Ką verta sekti Facebook’e?

Nuotr. www.instagram.com/muradosmann

Nuotr. webworks.ie

Per kelerius pastaruosius metus socialinis tinklas Facebook tapo daugelio lietuvių gyvenimo dalimi ir kone kasdienybe – šio tinklalapio vardą žino net močiutės, ką jau kalbėti apie šiuolaikinius jų anūkus. Tokiame interneto klestėjimo amžiuje galima drąsiai sakyti: jei tavęs nėra Facebook‘e, tavęs nėra niekur! Lietuviškai keistai skambantis Veidaknygės pavadinimas neturėtų asocijuotis vien su priklausomybe – tai ir puikus būdas reklamuoti savo darbą (nuo apyrankių gamybos iki gelinių nagų priauginimo), o kartais – net ir patį save!

Būtent tokiu įvaizdžio kūrimu pasitelkiant minėtą socialinį tinklą ir užsiima daugybė garsių Lietuvos ir pasaulio žmonių. Ištikimiausi gerbėjai prie savo herojų vardų randa mygtuką „sekti“ ir tokiu būdu gali kasdien mėgautis mylimos įžymybės sąmojais ar nuotraukomis kiekvienąkart, kai šios gėrybės būna patalpinamos paskyroje. Kai aplink tokia informacijos gausa, tenka atsirinkti, ką iš tiesų nori matyti. Todėl logiškai kyla klausimas – o ką gi verta sekti tame Facebook‘e?

Keliauninkams

Gyveni ant lagaminų? O gal dienų dienas varvini seilę, stebėdamas nuotraukas iš egzotiškiausių pasaulio kampelių? Tada turėtum gailėtis, jei dar neseki Rimvydo Širvinsko, visiems daug geriau pažįstamo Makaliaus slapyvardžiu bei atskiros paskyros, kuri vadinasi taip pat – Makalius. Kodėl verta sekti abi paskyras iškart? Makaliaus paskyroje dažniausiai pasirodo visi geriausi pigių kelionių pasiūlymai – dauguma puikiai tinka naujų įspūdžių už prieinamą kainą ištroškusiems studentams. Na, o asmeninėje Rimvydo Širvinsko paskyroje – įkvėpimo dozė dvejojantiems kelionių planuotojams – Makalius čia dalijasi savo paties kailiu išbandytomis kelionėmis ir spalvingomis jų nuotraukomis.

Afrika, Kinija, Indija, Australija ir net Pietų Amerikos džiunglės – šiam duetui teko pabuvoti kone visuose pasaulio žemynuose. Taip, tikriausiai jau atspėjote – tai Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius, abu turintys atskiras ir vieną bendrą paskyrą, kurią labiausiai ir rekomenduoju sekti – Starkaus & Radzevičiaus kelionės. Vyrukai joje dalinasi savo kelionių įspūdžiais – nuotraukomis ir trumpais filmukais, taip pat mėgsta pasidalinti ir planais, pavyzdžiui, būsimos kelionės logotipu, todėl visiems, kam patiko laidos „Mylių Amerika“, „Tuk tuk Indija“, „Šilko kelias“ ar neseniai pasirodžiusi komedija „Šventa karvė“, rekomenduoju tapti Vytaro ir Martyno kelionių sekėjais.

Nuotr. www.instagram.com/muradosmann

Na, o kaip su užsienio kelionių entuziastais? Pagalvojusi apie garsius keliautojus ne iš Lietuvos, iškart prisiminiau vieną projektą, kurį, esu įsitikinusi, žino didžioji dalis Instagram vartotojų. Tai – „Follow me“ projektas, kurį jau galima sekti ir Facebook. Fotografas Murad Osmann kartu su savo mergina Natalija Zakarova – beveik priklausomi nuo keliavimo. Idėja gimė tuomet, kai porai keliaujant, Natalijai vis dažniau tekdavo skubinti savo vaikiną, nes šis, būdamas profesionalus fotografas, tiesiog negalėdavo susilaikyti ir vis stoviniuodavo fiksuoti viena už kitą gražesnių akimirkų. Tokios ir nuotraukos – Natalija vis kitame pasaulio kampelyje ištiesusi ranką vedasi savo vaikiną paskui. Projektas taip išsiplėtė ir tapo toks populiarus, jog ši porelė ir toliau keliauja po visą pasaulį, gaudydami vienas už kitą įspūdingesnius kadrus.

Moterų frontas

Žurnalistė, LRT radijo laidos „Paraštės“ balsas ir, manau, gana aktyvi kovotoja už moterų teises Lietuvoje – Beata Tiškevič-Hasanova. Ši moteris spinduliuoja teigiame energija ir visuomet ja noriai dalijasi su kitais. Savo paskyrą ji pildo ne tik nuotraukomis, bet ir sąmojingais pasvarstymais apie tai, kas aktualiausia, dažnai – apie problemas, tuo metu intensyviai svarstomas Lietuvoje. Beata neretai sugeba net ir pačiuose niūriausiuose įvykiuose įžvelgti šiek tiek pozityvumo, kurio, pripažinkime, kartais trūksta visiems.

Stiliaus žinovė, profesionali kostiumų dailininkė Agnė Jagelavičiūtė – įvairiapusiška asmenybė. Ją vertėtų sekti ne tik dėl stiliaus patarimų, kuriais ši moteris nuolat dalijasi. Agnę daugelis pažįstame kaip žmogų, nebijanti išsakyti savo nuomonės, kad ir kokia kandi ar nepriimtina aplinkiniams ji bebūtų. Pridėjus lašelį sarkazmo, gauname charizmatišką asmenybę, kurios mintis tikrai norisi sekti.

Jaunieji menininkai

Dalia Grybauskaitė iš šaltibarščių. Nuotr. www.facebook.com/jolita.vaitkute

JAV prezidentas Barackas Obama iš pomidorų padažo ar mūsų šalies galva Dalia Grybauskaitė iš lietuviškų šaltibarščių? Skamba kaip pokštas, bet tai – tikrų tikriausia tiesa. Tokius sumanymus įgyvendina 19-metė menininkė iš Joniškio Jolita Vaitkutė. Ši aktyvi dvyliktokė – įkvepiantis pavyzdys, kaip galima suderinti daugybę veiklų ir, svarbiausia, viską suspėti neprarandant kūrybiškumo bei noro eiti į priekį. O kur dar vienas už kitą įdomesni portretai iš sušių, šokolado, saldainių ir kitų skanių gėrybių. Taigi, jei norite tokiomis pasigrožėti – Facebook‘e įveskite Jolitos vardą ir pavardę ir sekite jauną kūrėją.

Gajus Eidiejus – tai išskirtinį vardą turintis vaikinukas iš Kauno. Tuo būtų galima ir baigti, tačiau, užsukus į jo paskyrą Gajus Eidi Art, nebenorėsite atitraukti akių nuo įspūdingų Gajaus piešinių. Vaikinas savo sekėjus lepina ne tik malonumą akims teikiančiomis piešinių nuotraukomis, bet ir filmukais, kuriuose – visas kūrybos procesas. Patikėkite, pabandę pažiūrėti bent vieną iš jų sunkiai galėsite atitraukti akis – norėsis pamatyti, kaip švariame lape atsiranda įstabaus grožio paveikslas. Nuo pradžių iki galo.

Hipsteriautojams

Nuotr. www.valikabu.blogspot.com

Ar kada nors svajojai apie darbą ant lagaminų? Būtent tokį turi mados tinklaraštininkė, profesionali vitrinų dekoratorė ir žurnalo „Panelė“ apžvalgininkė Inga Lukšaitė, Facebook‘e pasivadinusi Inga Luk arba Valikabu. Ši mergina turi ypatingai ryškų stilių – atrodo, jog niekada nebuvo dukart apsivilkusi to paties ryškiaspalvio drabužio. Taip vertą ją sekti ir dėl galimybės pažvelgti į nuolatos keliaujančio žmogaus kasdienybę, praskaidrintą pačiomis ryškiausiomis vaivorykštės spalvomis. Tad, jei ir tu svajoji kada nors susikrauti lagaminus ir tiesiog išdumti pasižvalgyti po pasaulį ar pakeisti stilių – rinkis tinklaraščio Valikabu paskyrą.

Dar daugiau ryškiaspalvių asmenybių? Prašom! Rūta Jankauskaitė, Facebook geriau žinoma Marlos Singer slapyvardžiu, dainuoja ir fotografuoja, o neseniai padėjo režisuoti klipą grupės SKAMP ir atlikėjo Deadly Hunta „Good girl gone bad“. Marlos sukurtas stilius neabejotinai privers eilinius gatvės praeivius atsisukti, o asmenybė įkvėps kitus taip pat išsiskirti iš minios.

Dažnai tėvai kraipydami galvas dejuoja, jog visas vaikų gyvenimas verda išmaniuosiuose telefonuose, neva „jų laikais nieko panašaus nebuvo“… Žinoma, laikai iš tiesų pasikeitė, dabar informacijos aplink mus kur kas daugiau, tačiau svarbiausia – atsirinkti, ką iš tiesų nori matyti, kokius žmones nori sekti, o galbūt – ir lygiuotis į juos. Įdomių žmonių pilna – tiesiog turi atsirinkti įdomiausius Tau, o tada laikas, praleistas prie Facebook‘o nebebus iššvaistytas veltui.

Komentarai
Pasidalinkite
About Dovilė Varkulevičiūtė
Niekas taip nepadeda kurti ateities, kaip drąsios svajonės. Šiandien utopija, rytoj - kūnas ir kraujas. (Victor Hugo)