Ir kas per velns tas planšetinis yr?

pagal | 2020 27 sausio

Planšetinių kompiuterių populiarumas auga kaip ant mielių. Skaičiuojama, jog 2011 metais jų buvo parduota apie 50-60 milijonų. Tačiau ar šie kompiuteriai iš tiesų yra tokie svarbūs ir naudingi? Ar jis tikrai pakeis/pakeitė gyvenimą kaip sakė velionis Steve Jobs, kai pristatinėjo pirmąjį Apple planšetinį kompiuterį „Ipad“?

Vienareikšmiškai teigti, jog planšetinis kompiuteris yra visiškai nereikalingas dalykas – negaliu.  Tiesiog šis kompiuteris (nesvarbu ar Apple, ar Android sistemos) nėra būtinas. Jis gali būti naudingas, dar labiau – malonus. Planšetinis kompiuteris nedaro nieko, ko negali padaryti nešiojamas kompiuteris ar vis dar populiarėjantys išmanieji telefonai. Tiesiog planšetę yra smagu laikyti, patogu naudotis tiek važiuojant troleibusu ar keliaujant iš vieno miesto į kitą. Ryte smagu perversti tinklaraščius, blog‘us ar prieš egzaminą dar kartą peržvelgti konspektus. Vargu ar prieš kolokviumą norėsite atsiversti savo nešiojamą kompiuterį, laukti kol jis užsikraus ir tada skaityti dokumentus. Šioje „kovoje“ planšetinis kompiuteris laimi.

Planšetinio kompiuterio ekranas yra didesnis nei išmaniojo telefono, todėl juo galima lengviau naudotis, nes informacijos yra perskaitoma daugiau. Bet visa kita yra tik žaidimai – rinkodariniai žaidimai. Apple sugebėjo sugalvoti prekę, kurios mirtinai nereikia (kaip kad telefono ar nešiojamo kompiuterio), bet privertė žmones jų norėti. Kodėl?

Žinoma, aš taip pat užkibau ant šio Apple kabliuko – turiu planšetinį kompiuterį. Pirkdamas jį galvojau, jog naudosiu kaip pakaitalą nešiojamam kompiuteriui (kuris tiesiog sugedo). Deja, tenka nusivilti. Ir dabar savęs paklausiu – kodėl aš galėjau taip galvoti? Taigi planšetinis kompiuteris neturi nei klaviatūros, nei pelytės. Jo atminties negalima padidinti, prie jo USB atmintinės prijungti negalima. Ir galvojat, jog šį įrašą rašau iš planšetinio kompiuterio? Nė velnio. Tikrai nepatogu maigyti ilgą tekstą „ipad‘o“ ekrane (ir ypač lietuvių kalba!). Guostis belieka tuo, kad kaip galėjau reikalauti iš jo kažko, jei dorai nežinojau ką jis turi ir gali daryti.

Kaip ir minėjau – planšetinis kompiuteris nėra toks revoliucinis, kaip visi teigė. Tai, žinoma, yra nauja prekių kategorija, fenomenas. Bet ar jis iš tiesų reikalingas? Galbūt tai tik nauja mada? Kai manęs draugai paklausia, kodėl aš pirkau būtent šį gaminį, nors buvo ir pigesnių alternatyvų, aš tiesiog atsakau – man jis palengvina darbą. Yra sukurta daugybė programėlių, kurių dėka darbą gali atlikti ne 3 žmonės (kaip anksčiau), o tiesiog aš vienas. Tai ir yra didžiausias jo privalumas. Tad prieš pirkdami šį įrenginį gerai pagalvokite – ar Jums jo tikrai reikia. Ar Jūs tiesiog jo norite.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *