Ką žiūrėti vasarą?!

pagal | 2020 27 sausio

Kad ir koks geras dalykas būtų vasara, pripažinkim, kad būna dienų, kai tenka dykaduoniauti slampinėjant iš kampo į kampą ir vienintele paguoda atrodo sviečianti dėžė kambario centre. Visiems kasvakar krapštantiems galvą ir facebook‘e klausinėjantiems, kokį filmą pažiūrėti, siūlau vieną ilgalaikį problemos sprendimo būdą – žiūrėkit serialus, išvengsit kasvakarinio vargo ir, jei pasiseks, užsikabinsit. Kadangi tų serialų gyvas velnias, nepalieku bėdoje ir dalinuosi penkiais, kurie man atrodo puikiai tinkami užmušti nereikalingą paros valandą.

5. „Legend of the Seeker

 Prisimenat, kaip vaikystėjė žiūrėjot „Xeną“ ar „Heraklį“? Taigi „Legend of the Seeker“ yra naujasis „ Heraklis “, tik su puikiais vaizdo efektais, patraukliais aktoriais, skaniu humoru ir stulbinančiomis Naujosios Zelandijos panoramomis. Serialas, paremtas knygų serija „The Sword of Truth“, pasakoja niekada nepabostančią pasaulio gelbėjimo istoriją, įmaišydamas visus reikiamus ingridientus: kilnų pagrindinį herojų, burtininkus, laidančius ugnies kamuolius, ir nepailstančius piktadarius. Nedidelis ir lengvas poros sezonų trukmės gurkšnis senos geros fantastikos!

4. „Avatar: The Last Airbender“

Taip, sąrašo paįvairinimui įtraukiu ir animaciją. Na, ne tik įvairovės dėlei, bet ir todėl, kad tai buvo bene vienintelis animacinis serialas, kurį rimtai žiūrėjau nuo „Dragon Ball“ laikų. „Nickelodeon“ studijos sukurtas „Avataras“, rodytas ir Lietuvoje, neretai pavadinamas amerikietiškuoju anime, nes apjungia ir rytietišką stilių ir amerikietiškąją animaciją. Istorija sukasi aplink Aang‘ą, vaikiną, kuris po šimtmečio, praleisto ledkalnyje, siekia įvaldyti visas keturias stichijas (orą, ugnį, vandenį, žemę) tam, kad sugrąžintų harmoniją pasauliui. Tai ta pati istorija, kuri 2010-taisiais bandė brautis ir į platesnį ekraną su „The Last Airbender“, tačiau buvo negailestingai sutrypta tiek kritikų, tiek žiūrovų. Siūlau „Avatarą“, nes jis, nors ir būdamas nutaikytas į jaunesnę auditoriją, sugeba pasakoti įtraukiančią istoriją, pripildytą turtingais veikėjais ir lengvu humoru. Beje, neseniai pradėtas rodyti ir serialo tęsinys „The Legend of Korra“, kuris bent kol kas vertinamas ne ką prasčiau už pirmtaką.

3. „Californication“

Turbūt geriausiai šiame sąraše Lietuvos žiūrovams pažįstamo, Hanko Moody nuotykiai. Hankas (aktorius David Duchovny) – populiarus rašytojas, gyvenime paskendęs tarp gražių moterų, alkoholio ir rūpesčių, kuriuos dažniausiai ir sukelia pastarieji du. Bene ryškiausias „Californication“  bruožas tas, kad jis, būdamas juokinga ir gašlia komedija, tuo pačiu metu sugeba būti ir be proto liūdna už širdies griebiančia tragedija. Puikus serialas, idealiai tinkantis vasarai dėl savo lengvabūdiškos nuotaikos, puikios muzikos ir samojingų dialogų. „Californication“ dažniausiai nuo ekrano nepaleis po trumputės 25 minučių serijos. Iki naujojo 6-tojo sezono liko dar gerų pusė metų, todėl turite daug laiko prisivyti! Primygtinai siūlau žiūrėti originalo kalba ir prieš įsijungiant iš kambario išvaryti vaikus.

2. „Game of Thrones“

Man, kaip prisiekusiam fantasy fanui, žinia, kad George R. R. Martin knygų seriją „Song of Ice and Fire“ ekranizuos „HBO“ kompanija,  buvo apskritai viena geriausių naujienų 2011-taisiais. Aišku, kaip ir prieš kiekvieną kūrinio perkėlimą į kitą mediją, kirbėjo nerimas, kad bandymas gali būti nevykęs, tačiau „HBO“ trenkė antausį visiems skeptikams atnešdami epišką (kitaip ir nepavadinsi) Westeros pasaulį į televizorių ekranus. Priešingai nei penktoje vietoje esantis „Legend of the Seeker“, „Game of Thrones“ yra sudėtingas, gigantišką pasaulį aprėpiantis politinis serialas, kuriame 7 šeimų atstovai visais įmanomais būdais kovoja dėl vietos Geležiniame soste. Dėmesiu detalėms, stulbinančia vaidyba ir puikiais vaizdo efektais stebinantys „Sostų karai“ dar tik įsibėgėja – ką tik baigėsi antrasis sezonas – o kovos pabaiga dar tikrai nekvepia, ponas Martin‘as iš viso parašė net 7 knygų seriją.

1. „Breaking Bad“

Tai didžiausias siurprizas, atsiradęs stačiai iš niekur ir atėmęs absoliučiai visą mano dėmesį. Niekada nebūčiau pagalvojęs, kad istorija apie nenusisekusį chemijos mokytojo gyvenimą gali  priversti visas 45 minutes sėdėti ant kėdės krašto ir nervingai laukti, kas bus toliau. Auksčiausio lygio siužeto vystimas ir fenomenalus aktoriaus Bryan Cranston pasirodymas įrodo, kad gali. Tas chemijos mokytojas Walter White sužino, kad serga plaučių vėžiu ir susizgrimba, kad jei ir likusį laiką taip gyvens, nei pats turės, ką prisiminti, nei kažką paliks savo šeimai. Taip Walteris pradeda uždarbiauti, užsiimdamas tuo, ką geriausiai moka – chemija, o jei tiksliau…metamfetamino gaminimu. Jau nufilmuoti keturi šio trilerio sezonai, o liepos 15d., kai prasideda penktasis, mano kalendoriuje jau apvesta raudonai. Lenkiuosi režisieriui ir įsipareigoju dar parašyti apie „Breaking Bad“, nes jis vertas gerokai daugiau nei šimto žodžių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *