Kainų kaita po euro įvedimo

pagal | 2020 27 sausio

Nuo 2015 metų sausio pirmosios dienos Lietuva tapo 19-ąja eurą įsivedusia šalimi. Praėjus beveik penkiems mėnesiams po naujos valiutos įvedimo, žmonės nelinkę per daug džiūgauti. Nuėjus į parduotuvę viskas iš pirmo žvilgsnio atrodo labai pigu. Žmonės lygina eurą su litu, nors gaunamos pajamos toli gražu neskaičiuojamos euras su litu vienas prie vieno.

72

Prekybos centrų kainų mažinimas – tik reklaminė kampanija?

Visoje Lietuvoje galima išvysti reklaminius stendus, pranešančius apie atpingančias prekes prekybos centruose, televizija reklamų metu nuolat transliuoja prekybininkų užsakytas reklamas apie kainų mažinimą, bet kiek tame tiesos? Žmonės labai atsargiai žiūri į panašias „akcijas“, daugeliui tai atrodo tik reklaminis triukas, kurio dėka prekybos centrai pasiekia savo tikslą – būti matomais viešoje erdvėje. Pakalbinus prekybos centre „Maxima“ sutiktus žmones jie pasakė, kad puikiai supranta, jog nereikia tikėti garsiai rėkiamomis nuolaidomis ir staigiu kainų mažinimu. Juk puikiai matosi, kad didžioji dalis maisto produktų pabrango bent po porą lietuviškų centų. Uždėjus žymiai didesnę kainą galima ir nuolaidą pritaikyti, bet realiai, prekės dėl to pigiau nekainuoja.

Maisto produktai, kurių kaina pakito

Tyrėjų duomenimis, prieš metus mažiau kainavo česnakai, rapsų aliejus, miltai, dešrelės. Nuo šių metų šių produktų kaina pakilusi. Labiausia krito lietuviškų svogūnų kaina, mažiau kainuoja kiauliena, pienas ir bulvės. Nors yra nemažai produktų, kurių kaina nepakito ar netgi sumažėjo, dar nereiškia, kad pirkėjai turėtų labai džiūgauti. Jei atpinga viena – pabrangsta kita, tad ir sutaupyti nelabai išeina, juk nevartosime tik vienos maisto produktų rūšies vien dėl to, kad taip labiau apsimoka.

lidl-listerien

Ar naujo prekybos tinklo atvykimas į Lietuvą žada mažesnes kainas pirkėjams?

Įvedus eurą pirkėjai vis dažniau pasvarsto, kokį prekybos centrą pasirinkti, kad prekių kaina tenkintų, o asortimentas būtų platus. Visai neseniai Lietuvą pasiekė žinia, kad neužilgo atsidarys Vokietijos žemų kainų lyderiu vadinamas „Lidl“ prekybos tinklas. Nors tiksli atidarymo data neskelbiama, „Lidl“ duris praverti turėtų jau šiais metais. Lietuvos prekybos tinklams tikrai yra ko susirūpinti, mat naujo prekybos tinklo atėjimas į rinką žada aršią konkurenciją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *