„Kurak“ – projektas, sujungsiantis skirtingus muzikos atlikėjus

pagal | 2020 28 sausio

Gruodžio 14 d., penktadienį, vyks projekto „Kurak” pristatymo koncertas Vilniuje esančioje „Menų spaustuvėje”. „Kurak“ – tai naujas vardas žiemiškoje Lietuvos padangėje, vienijantis aibę skirtingų ir kituose amplua jau gerai pažįstamų atlikėjų.

„Kurak“ projektui laiko savo įtemptose dienotvarkėse rado žinomi kviestiniai atlikėjai, iki tol keliavę ganėtinai skirtingais keliais. Tai – Markas Palubenka, viešai muzikanto pareigas pradėjęs eiti 2008 metais, kai psichodelinio roko grupėje „Grim City“ grojo gitara ir dainavo. 2011 metais pradėjo viską kurti vienas. Jis koncertavo Estijoje, Latvijoje ir Rusijoje, sulaukė kritikų pagyrų debiutiniam albumui „no fun in 101“, bendradarbiauja su kitais muzikos atlikėjais.

Kita projekto atlikėja – Eglė Sirvydytė. Atlikėja puikiai pažįstama bardų festivalių lankytojams. Eglė Sirvydytė šiuo metu siejama su elektroninės muzikos duetu „mmpsuf“. Dar vienas dalyvis – Domas Strupinskas – eklektiškos roko grupės „No Dog Barking“ balsas, kūrėjas ir ramstis, socialinio projekto „Snapsounds“ įkūrėjas. Taip pat – Karolis Ramoška, vedantis charizmatišką elektronikos ir disko junginį, vardu „Proper Heat“. Gyvąją „Kurak“ grandį dar papildys gerai žinomi jaunosios kartos muzikantai: Juozas Martinkėnas (gitara), Mantas Augustaitis (mušamieji) ir Donatas Bielunskis (bosinė gitara).

Nepaisant skirtingų biografijų, pomėgių ir vyraujančių motyvų, „Kurak“ nariai bodisi būti įvardinami vienu žanru ar apsitverti ribotų užmačių aptvare. Kaip sako Domas Strupinskas: „Nė vienas kūrėjas nenori būti spaudžiamas į rėmus, todėl ir norisi tikėti, kad žanrinės detalės skirtingos. Kuriame iš savęs, todėl nenorime būti į ką nors panašūs“.

„Kurak“ projekto nariai atskleidžia, jog svarbiausi elementai jų muzikoje – tai harmonija ir intelektualumas. Nesvarbu ar tai įvardinsi „elektrobliuzu“, „neobliuzu“, trapia riba tarp akustikos ir elektronikos, o gal tiesiog modernia populiariąja muzika, svarbiausia spalvingos komandos savybė – tai turtingos instrumentinės aranžuotės, atrandančios subtilią harmoniją su intelektualia atmosfera, išbaigtomis formomis ir pakilia nuotaika. „Galvoju, jog apskritai Vygintas (projekto įkūrėjas Vygintas Kisevičius- aut.past.) ieško tam tikros tobulos dermės, derinio tarp trijų muzikinių polių: gražaus, sodraus skambesio, stiprios emocijos ir įdomios struktūros“, – sako Eglė Sirvydytė.
Naująjį projektą „Kurak“ drąsiai galime įrašyti į 2013 m. būsimų geriausių, vasaros festivaliams būtiniausių bei vertų stebėti grupių sąrašus. Tuo galima bus įsitikinti jau gruodžio 14 d. – „Kurak” pristatymo koncerte sostinės „Menų spaustuvėje”.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *