Kaip greitai mokytis kalbų? Kolibrio metodas

pagal | 2020 27 sausio
82de45c5598b89ce8ae94be45a25128c

Šiais laikais mokėti kelias kalbas yra labai didelis privalumas. Juk kalbos pravers keliaujant, ieškant darbo ar bendraujant su žmonėmis iš kitos šalies. Vieni žmonės greitai išmoksta kokią nors kalbą, o kiti gi aiškina, jog yra negabūs kalboms. O kaip jums sekasi mokytis kalbų?

Jeigu esate vienas iš tų, kurie sako, kad neturi talento kalboms ir jų išmokyti kokios nors kalbos neįmanoma, paklausykite: taip! Jūsų neįmanoma išmokyti jokios kalbos. Tai padaryti galite tik patys.

Iš tiesų, tikrasis mokymasis vyksta savarankiškai. Daugelis žmonių bando lankyti įvairius kalbų kursus, taip išmesdami daugybę pinigų, o rezultatai, deja, būna menki.

Noriu pasidalinti viena įdomia istorija, kurią perskaičiau iš „Kolibrio metodo“ gauto laiško:

„Savo nutikimą mums papasakojo verslininkas Arūnas.

Kartais gyvenime būna ir taip…

83081be7c10eff9f6bbc76c9c04ad7e1

Arūnas turi anglų kalbos„barjerą“. Jis kažkiek supranta angliškai, tačiau jam ypač sunku išreikšti savo mintis anglų kalba. Tokia situacija jį lydi nuo mokyklos ir studijų laikų. Todėl jis nusprendė iš esmės pakeisti padėtį ir pradėjo mokytis anglų kalbos. Šio tikslo jis nusprendė siekti tradiciniuose anglų kalbos kursuose.

Kaip ir visi kiti, Arūnas sąžiningai kelis mėnesius vaikščiojo į kursus, konspektavo svarbiausias taisykles, kartojosi žodžius ir nuosekliai darė namų darbus. Po šių mokymų anglų kalbos dėstytoja net pagyrė Arūną kaip geriausią studentą ir įteikė gražų, žinias patvirtinantį sertifikatą.

Maždaug po 3 mėnesių Arūnas verslo reikalais turėjo išvykti į JAV. Didelio nerimo prieš kelionę dėl savo anglų kalbos jis nejautė ir tikėjosi, kad viskas pavyks sklandžiai.

Nedvejodamas nusipirko lėktuvo bilietą į Niujorką ir štai, jis jau stovi oro uosto eilėje prie pasų kontrolės.

Juodaodis pareigūnas su uniforma paėmė jo pasą ir ėmė uždavinėti klausimus.

– Iš kur?

– Kokiam laikui?

– Su kuo skrendate?

– Koks kelionės tikslas?

Į pirmus 3 klausimus Arūnas pakankamai ramiai atsakė. Bet toliau jam sekėsi nebe taip gerai…

Pareigūnas nervingai pakartojo Arūnui savo klausimą apie kelionės tikslą norėdamas išgirsti detalesnį atsakymą. O šis kiek sutrikęs ir pažvelgęs į pareigūną pakartojo savo trumpą atsakymą. Tuo tarpu pareigūnas vėl paklausė iš naujo, net šiek tiek pasilenkdamas į priekį, lyg bandydamas geriau įsiklausyti, ką jam sako. Arūnas pakartojo savo atsakymą trečią kartą. Tada pareigūnas atsitraukė, tiesiog žiūri į Arūną, jo pasą ir dairosi į šalis. Tuo metu mūsų istorijos herojui galvoje šmėstelėjo mintis:

– O SIAUBE! Jis manęs nesupranta!.. Bet kodėl? Kas ne taip?

Laimei, čia priėjo kitas lietuvis – imigrantas, su kuriuo Arūnas ką tik susipažino lėktuve. Jis ramiai išvertė Arūno atsakymus į visus klausimus. Ir štai Arūnas jau su anstpaudu pase, bet visiškai sumišęs eina atsiimti bagažo.

Atrodo, jo bėdos jau praeityje. Bet viltis ištirpo labai greitai… Maždaug per dvi valandas panaši situacija Arūnui pasikartojo su taksistu, viešbučio portje ir kambarine. Visi jie nesuprato Arūno, todėl situaciją jam teko gelbėti aiškinant gestais ir paišant ant popieriaus.

Tik tada Arūnas suprato, kad tradiciniuose anglų kalbos kursuose jis mokėsi ne tai, ko jam iš tiesų reikia..“

Situacija atrodo pažįstama? Juk ir mokykloje per kalbų pamokas dažnai mokomės tai, ko gyvenime niekada neprireiks. Ką daryti, jeigu kalbų pamokos duoda tokius menkus rezultatus? Siūlau nemokamai parsisiųsti ir paskaityti Algirdo Karaliaus knygą „KAIP EFEKTYVIAI MOKYTIS UŽSIENIO KALBŲ“.

Knygą galite atsisiųsti čia

Čia radau (neabejoju, kad ir jūs rasite) naudingų patarimų, kuriuos bus galima pritaikyti kasdien besimokant kalbos arba ruošiantis pamokoms. Ši knyga mane įkvėpė dar labiau stengtis ir uždegė manyje norą išmokti kuo daugiau užsienio kalbų. Patikėkite, Algirdo Karaliaus minimi metodai labai palengvina mokymąsi! Sakau tai iš patirties: išmokti rusų kalbos žodžius, kuriuos užduodavo mokytoja, man visada būdavo didžiausia kančia. Mokydavausi valandų valandas ir atrodė, kad nekenčiu tos kalbos. Ypač jeigu žodžiai būdavo ilgi..Vargais negalais juos išmokdavau, o už mėnesio pamiršdavau. Kai pradėjau mokytis A. Karaliaus siūlomu būdu, žodžių mokymasis tapo linksmu, kūrybingu ir mėgstamu procesu! Žodžius išmokdavau trigubai greičiau, negu tai padarydavau seniau, ir netgi visai pamėgau rusų kalbą.

d34be0b9be1957a3ac13e3002059cf95

Jeigu perskaitysite šią knygą, suprasite, kad mokytis kalbų nėra taip sunku, kaip gali atrodyti. O gabūs kalboms esame visi, kitu atveju nemokėtume ir savo gimtosios kalbos. Linkiu visiems su užsidegimu pradėti mokytis kokią nors naują kalbą, galbūt tą, kurią visuomet svajojote išmokti.

Visiems, kurie domisi netradiciniais mokymosi būdais arba nori išmokti kuo daugiau, taip pat siūlau pasižiūrėti vaizdo įrašų, kuriuose Algirdas Karalius supažindina su sėkmingo mokymosi paslaptimis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *