KIT apyrankė leidžia rašyti ant oro

pagal | 2020 27 sausio

Nors šiais laikais technologijos vystosi pašėlusiu greičiu, tačiau dažnas iš mūsų pasiilgsta senųjų mobiliųjų telefonų, kur norint įvesti tekstą užtekdavo tik keletą kartų paspausti iškilusį mygtuką. Juk dažnam sunku suvesti tekstą stengiantis nerangiais pirštais pataikyti į raidžių miniatiūras. Aišku, planšetiniai kompiuteriai ir išmanieji telefonai turi begalę funkcijų, viena iš jų rašto atpažinimo sistema, kuri leidžia rašyti ant ekrano ir jūsų žodžius paverčia spausdintu tekstu. Tačiau ši technologija yra bejėgė pasivyti žmogaus raštą ir dažnai netiksliai išverčia parašytus žodžius.  Karlsruhe technologijos instituto (KIT) mokslininkai atrado kitokį sprendimą – apyrankę, kuri aptinka riešo judesius bei gestus ir tai paverčia žodžiais.

Negi KIT apyrankę yra ateities klaviatūra?

Purple-Colored-MacBook-Keyboard

Šiandieniniame pasaulyje, kuriame išmanieji prietaisai dominuoja mūsų gyvenime, padarydami jį inovatyvesniu bei paprastesniu, jutiminis ekranas tapo natūralus ir labai populiarus mūsų kasdienybėje. Nors tradicinė klaviatūra vis dar pranoksta jutiminių ekranų įvestį, tačiau išmaniųjų technologijų gamintojai vis dar siūlo mažesnius ekranus, kurie yra visiškai nepatogus atlikti suvestines užduotis.

Šiuo atveju rašysenos atpažinimo programėlė yra puikus būdas rašyti. Nors ši technologija sumaišo du pasaulius – šiuolaikinę techniką su klasikiniu rašymu ant popieriaus, bet šiuo metu rašysenos atpažinimas nėra taip ištobulintas, jog atpažintų visus labai skirtingus rašysenos stilius. Naujoji Vokietijos KIT universiteto išrasta apyrankė žada būti labai efektyvia naujove, kuri netolimoje ateityje kiekvienam leis rašyti ore arba gestus išvers į rašytinę kalbą.

Kaip veikia KIT apyrankė?

KIT oro rašymo juostelės leidžia dėvėtojui rašyti žodžius ore, kurie yra aptinkami pasitelkus akselerometro (prietaisas, kuris išmatuoja pagreitį) ir giroskopo (prietaisas, skirtas sukimuisi surasti) pagalba. Rankų judesiai per bevielį ryšį yra perkeliami į kompiuterį, o tada sistema juos užfiksuoja ir įsitikina, jog vartotojas tikrai stengiasi kažką užrašyti, o ne atlieka atsitiktinius gestus, kaip pamojavimas draugui, tad šią apyrankę vartotojas gali mūvėti visada.

Vietoj tradicinio gesto atpažinimo sistemos, KIT oro rašymo apyrankė taip pat turi modelio atpažinimą. Kiekvienai abėcėlės raidei buvo sukurtas statistinis modelis, kuris gali atstovauti įvairių tipų rašymo stilių, pavyzdžiui, apyrankė gali lengvai atpažinti skirtumą tarp mažųjų ir didžiųjų raidžių.

Atpažinimo sistema kol kas turi beveik 8000 žodžių, o jos paklaidos procentas yra viso labo tik 11%. Sistema prisitaiko prie kiekvieno vartotojo individualaus rašymo stiliaus, tad paklaidos procentas gali kristi tik iki 3%.

Woman-Using-SmartPhone-580x360

Ar Jūs esate pasirengę „mojuoti“ savo išmaniuoju telefonu ore?

KIT komanda vis dar stengiasi ištobulinti prietaisą, vienas iš jų dabartinių tikslų ne tik pridėti daugiau žodžių į sistemos sąrašą, bet ir integruoti oro rašymą į išmaniuosius telefonus. Sistemos integravimas leistų išmaniųjų telefonų savininkams „pamojuoti“ savo prietaisu ore ir išvysti savo žodžius ant ekrano.

Nors iš šono gali pasirodyti gan kvaila, išvydus žmogų mojuojantį savo telefonu, tačiau kompanija „Google“ pažadėjo 81 000 JAV dolerių dydžio prizą tam, kuris atiteks žmogui, sugalvojusiam kaip praktiškiausiai panaudoti oro rašymo apyrankę.

Ši apyrankė yra tikrai puikus išradimas ir jų integravimas su neužilgo ateinančiai „Google“ akiniais, butų nuostabus.

Ar manote, kad KIT rašymo apyrankė bus sėkmingesnė už tradicinę ar jutiminę klaviatūrą? Ar įsivaizduojate šią apyrankę ant savo riešo ateityje? Leiskite mums žinoti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *