„Lietuva lietuvEms“ arba kodėl tikrieji Lietuvos patriotai yra diskriminuojami

pagal | 2020 28 sausio

Šiandien ketinau eiti į paramos Ukrainai akciją Kaune, bet pamačiusi, kad ją organizuoja Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga, taip ir nenuėjau. Kodėl? Nenoriu, kad mane kas nors sietų su tais žmonėmis.

Pastaraisiais  metais pastebiu, kad bandoma sudaryti nuomonę, jog kuo daugiau rėki ir save vadini patriotu, tuo didesnis patriotas ir esi. Ne sėkmingas, daug dirbantis verslininkas, kuris Lietuvoje sukūrė savo verslą, daug darbo vietų ir moka visus mokesčius valstybei yra tikrasis patriotas, bet apsišlapinęs dvidešimtmetis kartas nuo karto viešojoje erdvėje pareiškiantis, kad pabėgėlius reikia žudyti ir, jog Europos sąjunga tėra dar vienas „sajūzas“. Vis labiau pastebiu, kad sąvoka „meilė tėvynei“ yra uzurpuojama tų, kurie moka tik rėkti ir rengti demonstracijas. Jau seniai nebegaliu per Vasario 16-tąją išeiti į gatvę, nes žinau, kad sutiksiu „smagiąsias“ eitynes, kuriose žygiuojantys žmonės taip stipriai myli savo tėvynę, kad net nieko dėl jos nedaro. Nacionalistinių eitynių tema jau labai daug prirašyta, bet manau, kad reikia apie tai dar daugiau kalbėti, nes metai iš metų viskas eina tik blogyn.

1545981_610821342322546_1394644589_n

Iš LTJS facebook puslapio

Prieš porą metų su tėvais per Vasario 16-osios šventę buvome mieste ir, kaip nekeista, sutikome eitynes, kurių dalyviai labai kratosi nacionalistų vardo. Buvome pasitikti skanduote „Be žydrų, juodų, raudonų ir be taboro čigonų“. Privalau paminėti, kad priekyje eitynių ėjo ir pora Vytauto Didžiojo universiteto erasmus’ų. Pažinau vieną tamsesnio gymio vaikinuką iš Graikijos. Vėliau per vakaro žinias jis pasakojo kokie visi buvo draugiški. Neatrodė, kad jis suprato skanduotės esmę.

„Tikrai ne nacionalistinių“ eitynių metu dalyviai mestelėjo mums frazę „Ko jūs ne su mumis, nemylit tėvynės?“. Susidaro įspūdis, jog jei neini į gatves ir nešauki „Lietuva lietuviams“, esi tėvynės išdavikas. Vėliau eitynės pasibaigė Ukrainos palaikymo akcija, kas buvo gan koktu, nes Ukrainoje visi įvykiai ir prasidėjo nuo to, jog nebuvo pasirašyta Asociacijos sutartis su Europos Sąjunga ir pasipiktinę žmonės susirinko Maidano aikštėje, o dauguma šių žmogelių yra prieš Europos Sąjungą. Nežinau iš kur atsirado mada tarp šio tipo žmonių nemėgti Europos Sąjungos. Gal norite ukrainiečiams papasakoti kokia baisi Europos Sąjunga? Pasakykite jiems, kad jų kova bereikšmė.

Labai pikta, kad visos tautinės šventės paverčiamos kažkokiu keistu dariniu. Ne švente, ne džiaugsmu, bet tautos supriešinimu. Ne vienas garsus Lietuvos profesorius jau seniai skalambija pavojaus varpais, jog nacionalizmo propaguotojai, turbūt patys to nesuprasdami, kenkia Lietuvai. Visų pirma, Lietuva padaroma nepatrauklia šalimi norintiems čia įsidarbinti užsieniečiams. Antra, tautinės eitynės turėtų suvienyti žmones, o ne juos skaldyti. Į nacionalizmą linkę žmonės dažnai labai ideologizuoja praeitį, ypač Vytauto Didžiojo laikus. Bet ar reikia priminti, jog Lietuva nuo seno buvo daugelio tautų namai?

1526304_601452583259422_1186273057_n

Iš LTJS facebook puslapio

Taip pat organizuojamos įvairios akcijos, kurių paskirtis kurstyti neapykantą pabėgėlių atžvilgiu. Taip, man irgi buvo labai baisu, ypač po Paryžiaus įvykių. Apskritai, žmogus tokia jau būtybė, kad jam baisu viskas, kas svetima ir nepažinta. Tačiau nevalia pasiduoti pirmykštėms baimėms.

12376546_1191389590890568_9201605132267313537_n

Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos Facebook puslapyje pilna medžiagos, kuri gąsdina žmones pabėgėlių atžvilgiu, bandoma sudaryti įspūdį, jog vos tik atvykę jie mus išpjaus. Paviešintas paveikslėlis, kuriame du ISIS kovotojai laiko peilį po kaklu dviem europiečiams su plakatais „Refugees welcome“ rankose. Žmonėms bandoma įteigti, jog vos tik pabėgėliai atvyks, mūsų tradicijos pasikeis ir mes išnyksime. Tas pats ir su gėjais – gėjai iš Europos Sąjungos įsivaikins mūsų vaikus ir mes vėlgi išnyksime. „Ne nacionalistai“ stengiasi visur pasėti baimę, kad užsieniečiai ruošiasi išpirkti visą Lietuvos žemelę, o pabėgėliai netrukus įkurs Lietuvoje savo valstybę, panašią į ISIS. Nors panašu, jog patys tautininkai stengiasi įkurti savo valstybę, kurioje nebus pageidaujamas nei vienas sveikesnio proto žmogus.

Kaip bebūtų, meilė tėvynei nėra lozungų mėtimas ir neapykantos kurstymas, meilė turėtų būti tokia stipri, kad net atsirastų jėgų kritiškai pamąstyti ir pamatyti, kad perspaustas nacionalizmas neša tėvynei tik blogį. Suprantu, kad kai kurie žmonės gali pasijusti savo tautos dalimi tik išėję į minią ir išsirėkę, bet kartais to jau per daug.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *