Kaip tinkamai pasiruošti darbo pokalbiui?

pagal | 2020 27 sausio
670px-Get-a-Job-Intro

Kiekvienas savo gyvenime anksčiau ar vėliau neišvengiamai susiduriame su darbo paieška. Tinkamai pasiruošus galime labai palengvinti savo gyvenimą ir šį etapą įveikti be didelio vargo bei streso. Dažnas yra nepatenkintas savo darbo pozicija, tačiau vien pagalvojus apie vaikščiojimus į darbo pokalbius sukausto baimė ir atgraso nuo bet kokių minčių apie tai. Interneto platybėse galima surasti begales patarimų, kurie žingsnis po žingsnio nupasakoja, kaip reikėtų elgtis akistatoje su potencialiu darbdaviu. Tačiau, dažnai nutinka taip, kad iš patarimų gausos nieko nepešame ir sukaustyti streso prišnekame ko nereikia, o nesulaukę teigiamo atsakymo ilgai svarstome, ką padarėme ne taip. Taigi, kliaudamasi savo asmenine patirtimi pamėginsiu pasidalinti savo sėkmingo darbo interviu istorija.

Kaip tinkamai pasiruošti darbo pokalbiui?

Turėkite galvoje, kad jeigu gavote progą atvykti į pokalbį, reiškia, kad jūsų nusiųstas gyvenimo aprašymas „užkabino“ darbdavius ir jūs gavote progą įrodyti, ko esate vertas. Sėkmingo interviu pagrindas yra tinkamas pasiruošimas jam. Atlikite namų darbus. Nepatingėkite iššniukštinėti ne tik įmonės elektorinį puslapį, bet ir Facebook profilį. Šių dviejų šaltinių pakaks tam, kad sužinotumėte esminius dalykus: tikslinę auditoriją, įmonės tikslus, parduodamas prekes ir produktus. Nepamirškite, kad darbdavys taip pat domisi jumis, todėl prieš pradedant darbo paieškas reikėtų apsitvarkyti ir savo socialinių tinklų paskyras. Nesusimaukite. Nuotrauka Facebooke iš vakarėlio, kuriame kilnojate bokalus vieną po kito, nederės su įrašu „neturiu žalingų įpročių“. Dar vienas labai svarbus dalykas, kurį turite atlikti prieš keliaujant į pokalbį, – tai pasiūlymų parengimas. Išsikelkite sau 1-2 tikslus, kuriuos pasiūlysite potencialiam darbdaviui, bei veiksmus, kurių imtumėtės juos įgyvendinant. Nepabijokite visa tai užsirašyti ir tuos užrašus atsinešti į pokalbį. Taip parodysite darbdaviui, kad esate rimtai nusiteikęs veikti ir netinginiauti gavęs darbą.

Apgalvoję pokalbio eigą ir pasidomėję įmonės veikla, labai atidžiai pagalvokite apie savo „prekinę išvaizdą“. Turėkite omenyje, kad prekybos centras didelis, o jūs turite išsiskirti iš prekių gausos. Mini sijonėliai ar įprasti džinsiukai čia netiks. Atrodykite patikimai ir tvarkingai. Jokiu būdu nepadauginkite kvepalų, o merginos ypač turėtų įsidėmėti, kad makiažas turėtų būti naudojamas su saiku. Taigi, atlikus šiuos kelis, labai paprastus žingsnius, esate pasiruošęs keliauti į darbo pokalbį.

Kaip elgtis ir ką sakyti pokalbio metu?

Nevėluokite, geriau ankščiau nei vėliau. Nepanikuokite – jei esate įvykdęs pasiruošimo dalį, viskas bus gerai. Nepamirškite atvykus prisistatyti, nesusireikšminkite, nes galbūt jūs nesate vienintelis kandidatas atvykęs tą dieną. Nepasiduokite stresui ir neleiskite susirūpinimo minai užvaldyti jūsų veidą. Maloniai šypsokitės ir mandagiai paspauskite ranką. Pasirūpinkite, kad neduotumėte darbdaviui prakaite išmirkusio delno ir nekratykite kaip pašėlę savo bei jus pasitikusio žmogaus rankos. Jeigu jums siūloma atsigerti vandens, arbatos ar kavos, neskubėkite greitakalbe išpyškinti – „ ne, ačiū, man viskas gerai“. Tai tik įrodys, kad toli gražu ne gerai. Jei tikrai nenorite, mandagiai atsisakykite, tačiau patarčiau sutikti, nes tai gali tapti išsigelbėjimu, kai nesumosite greitai kažko atsakyti. Visada galite lėtai gurkštelėti gėrimo ir truputį pagalvoti. Be to, pokalbis prie arbatos ar kavos puodelio tampa savaime šiek tiek jaukesnis. Taigi, štai ir viskas, galvojate sau. Neskubinkite įvykių, nepulkite pradėti vadovauti pokalbiui. Ramiai įsikurkite kėdėje, žinoma, neišsidrėbkite joje. Ramiu žvilgsniu ir maloniu šypsniu duokite ženklą, kad esate pasiruošęs pokalbiui.

Pokalbiui einant į pabaigą, pristačius savo idėjas ir lūkesčius, nepadarykite didelės klaidos. Paklausti: „Ar turite klausimų“ – verčiau jų turėkite, nes tai parodys darbdaviui, kad tikrai domitės siūlomu darbu. Nepaklauskite to, kas buvo jums jau aiškinta ne kartą. Kone tinkamiausias klausimas, kuris turi būti užduodamas ne būtinai pokalbio pabaigoje, tačiau gali būti įterptas ir ankščiau, yra: „Kokius reikalavimus keliate savo esamiems darbuotojams?“. Po to galite ir pasitikslinti, ko tikimasi konkrečiai iš jūsų. Klausykitės labai įdėmiai, galite net užsirašyti į savo atsineštą bloknotą. Taip pat galite pasiteirauti apie galimybes kilti pareigose. Taip sudarysite įspūdį, kad esate pasiruošęs tobulėti. Pokalbiui pasibaigus, neskubėkite strimgalviais nešti kudašiaus. Kaip ramiai atėjote – ramiai ir išeikite. Padėkokite už jums skirtą laiką. Pasakykite, kad tikitės dar pasimatyti.

Taigi, tinkamas pasiruošimas ir žinojimas, kaip reikia elgtis darbo pokalbio metu, padės išvengti karčios darbo pokalbių patirties, kuri kartais kiša koją ne vienam puikiam ir potencialiam darbuotojui. Neleiskite stresui ir baimei pasirodyti kvailai darbo pokalbio metu užkirsti kelio sėkmingam tobulėjimui bei kilimui karjeros laiptais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *