikti milijonui žmonių. Mes kaip tik su Kostu važiavome mašinoje ir kalbėjome, kad Lietuvoje yra 3 atlikėjai, kurie sutraukia pilnus stadionus žmonių – Sel‘as, Andrius Mamontovas ir Marijonas Mikutavičius.

Mantvydas: Šis projektas buvo idėjinis. „Kings of Leon“ greitu metu tikrai neatvažiuos į Lietuvą, todėl mes norime pateikti dovanėlę Lietuvos klausytojams, kurie ateina paklausyti jų dainų, nes, iš tikrųjų, dauguma grupių groja jų cover‘ius – „Sex on fire“, „Use somebody“ ir t.t. Tad, mano nuomone, šis mūsų projektas tiktai dar labiau skatina žmones domėtis jų muzika.

Laurynas: Mes siekiame atlikti muziką kokybiškai ir manau, kad tai mums pavyksta, o viskas nuo to ir prasideda. Tad galime laikyti save alternatyva blogai atliekamai „Kings of Leon“ grupės muzikai, kurią groja kiti šios grupės projektai.

Kostas: Negana to, visi esame draugai, todėl mums smagu būti, smagu groti kartu.

Pasitelkiate improvizaciją koncertų metu?

Mantvydas: Stengiamės neimprovizuoti, bet mėgstu kai ką perdaryti savaip, nes man atrodo, jog taip skamba geriau, bet vėlgi, stengiuosi išlaikyti tą pačią dainavimo manierą bei intonaciją. Bandau kartas nuo karto įdėti kažką savo, bet ne iš esmės keisti.

Laurynas: Pažadu, jog jeigu kokia mūsų daina, patalpinta į Youtube, susilauks 20 tūkst. peržiūrų, mes padarysime ant scenos 10 minučių trukmės „free-jam“ kokiame nors savo koncerte (juokiasi).

Kuriate video klipus, koncertuojate. Kokie jūsų artimiausi tikslai?

Laurynas: Kadangi tai yra kokybiškos muzikos projektas, artimiausias mūsų tikslas būtų peržengti Lietuvos ribas ir jei mums pavyktų išplaukti su šiuo projektu į tolimesnius vandenis, labai džiaugtumėmės.

Mantvydas: Mūsų tikslas yra pritraukti kuo daugiau žmonių, nes, man asmeniškai, yra labai gera klausytis „Kings of Leon“. Tikimės, kad taip pat jaučiasi ir mūsų klausytojai.

Iširus „Kings of Leon“ grupei vis tiek sektumėte jų pėdomis?

Laurynas: Yra tokia britų grupė, kuri atlieka Pink Floyd‘ų dainas, jie stadionų nesurenka, bet atlieka dainas taip gerai, taip kokybiškai, kad į jų koncertus žmonės eina masiškai ir yra labai puikus pavyzdys, nors Pink Floyd‘ai jau negroja daug metų.

Kaip paskatintumėte jaunus žmones siekti to, ko jie nori?

Laurynas: Jauni žmonės turi norėti groti, kas, aišku, yra susiję su bendra muzikine edukacija, kurios, deja, pas mus yra labai mažai, o čia jau nieko nepadarysi. Jauni žmonės turi groti ir kuo daugiau – tuo geriau.

Mantvydas: Kai kūriau šį projektą, per Facebook‘ą susilaukiau neigiamų komentarų, bet aš manau, kad tie komentarai kyla iš pavydo. Tad reikia nekreipti dėmesio į pavydą ir daryti tai, ką tu darai.

Kostas: Groti reiktų viską, neužsidarant savo terpėje – kuo įvairesnę muziką, taip plečiant savo akiratį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *