Kur praleisi vasarą? Geriausi lietuviški kurortai

pagal | 2020 28 sausio

Nors permainingas oras už lango vis dar šiek tiek trukdo tuo patikėti, tačiau už kiek daugiau nei mėnesio neišvengiamai prasidės kalendorinė vasara. Taigi, jau pats laikas planuoti ilgai lauktas atostogas. Žinoma, kelionių agentūros gali pasiūlyti begalę kelialapių į Turkiją, Graikiją ar Kroatiją, iš kurių kiekvienas tikrai gali išsirinkti pagal savo kišenę ir lūkesčius. Tačiau jei nusprendėte bent dalį atostogų skirti ir mylimos tėvynės kurortams, štai keletas pasiūlymų, iš kurių galbūt išsirinksite vietą, kur praleisti keletą ar kelioliką dienų.

Palanga

Apie šį lietuvių dievinamą kurortą greičiausiai nė neverta daugžodžiauti – sunkiai atsirastų nors vienas šalies gyventojas, kuris niekada nėra buvęs Palangoje. Ši dainių ir estrados grandų apdainuota vasaros sostinė kasmet pritrauka šimtus tūkstančių poilsiautojų. Garsiojoje Basanavičiaus gatvėje galite išvysti visokių žmonių – nuo priešpiet jau girtų vyriškių, dėvinčių pliažinukes ant frotinių baltų kojinių iki vardiniais rūbais nuo galvos iki kojų pasipuošusių ančialūpių supermamyčių. Ir nors Palanga turi mistišką savybę, kad ją dėl triukšmo, vietos trūkumo ir betvarkės neretai keikia dažnas lankytojas, kitą vasarą visi keliai ir vėl atveda į Palangą…

„ Karščiausiais ” savaitgaliai Palangos paplūdimyje poilsiautojai sugula kone dviem aukštais…

Jei perspektyva desperatiškai ieškoti laisvo kvadratinio metro savo rankšluosčiui pagrindiniame paplūdimyje vis tik nevilioja, patariu apsvarstyti galimybę apsistoti kiek toliau nuo centrinės Palangos šurmulio – Monciškėse ar Kunigiškėse, kur tiek paplūdimiai švaresni, tiek ir poilsiautojų veidai giedresni.

Nida

Šis lietuviškas kurortas iš pirmo žvilgsnio atrodo visai nelietuviškas. Tiek ramybė, tiek švara ir tvarka, o, žinoma, ir kainos čia greičiau Vakarų Europos lygio. Nida – ideali vieta norintiems pabėgti nuo miesto šurmulio, pailsinti tiek kūną, tiek sielą.

Vis tik, šis kurortas turi keletą trūkumų. Visų pirma, jei nesate nusiteikęs visas atostogas leisti prie viryklės, gali būti problematiška surasti tinkamą kavinę ar restoraną, mat šiame mažyčiame miestelyje padorių maitinimo įstaigų vos keletas. O ir kainos, ypač jei pailsėti norite ilgiau nei savaitgalį, gali būti sunkiai įveikiamos statistinio lietuvio kišenei. Be to, surasti kainos ir kokybės santykį atitinkančią vietą laikinai apsistoti taip pat nėra labai lengva misija. Čia nerasite prie įvažiavimo į miestą išsirikiavusių bobučių, nuomojančių apartamentus 100 m. nuo jūros… Tačiau, jei norite ramių ir kokybiškų atostogų, Nida – viena geriausiai tam tinkančių vietų Lietuvos ribose.

Druskininkai

Druskininkuose galima rasti ir daugiau pramogų nei vien SPA malonumus

Jei žodis „atostogos” jums neprivalo būti tiesiogiai susijęs su žodžiu „jūra”, Druskininkai gali puikiai tikti vasaros atostogoms. Per pastarąjį dešimtmetį šis miestas įgavo nemažai gyvybės – atsidarė nauji viešbučiai, kavinės, išsivystė platus SPA procedūrų asortimentas, tad nuvykę tikrai turėsite kur nueiti.

Taip pat, miesto svečiai turi galimybę gėrėtis fontanų šou, o ir pats miestas tikrai itin gražus, tad ilgi pasivaikščiojimai Druskininkuose įgys dar didesnės romantikos. Jei esate iš tų žmonių, kuriems patinka atostogos „all inclusive”, galite užsisakyti viešbutį, kuris turės tiek vandens pramogų parką, tiek SPA kompleksą, tiek ir visai neblogą restoraną.

Birštonas

Birštone ramybė labai sėkmingai suderinta su civizilizacija ir puikiai suplanuota miestelio infrastruktūra

Birštonas – kiek sumažinta ir dar ramesnė Druskininkų versija. Be to, kauniečiams kelionė iki šio miesto užtrunka vos pusvalandį, taigi neproblematiška atvažiuoti čia praleisti kad ir pusdienio – tiesiog pasivaikščioti Nemuno promenada, pasigrožėti ramybe alsuojančiais šilais ar pavakarieniauti. Birštonas taip pat siūlo ir SPA paslaugų įvairovę – čia įsikūrusi „Tulpės” sanatorija, visiškai neseniai duris atvėrė ir dalis „Eglės” sanatorijos (antroji dalis su baseinu žada atsidaryti rudeniop). Be to, šį nedidelį miestuką verta aplankyti vien dėl jame įsikūrusio restorano „Kurhauzas”. Nors reklama neužsiimu, tačiau neprisimenu, kada Lietuvoje valgiau skanesnį steiką. Taip pat, visai netoliese, vos keletas kilometrų už Prienų, įsikūręs poilsio kompleksas „Harmony Park”, tad poilsiaudami Birštone užtruksite vos kelioliką minučių nuvažiuoti iki šios baseinų ir SPA procedūrų oazės. Vasarą čia vyksta ir Birštono dienos, kurių metų organizuojami įvairūs šou, pramogos, mugė, kurioje galima įsigyti visko nuo ekologiškų muilų iki naminių sūrių.

Kaimo turizmo sodybos

Mieloje tėvynėje kaimo turizmo sodybos džiaugiasi panašiu populiarumu kaip ir numylėtoji Palanga. Dažnai lietuvaičiai gimtadieniams, įmonių šventėms ar tiesiog savaitgaliams pasirenka būtent tokias sodybas. Paprastai šios sodybos turi pirteles, karšto vandens kubilus, siūlo galimybę pažvejoti ar paplaukioti valtimis. Sodybų lygis bei kainos labai labai įvairios – galite rasti ir penkių žvaigždučių viešbučio lygio poilsiavietes su jacuzzi ir plokščiaekraniais televizoriais kambariuose, bet yra ir tokių, kur gyvensite vėjo perpučiamame namuke su sovietmetį atmenančia patalyne. Vis tik, prieš užsisakant kaimo turizmo sodybą, patarčiau pasiskaityti joje jau buvusių žmonių atsiliepimus, mat dažnai pasitaiko nesusikalbėjimų ir nusivylimų tarp tokių sodybų administracijos bei klientų.

„ Nakcižibio ” sodyba prie Lavyso ežero

Papė, Latvija

Nors Papė oficialiai yra Latvijoje, tačiau didžioji dalis poilsiautojų ir sodybų savininkų čia – lietuvaičiai. Ši vieta – visiška priešingybė Palangai. Vanduo čia švarus, o ore sklando tiesiog magiška aura. Poilsiaudami jausitės tarsi laukinės gamtos prieglobstyje, o jei paplūdimyje pamatysite kitų žmonių – manykite, kad jums pasisekė. Kadangi ši vieta nėra smarkiai apšviesta, naktimis pliaže atsiveria nuostabus žvaigždėto dangaus vaizdas. Patikėkite, vien dėl jo verta nuvažiuoti į Papę. Vis tik, kadangi šioje vietoje infrastruktūra nėra labai išplėtota, atvykdami pasistenkite apsirūpinti viskuo: nuo apsauginio saulės kremo iki mėgstamo viskio, nes artimiausios „Sarma” ir „Maxima” – Palangoje…

P.S. Vykdami į Papę nepamirškite pasiimti paso ar ID kortelės, kadangi vis dar egzistuoja teorinė galimybė, kad juos patikrinti užsimanys pasieniečiai.

Svencelė ir Drėverna

Jei esate aktyvaus laisvalaikio entuziastas, šios Lietuvos pajūryje įsikūrusios poilsiavietės gali jus maloniai nustebinti. Čia žmonės renkasi kaituoti ar užsiimti banglenčių sportu. Būtent šiose vietose gaudomi geriausi Lietuvos vėjai. Svencelė vis dar aktyviai kuriasi, sekdama analogiškų aktyvaus poilsio miestelių pavyzdžiais Danijoje ir Olandijoje, o Drėverna jau kone penketą metų vilioja pradedančius bei jau įgudusius jėgos aitvarų mėgėjus. Tad jeigu vasarą norite ne tik gulėti pliažiuke, degintis ir vartyti žurnalus, šios dvi vietos gali puikiai tikti aktyviam laisvalaikio praleidimui. Be to, mielos merginos, čia labai didelė sportiškų, stilingų ir jaunų vyrukų koncentracija…

Taigi, nors ir sunkiai tikėtina, mūsų tėvynėje yra tikrai nemažai vietų be Palangos, kur galima puikiai pailsėti vasarą. Tačiau nepamirškite, kad geriausiu kainos ir kokybės santykiu pasižyminčios vietos – labai graibstomos poilsiautojų. Todėl paskubėkite susirasti bei užsisakyti vietą, kur norite leisti saulėtas vasaros dienas, ir susikurkite tobulas atostogas!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *