Jonas Nainys: „Tai turbūt pats atviriausias mano interviu…“

pagal | 2020 27 sausio

„Dar niekada su žurnalistu nekalbėjau taip, kaip šįkart. Tai visa tiesa apie mano gyvenimą, svajones ir karjerą“, – sakė ZIP FM radijo laidų vedėjas, didžėjus, diplomuotas filosofas, realybės šou „Ideali pora“ nugalėtojas, o dabar dar ir šokių projekto „Šok su manim“ vienas iš lyderių Jonas Nainys. Kalbėdamas jis vis prisimindavo miestą, kuriame užaugo, namus, kurių kasdien pasiilgsta ir brangius žmones, pas kuriuos norisi sugrįžti…

Šiaulių universitete studijavai filosofiją. Patiko? Niekad nesusimąstei, kad tokiam žmogui kaip Tu labiau tiktų kultūros vadyba ar vaidyba?

Filosofiją atradau Šiauliuose, kai pirmąkart atėjau į paskaitas. Iki tol apie ją menkai ką težinojau. O susižavėjau šiuo mokslu tada, kai į auditoriją atėjo dėstytojas. Jis buvo vidutinio amžiaus vyras, apsirengęs kostiumu, puikiai atrodė. Pirmą kartą pamačiau, kad pusantros valandos be jokių užrašų galima kalbėti protingai, naudojant pavyzdžius ir pasakojant įvairias istorijas. Labiausiai mane žavėjo jo dikcija, sakinių tvarka, pauzės. Mane užvaldė nenumaldomas noras mokytis oratorystės meno. Filosofija man tai ir davė. Penkerius metus studijavau ir tapau diplomuotu filosofu. Daug kas manęs klausia, kuo šis mokslas ir radijas susiję? Aš atsakau, kad tiesiogiai – radijo žmogus turi būti įdomi ir išmintinga asmenybė. Filosofija yra išminties menas. Ji suteikia kūrybiškumo, fantazijos.

Koks Tavo gyvenimas buvo Šiauliuose? Kodėl pasirinkai studijas būtent šitame mieste?

Viskas prasidėjo labai paprastai ir natūraliai, kaip ir daugeliui jaunuolių, kurie gyvena mažame miestelyje. Baigęs gimnaziją įstojau į Šiaulių universitetą. Dabar galiu drąsiai sakyti, kad Šiauliai buvo pakilimo takas, kuris man padėjo įgyvendinti savo svajones. Ten aš pradėjau keistis, iki tol gimtajame Pasvalyje buvau gana uždaras ir kuklus. Didžiausias mano pasiekimas tuo metu buvo pramoginiai šokiai. Aš nemėgau viešumos, dėmesio. Mano paauglystė keista – daug ko bijojau, bet giliai širdyje norėjau veiklos. Lankiau daug būrelių – nuo fotografijos iki rankinio ir dailės.

Studijos Šiauliuose mane privertė dar labiau veikti ir kovoti su savimi. Po paskaitų pradėjau ieškoti užsiėmimų. Įsisukau į studentų asociaciją, ten pradėjau rengti įvairius renginius. Išvykęs iš Pasvalio supratau, kad jei abejosiu, būsiu tinginys – tikrai pražūsiu. Norėjau sau ir kitiems įrodyti, kad aš daug ką galiu. Tuo metu ir finansinė padėtis buvo prastoka, tėveliai savaitei įdėdavo 40 litų, iš kurių 25 atidėdavau taupyti. Nežinojimas, kas bus rytoj, mane vertė stengtis ir veikti. Keisčiausia, kad kiekviena veikla mane artino ir artino prie „mikrofono“. 2003 metais dalyvavau Šiaulių universiteto „Šauniausio studento“ rinkimuose, tapau „Šauniausiu fuksu“. Po renginio Šiaulių televizija ėmė iš manęs interviu. Kalbino tik vienais metais vyresnis studentas. Kai baigėme pokalbį, aš paklausiau, kaip jis ten įsidarbino. Kitą dieną aš jau buvau prie direktorės durų, įėjęs drąsiai ir užtikrintai pasakiau, kad noriu čia dirbti. Ji manimi patikėjo ir tapau Šiaulių televizijos žinių korespondentu. Dirbau ten vienus metus, pirmieji šeši mėnesiai buvo tokie – žinių redaktorė kasdien man sakydavo: „Tu, Jonai, esi nieko vertas ir iš tavęs nieko nebus, nemoki skaityti žinių, o apie rašymą išvis nėra kalbos.“ „Sukramtydavau“ šitas sprangias pastabas, bet grįžęs po darbų pasiimdavau filosofijos chrestomatiją ir garsiai skaitydavau kambario draugams. Jie mane palaikė ir tikėjo. Toliau – JAV. Šeši mėnesiai Filadelfijoje dirbant indų plovėju, virtuvės šefo asistentu ir galų galiausiai padavėju. Amerikoje išmokau kantrybės. Grįžęs dar labiau pasitikėjau savimi, užsidirbau pinigų, įsigijau automobilį. Pradėjau vesti renginius, juos organizuoti.

Tavo karjera prasidėjo nuo realybės šou „Ideali pora“. Kodėl jame dalyvavai? Ar tikrai ieškojai tikrosios meilės, o gal tik norėjai išpopuliarėti?

Realybės šou atėjo spontaniškai. Pamačiau reklamą ir nusiunčiau gyvenimo aprašymą. Tuo metu Šiauliuose jau vesdavau renginius, grodavau, dirbau radijuje. Vieną dieną man paskambino iš LNK ir pakvietė į atranką Klaipėdoje. Nuvykau, daviau interviu. Pirmasis žmogus, kurio paklausiau nuomonės apie dalyvavimą realybės šou, buvo mano mama. Paskambinau jai, pasakiau, kad mane atrinko, ką daryti? Ji dvejojo, sakė, Pasvalyje visi galvos, kad nesugebu normaliai susirasti antrosios pusės. Bet aš pasakiau, kad jei dalyvaučiau, tai tik dėl galimybės parodyti save, pamatyti TV virtuvę ir galbūt net išgarsėti. Pirmosios dienos buvo kaip sapne – žinomi žmonės su tavimi bendrauja, Valinskas ranką spaudžia. Keista buvo sulaukti tiek dėmesio. Su mergina Julija, kuri buvo mano „pora“ išsiskyrėme iškart po realybės šou. Nors per visą dalyvavimo laiką rodžiau jai dėmesį, žinojau, kad TV projektuose savo meilės nesurasiu. Tai tik žaidimas, kuriame tiek aš, tiek ji sėkmingai sudalyvavome.

„Radistai“ pavergė daugybės lietuvių širdis. Tu šioje laidoje dirbi jau kuris laikas. Neatsibodo? Kokių naujų dalykų atrandi?

Svarbiausia, jog šitą darbą aš labai mėgstu, jis tiesiog neatsibosta. Be radijo eterio mes veikiame daug ką: filmuojame įvairius siužetus, organizuojame renginius, prieš trejus metus pradėjau ir muzikos prodiuserio karjerą, esu išleidęs kelis savo kūrinius. Kiekvieną savaitgalį groju Lietuvoje ir užsienyje. Veiklos daug, bet nėra suskirstytų valandų ar specialaus grafiko. Esu pats sau viršininkas.

Papasakok kaip atsirado „Radistai“. Kodėl toks pavadinimas?

Po metų darbo ZIP FM direktorius Ernestas liepė bandyti susirasti kolegą ir rengti laidą, kuri smagiai būtų klausoma vakarais. Pasiūliau Rolandui Mackevičiui, kuris tuo metu dirbo LNK laidoje „Dušas“. Jis labai apsidžiaugė, pradėjome kurti laidos turinį. Norėjome skambinėti nepažįstamiems žmonėms. Kažkada bandžiau suskaičiuoti, kad nuo „Radistų“ pradžios iki dabar jau esame paskambinę 7000 kartų. Internete mūsų skambučių perklausos siekia kelis milijonus kartų. Skaičiai išties įspūdingi. O pavadinimą išrinkome vartydami žodyną. Ieškojome, rašėmės, kas galėtų tikti. „Radistai“ labai patiko direktoriui, dėl to palikome tokį.

Ar Jūsų trijulė nesipyksta? Nebijote vieną rytą atsikeli ir suprasti, kad išsisėmėte?

Mes esame skirtingi. Kolegos sako, kad aš esu „gerietis“ ir ramaus būdo, o mane supykdyti labai sunku. Tad tą ramybę ir susiklausymą bandome išlaikyti radijuje. Mums tai pavyksta. O dėl išsisėmimo… Stengiamės niekada nenustoti, eiti toliau, kad būtume įdomūs ir patys geriausi. Nereikia užmigti ant laurų, svarbu išlikti paprastais ir profesionaliais.

Jonai, rodos, kad esi užimtas visą parą. O koks tavo laisvalaikis?

Mano vedama laida vyksta kasdien, vakare. Namo grįžtu jau sutemus, tačiau stengiuosi išnaudoti kiekvieną laisvą minutę. Vis paskaitau knygas, noriu tobulinti savo vidų. Kartais, kai būnu vienas, jaučiu, kad nuo vakarėlių gausos ir naktinio gyvenimo pavargstu. Tada laukiu sekmadienio – su sužadėtine turime tradiciją kiekvienos savaitės paskutinę dieną eiti į kino teatrą. Taip pat dievinu keliones. Ir savo gimtojo miesto – Pasvalio pasiilgstu, tačiau čia grįžtu tik per didžiąsias šventes. Nors tėvų ir artimųjų ilgiuosi kiekvieną dieną…

Ko palinkėtum Tave stebintiems žmonėms, kurie galbūt svajoja būti kaip Tu ir padaryti tokią pat sėkmingą karjerą?

Sėkmę galima pasivyti darant teisingus sprendimus, o teisingi sprendimai ateina su patirtimi. Patirtis yra neatsiejama nuo klaidų. Nebijokite suklysti ir mokytis iš savo klaidų. Aš labai daug kartų patyriau nusivylimą ir buvau išvadintas kvailiu bei nevykėliu, dažnai dariau klaidas – vien dėl jų aš ir pagavau sėkmės paukštę

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *