Katinas! Vaiduoklis! Klaustukas!

pagal | 2020 27 sausio

Ir tikrai, tik pradėjus žaisti „DOBBLE“, kavinės lankytojų akys pakrypo mūsų pusėn. Penki jaunuoliai rėkė nieko bendra neturinčius žodžius ir garsiai kvatojosi. Žinoma, karts nuo karto pasigirsdavo ir tylus keiksmažodis.


Vakarėlių žaidimas „Dobble“ – tikras energijos užtaisas. Manau, geriausia dalis ta, kad nereikia naujam žaidėjui aiškinti taisyklių, nes jos išmokstamos per dvi sekundes!
„Kaip čia reikia žaisti?“ – paklausė draugė. Aš atverčiau kelias korteles ir sakau: „Surask vienodą simbolį tarp šių kortelių ir jį įvardink.“ Paprasta tiesa? Bet turbūt ne kartą girdėjome, kad paprastume slypi genialumas. Žaidimas sudarytas iš 55 kortelių su 8 skirtingais simboliais kiekvienoje. Viena kortelė turi tik vieną sutampantį simbolį su kita kortele. Tikslas – kuo greičiau surasti ir garsiai įvardinti tą simbolį. Kuo daugiau žaidėjų, tuo daugiau konkurencijos! Ir kai tavo draugai šaukia simbolius vieną po kito, tada tikrai užplūsta azartas.

Žaidimo taisyklėse aprašyti 5 mini žaidimai, kuriuos žaidžiant galima surengti turnyrą skaičiuojant taškus. Tai įdomu ir azartiška, nes už praloštą raundą, kitame gali atsilyginti su kaupu. Taipogi, šiek tiek skiriasi kiekvieno žaidimo taisyklės, bet principas yra toks pat – kuo greičiau įvardinti kortelėse esančius vienodus simbolius. Beje, originalus žaidimo pavadinimas yra „NAME IT“, išleistas 2009 m., bet 2011 m. pavadintas alternatyviu pavadinimu „DOBBLE“.
Pamėginsiu trumpai aprašyti man labiausiai patikusi mini žaidimą „The hot potato“. Tarkim, kad žaidžiam penkiese. Kiekvienas gauna po užverstą kortelę, kurią, suskaičiavus iki trijų, atverčiam ir laikom delne, kad visi matytų. Pirmasis žaidėjas, įvardijęs simbolį, užmeta savo kortelę tam, kurio kortelėje rado atitikmenį. O šis jau turi naują kortelę, su kuria žaidžia toliau ir šie „užmetinėjimai“ vyksta tol, kol visos 5 kortelės atsiduria pas kurį nors vieną žaidėją. Šis raundas trunka nuo 5 iki 15 sekundžių, tada padalijamos naujos kortos ir prasideda antras raundas. Mini žaidimo pabaigoje skaičiuojami taškai.
Visas turnyras susideda iš panašių mini žaidimukų ir užtrunka nuo 10 iki 20 min. Žinoma, galima žaisti ir vieną, labiausiai patikusį, vėl ir vėl, ir vėl.. Gali kurti turnyrus su savom taisyklėm, pasinaudodamas principu „įvardink“ kurti naujus mini žaidimus ar netgi keisti patį žaidimo stilių. Tereikia išradingumo ir šiek tiek fantazijos. Kitas pliusas – „Dobble“ tikrai neužims daug vietos rankinėje ar didesnėje kišenėje, tad geros nuotaikos užtaisą galėsi bet kada nešiotis su savim. Kortelės popierinės (tad manau, kad jos labai ilgai ir labai aktyvių žaidimų neatlaikys), tačiau jų dėklas – metalinis ir tai bent šiek tiek jas saugo nuo nusidėvėjimo ir išsibarstymo.

„Dobble“ turi daug pliusų ir tik vieną nediduką minusą. Gera nuotaika, azartas ir mobilumas – puikus derinys tokiam žaidimui. Pertrauka tarp paskaitų? „Dobble“. Vakarėlis? „Dobble“. Prailgusi kelionė traukiniu? „Dobble“. Lauki eilėj poliklinikoj? „Dobble“!

Gerų emocijų žaidžiant!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *