Komiškai kvaila „Naktis be karūnos“

royal-night-F

1945-ieji, gegužės 8-oji, Londonas. Vidurnaktį oficialiai baigsis daug aukų ir resursų pareikalavęs Antrasis Pasaulinis karas. Anglai džiaugiasi, naktį Londono gatvėse nusimato vienas didžiulis vakarėlis – naciai sutriuškinti, šviesus rytojus jau čia pat. Tuo tarpu Buckingham‘o rūmuose karalius George IV (aktorius Rupert Everett) su karalienės Elizabeth (aktorė Emily Watson) palaikymu kruopščiai ruošiasi kreipimuisi į visuomenę vidurnaktį. Tačiau princesės Margaret (aktorė Bel Powley) ir Elizabeth (aktorė Sarah Gadon) nerimsta – Pergalės dieną jos nori kartu su visa šalimi išeiti į sostinės gatves.

A-Royal-Night-Out-1Atvirkštinė Pelenės pasaka

Ar prisimenate Pelenės džiaugsmą, kada ji atvyko į karališkąją puotą? Taip jautėsi šio filmo herojės, gavusios leidimą kelioms valandoms ištrūkti iš Buckingham‘o rūmų ir džiaugtis karo pabaiga šurmuliuojančiose Londono gatvėse. Džiaugtis ir tuo pačiu įvykdyti karaliaus patikėtą užduotį –  parnešti namo žmonių nuotaikas ir įspūdžius karaliaus kalbos metu. Princesėms į palydą pristatomi du karininkai, kurie sugeba greitai „pamesti“ princeses. Naktis tampa vienu didžiuliu ir spalvotu nuotykiu po Londono gatves, kampus ir užkampius, kurio metu princesės patiria visko – džiaugsmo, nusivylimo, pykčio, jaunatviško naivumo ir, žinoma, romantikos.

Karališka šeima ekrane

Royal-Night-Out„Naktis be karūnos“ pristatoma kaip komiška drama. Iki geros dramos šiam filmui toli…labai toli. Net tos kelios emocingos dramatiškos scenos juokingai lėkštos. Karališkos šeimos interpretacija didžiajame ekrane taip pat lėkšta, viendimensinė ir šabloniška – dvi seserys, viena valiūkiška ir naivi, kita be galo atsakinga; šeimos židinį tvirtai savo rankose laikanti karalienė, na ir gerasis karalius, kuriam trūksta vyriško tvirtumo ir ryžto. Herojų sutikti kompanionai taip pat iki skausmo šabloniški ir stereotipiški. Gudraus humoro filme taip pat nerasite, tačiau kažkokiu būdu visos filmo loginės klaidos, silpnai atlikti vaidmenys, primityvus humoras ir smagus garso takelis susipina į vieną neerzinančiai kvailą visumą.


O buvo taip…

pdc_royalnight2Filmo siužetas pristatomas kaip negirdėta karalienės Elizabeth II istorija iš jaunystės. Po tokios audringos nakties interpretacijos kilo noras pasidomėti kiek tikros istorijos trupinių nubyrėjo į scenarijaus puslapius. Pirmiausia, tiesa, kad anglai kaip reikiant šventė Pergalės dieną. Kai kur net kelias dienas gatvėse nerimo dainos ir liejosi alkoholis. Tiesa, kad princesės Margaret ir Elizabeth gegužės 8-osios vėlų vakarą iš Beckingham‘o rūmų išvyko švęsti pergalės. Tačiau jų nuotykiai prasidėjo ir baigėsi vakarėliu Ritz viešbutyje (iš kurio, pagal filmo siužetą princesės pasprunka be palydos). Kita „smulkmenėlė“, kurią nusprendė ignoruoti scenaristai, kad iš tikrųjų princesė Margaret, kurią filme matome ūliavojančią, tuo metu buvo vos 14 metų (tai paaiškintų jos neapsakomą naivumą), Elizabeth buvo 19 metų. O iš Beckingham‘o rūmų išvyko ne keturiese, kaip vaizduojama filme, o 16 žmonių kompanijoje, kurią sudarė auklė, grupė bendraamžių draugų ir keli karininkai dėl saugumo. Visa kompanija grįžo, kaip buvo liepta – 1-ą valandą nakties.

Apibendrinant

„Naktis be karūnos“ greičiausiai prajuokins savo primityvumu ir šabloniškumu. Tačiau naivus komiškas kvailumas suteikia filmui savotiško žavesio, kurio dėka iš kino salės išeini geros nuotaikos, skaniai pasijuokęs ir be susierzinimo, kad išmetei pinigus ir iššvaistei porą savo gyvenimo valandų.

Komentarai
Pasidalinkite
About Greta Macionytė
Socialinių tinklų išmanytoja, populiariosios kultūros mylėtoja