Kad grožis nereikalautų aukų

pagal | 2020 24 sausio

Kiekvienas iš mūsų kasdien naudojame kosmetikos priemones, tačiau ar žinome, kas slypi jų etiketėse? Nustatyta, kad tik 3 iš 10 lietuvių skaito šių priemonių sudėtį. Ir nėra ko stebėtis, nes pamačius daugybę sudėtingų pavadinimų, dingsta noras gilintis. Tada nejučiom pagalvoji „jei nežinai, tai ir širdies neskauda“. Bet ar tai tinkamas požiūris? Juk kosmetikos priemones naudojame kasdien.

Kosmetikos gamybai naudojamos cheminės medžiagos gali imituoti estrogenų veiklą, dirginti, sukelti alergiją, kauptis organizme, ardyti endokrininę sistemą. Yra medžiagų, kurios toksiškos smegenims ir centrinei nervų sistemai, inkstams bei kepenims, taip pat tokių, kurios sukelia biocheminius ir biologinius pokyčius ląstelėse.

Kai sužinojau apie nuodingas medžiagas, kurių galima rasti kosmetikoje, susimąsčiau ir nusprendžiau pasidomėti keleto savo kasdien naudojamų produktų sudėtimi bei pasidalinti patarimais, kurie bus naudingi ne tik merginoms, kurios naudoja dekoratyvinę kosmetiką, bet ir vaikinams.

Pradėsiu nuo keleto EUCERIN produktų, kurie rinkoje išsiskiria tuo, kad yra bekvapiai ir itin patikimi. Pripažinsiu, kad jie mano mėgstamiausi.

1. EUCERIN lūpų pieštukas, SPF 15

EUCERIN lūpų pieštukas, SPF 15, 4.8 ml

Tai priemonė, kurią kasdien naudoju nuo pat ankstyvos jaunystės. Šį lūpų pieštuką naudoja visa mano šeima, nes jis puikiai drėkina lūpas, apsaugo jas nuo žalingo aplinkos poveikio, yra bespalvis ir bekvapis. Labai tinka vartoti tada, kai lūpos jautrios, suskerdėjusios, ant jų yra žaizdelių arba sergama pūsleline. Be to, jis labai tinka jautrias bei paraudusias lūpas turintiems vyrams, nes priešingai, nei kiti balzamai, šis nepalieka ant lūpų jokio atspalvio ar blizgesio. Pasidomėjusi šio pieštuko sudėtimi, likau labai patenkinta, nes visi ingredientai saugūs ir nekenksmingi.

Eucerin Replenishing Cream 5% Urea plus Carnitine 75ml

  2. EUCERIN 5% UREA veido kremas

Šis kremas išgelbėjo mane, kai mano veido oda buvo siaubingai nudegusi saulėje. Nors tai tik kremas, skirtas kasdieniam naudojimui, jis puikiai pasidarbavo nuramindamas mano odą ir atkurdamas drėgmės balansą po nudegimo. Kremo sudėtyje yra natūralaus šlapalo, kuris nepriekaištingai drėkina sausą ir pažeistą odą.

Kitas patikimas pasirinkimas – natūrali kosmetika. Ji greičiau genda, tačiau yra saugesnė. Rinkoje tokių produktų asortimentas plečiasi, tačiau jie mažai reklamuojami.

3. Levandų hidrolatas

Pamilau jį vos tik išbandžiusi, nes levandos puikiai ramina odą, ji tampa švelnesnė.

Ypač rekomenduoju šio hidrolato papurkšti prieš miegą, nes levandų kvapas nuramina ne tik odą, bet ir mintis, padeda užmigti. Jį galima naudoti veidui, kūnui, netgi plaukams.

Vis dėlto, šis hidrolatas patiks ne visiems, nes jo kvapas yra savotiškas ir kai kuriuos žmones gali erzinti. Tačiau hidrolatų yra įvairių, galima pasirinkti ir kitą, pvz.: rožių, beržų pumpurų, ramunių, jazminų, rozmarinų, arbatmedžių ir kt.

Daugiau natūralios kosmetikos galite rasti http://aromata.lt/lt/category/6/apie-mus

Bendri patarimai:

•  Rinkitės kosmetikos ir kūno priežiūros priemones, kurių sudėtyje yra mažiau komponentų;

•  Naudokite mažiau kosmetikos priemonių;

•  Jei turite alergiją, patariama rinktis bekvapes kosmetikos ir kūno priežiūros priemones;

•  Dažniausiai ir didžiausiais kiekiais pavojingos cheminės medžiagos yra aptinkamos šiose kosmetikos priemonėse: plaukų tiesinimo ir odos šviesinimo priemonėse, tamsiuose plaukų dažuose, birioje pudroje, kvepaluose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *