Kalėdinis Skandalas ir Radijo Antikristas

pagal | 2020 27 sausio
cloudfront-media.reason.com

Ažiotažas dėl filmo

10380825_887681511284718_193241598899376268_o

Jungtinių Amerikos Valstijų kino industriją sukrėtė kompanijos „Sony Pictures“ skandalas dėl Seth Rogen filmo „The Interview“. Šioje kino juostoje pasakojama humoristinė istorija, kaip pokalbių laidos režisierius ir šou vedėjas (akt. Seth Rogen ir James Franko) yra pakviečiami interviu su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong Un. Apie tai sužino CŽV ir nusprendžia, jog tai puiki galimybė pašalinti lyderį. Daugelis žino, kad Šiaurės Korėjos režimas yra absurdiškai stiprus (visi pamena per žinias verkšlenančius žmones, kai jų lyderis Kim Jong, Kim Jong Un tėvas, mirė) ir, žinoma, nėra nei kalbos apie filmo rodymą šalyje. Komanda nė negavo leidimo filmuoti Šiaurės Korėjoje. O visas skandalas su šia kino juosta prasidėjo, kai prieš kelias dienas hakeriai nulaužė „Sony Pictures“ failus ir paviešino beveik 34 GB firmos informacijos, kaip darbuotojų laiškus, kuriuose jie atvirai (ap)kalba apie industriją ir kompanijos filmus, jų gyvenamąsias vietas, algas ir net socialinio draudimo numerius. Šiaurės Korėja tvirtina, kad jie čia nekišo nagų, bet niekas jais netiki. Juk žiauraus režimo šalis tikrai yra suinteresuota imtis priemonių, kad filmas, kuriame susimokoma prieš jų dievaitį lyderį, neišvystų dienos šviesos. „Sony Pictures“ reaguodama taip ir paskelbė – filmo premjeros atšaukiamos, į didžiuosius ekranus jis nebepateks. Tai sukėlė didžiulį ažiotažą, amerikiečiai puolė piktintis, kad jų šalyje Š. Korėja gali diktuoti savo propagandą, ką rodyti ir ko ne. Komentarą rėžė ir pats prezidentas Barack Obama. Savo kalboje jis pasmerkė „Sony Pictures“ sprendimą ir patarė, kad prieš priimant sprendimus, jie galėjo susisiekti su juo. „Sony Pictures“ matydama valdžios palaikymą vėl pakeitė kailį – paskelbė kada ir kuriuose kino teatruose „The Interview“ bus galima išvysti per Kalėdas. Dar daugiau, dėl riboto seansų skaičiaus, kompanija žengė dar viena žingsnį – filmą galima išsinuomoti ar nusipirkti internetu per Google Play, Youtube Movies, Microsoft‘s Xbox Video.

Žinoma, visoje šioje istorija pilna skylių ir spėjimų. Vieni skandalui tik prasidėjus pranašavo, kad tai puikus marketingo projektas, nes po šio įvykio kaži ar liko žmonių, kurie nenorėtų bent akies krašteliu pamatyti filmo. Kinija vos po Amerikos valstijų prezidento pareiškimo puolė antrinti, kad taip pat pasisako, kad propagandos neturėtų būti ir filmas turėtų būti rodomas. Įdomu, jog Kinija, dažnai kaltinama palaikanti santykius su Šiaurės Korėja, taip greit nusprendė, tarsi norėdamaįrodyti savo nekaltumą. Viena lieka aišku, po viso šio šaršalo, interneto piratai darosi vis aktyvesni, o „Sony Pictures“ prarado gražų gabalėlį pelno.

Trailer

Aktorių pozicijos apie šį skandalą.

i.kinija.com

Žinoma, neapseisime be parodijų. Kelias jų sukūrė ir Saturday Night Live laida. Vienoje iš jų pasirodo Doctor Evil (Mike Myers) iš Austin Powers filmų. Šis blogiukas gerai visiems žinomas dėl pomėgio katėms ir mažojo rankos pirštelio laikymo lūpų kamputyje. Tad daktaras Blogis nusprendžia pakritikuoti Šiaurės Korėją bei „Sony Pictures“ ir duoti kelis patarimus, kaip kenkti efektyviau.

Patarimai

Saturday Night Live turi intarpą, kuriame ironiškai pateikiamos savaitės žinios. Taip pat šioje laidos dalyje aktoriai parodijuoja žinomus žmones. Jie ne vieną kartą parodijavo Kim Jong Un. Tačiau šį kartą įvyksta kai kas netikėto.

Kim Jong Un

news.bbcimg.co.uk

Antikristas ir Aviakompanija

Jungtinės Karalystės viešasis transliuotojas BBC Kalėdų proga parengė tikrus delikatesus radijo klausytojams! Pagal Terry Pratchett ir Neil Gaiman knygą „Good Omens“ sukurtas šešių dalių radijo šou. Veiksmas prasideda, kai pasaulį išvysta Antikristas šėtono sūnus, kuris turi išpildyti pranašystę – atnešti apokalipsę pasauliui. Dėl to pripažįsta abi, tiek gėrio, tiek blogio pusės. Kad vaikas augtų ir būtų supažindintas su savo galimybėmis ir tikslu jam priskiriami prižiūrėti du veikėjai. Pirmasis Crowley (akt. Peter Serafinowicz), šėtono padėjėjas, Ievos ir Adomo istorijoje buvęs žalčiu. Antrasis – Aziraphale (akt. Mark Heap), angelas, išvaręs pirmuosius žmones iš rojaus. Šiedu tūkstantmečius gyvenę žemėje ganėtinai gerai sutaria. Norėdami auklėti jaunąją apokalipsės atžalą, vienas jų tampa jo aukle, kitas sodininku, vaiką globojančios šeimos sode. Pranašystėje sakoma, jog kai berniukui sueis 11 m. jis galės naudotis savo galiomis ir pas jį iš pragaro atbėgs šiurpus šuo. Tačiau to neįvyksta. Angelas ir demonas supranta, kad apsiriko ir vaikai buvo sukeisti vietomis ligoninėje! O niekuo neišsiskiriantis berniukas Adamas per savo 11-tajį gimtadienį randa krūmuose šuniuką, kokį ir įsivaizdavo. Beeidamas namo jis sutinka verkiančią moterį, kurią bando paguosti. Pasirodo moteris yra žalioji aktyvistė ir nori išgelbėti pasaulį, o berniukas nori jai padėti. Jis nežino, kad jo mintys gali materializuotis – taip pradeda dėtis keisti dalykai.

ichet.bbci.co.uk

Visą šou rasite čia – REKOMENDUOJU

Antrasis labai skanus desertėlis – „Cabin Pressure“. Per šias Kalėdas išėjo paskutinė dviejų dalių serija. Šis radijo šou buvo pradėtas transliuoti 2008 m. vasarą ir turi 5 sezonus ir 27 serijas. Tai komedija apie oro linijas, kurioms priklauso tik vienas lėktuvas, veiksmas ten it vyksta skraidinant įvairius žmones. Ko tik nenutinka tarp kapitono Martin Crieff (akt. Benedict Cumberbatch) ir jo padėjėjo Douglas Richardson (akt.Roger Allam). Juos visus reguliuoja, linijų savininkė, nepėsčia moteriškė Carolyn Knapp – Shappey (akt. Stephanie Cole) bei jos sūnelis, stipriai iš medžio iškritęs naivuolis Arthur Shappey (akt. John Finnermore, kuris, beje, parašė ir sukūrė visą šį šou). Nuostabios, komiškos dramos su tiek daug paprastumo bei įžvalgumo privers jus kikenti, o aplinkinius žmones atsisukti (jei klausysitės viešumoje). Visoms serijoms ne tik suteikti miestų, į kuriuos tuo metu skrenda, vardai, bet ir alfabetinė tvarka. Todėl niekas nenustebo, kai paskutinio epizodo serija gavo Zurich vardą.

(P.S. Ačiū visai „Cabin Pressure“ komandai ir ypatingai John Finnermore. Jūsų trūks ausyse, bet visad liksite mūsų širdyse. Ačiū! YELLOW CAR!!)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *