Jeigu vyras ne svogūnas ir verkti nesinori

pagal | 2020 27 sausio

Išgirdusi dar vieną „auksinę“ frazę: „Vyrai kaip svogūnai. Nulupi ir nieko nebelieka, kaip tik verkti“, pagalvojau, kaip gaila, kad tokios frazės dar laikosi moterų sąmonėje. Iš tikrųjų visos, kurios taip galvoja, su tokiais vyrais ir gyvena. Dėsnis praktiškai nepaneigiamas. Visi vyrai kiaulės? Taip. Visi vyrai Tavo kely kiaulės, nes taip galvodama kitokių vyrų ir nematai.

Jeigu yra vilties

Prieš sutikdama savo sužadėtinį, kurį laiką buvau vieniša. Turbūt kaip kiekviena moteris, norėjau dėmesio. Norėjau gražių žodžių ir rūpesčio. Kitaip tariant, buvau ėriukas pamušta kojele, lūkuriuojantis tamsiam miške, ieškodamas nykštukų su aukso puodu vaivorykštės gale (naktį). Nebuvo mano gyvenime jokio sąryšio ir logikos. Mano stiprioji nuostata buvo tokia, kad visi vaikinai tokie, kaip mano buvęs arba prastesni, todėl viskas, ką matydavau būdavo mano buvusio vaikino kopija arba visiška priešingybė – kas manęs irgi netraukdavo. Juk buvę dėl to ir yra „buvę“, nes savo gyvenimuose daugiau tokių nebenorim. Tačiau kruopelytė vilties liko.

Griežtas „Ne“

Ar aš noriu per daug? Ar toks vyras apie kurį svajoju egzistuoja? Laikui bėgant į šiuos klausimus atsakyti buvo vis lengviau.

Kiekvieną kartą, kai po pokalbio su priešingos lyties atstovu man dingtelėdavo mintis: „Dieve, ar jie visi tokie mulkiai, nematantys toliau savo nosies?“ Atsakydavau sau griežtai NE. Kodėl?  Nes niekad nenorėčiau, kad kitas žmogus apie mane galvotų lygindamas su žmonių grupe, kuriai aš galbūt priskiriama. Nebūtinai dėl lyties. Yra ir kitų vaidmenų, kuriuos atlieku socialiai integruodama savo požiūrį.

Psichologų teigimu, juk net mano nuostatos nustato ir mano intencijas gyvenime. Kitaip tariant, kuo tikim − to ieškom. Tai ar nebūtų geriau tikėti kažkuo geresniu, nei žeminti ir niekinti kitos lyties atstovus,  kiekvieną jų sumaišant su mase?

lov

Aplodismentai poroms

Grįžtant prie manęs. Pradėjau stebėti savo aplinką. Smegenys niekad neleis tau tikėti tuo, kam įrodymų neturi. Jausies lyg apgaudinėdamas save. Todėl ieškojau įrodymų, kad nuostabūs vyrai vis dar egzistuoja. Kiekvieną sykį, pamačiusi šiltai ir rūpestingai su savo mergina besielgiantį vaikiną, išgirdusi protingą, pakalbėjusi su jautriu ir sąmojingu, pastebėjusi dėmesį rodantį, nuoširdžiai mylintį ir t.t. mintyse plodavau jam. Ir plodavau sau. Nes tai būdavo taškai mano sąskaitoje. Tai buvo didžiausia viltis, kad egzistuoja ir visas šias savybes turintis žmogus. Ir ji pasiteisino.

stereotipai

Išsilaisvinimas nuo stereotipų

Nesakau, kad vien merginos ar moterys gyvena vadovaudamosis išankstinėmis nuostatomis ar stereotipais. Tai vyksta abiejuose frontuose. Todėl ši technika veikia abiems lytims ir ne tik meilės reikaluose.

Žingsnis po žingsnio

Norint pritraukti į savo gyvenimą žmogų ar aplinkybes:

  • patikrink savo nuostatas. Įsitikink, kad jos nėra neigiamos, kitu atveju nesąmoningai to ir ieškosi;
  • pastebėk savo aplinką. Rask tai, kas sukelia tau malonius jausmus ir ko norėtum savo gyvenime. Ir džiaukis dėl to, džiaugsmas yra geriausias indikatorius, kad tavo norai – pakeliui;
  • išsiugdyk bruožus, kuriuos nori matyti kitame. Tiesa ta, kad mes traukiame ir ieškome panašių į save − sąmoningai ir ne.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *