Lietuvos indėlis į geresnį pasaulį – specialioje ekspozicijoje Vilniaus studentams

pagal | 2020 26 sausio

Gruodžio 9 dieną VU bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (MKIC) pradedamas eksponuoti informacinis stendas, skirtas Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo dešimtmečiui ir Europos metams vystymuisi paminėti. Juo siekiama supažindinti su Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo aktualijomis, pasiekimais ir svarba.

Vystomasis bendradarbiavimas – svarbi Lietuvos užsienio politikos dalis, skirta ekonominės ir socialinės gerovės skatinimui, demokratijos, saugumo ir stabilumo plėtrai visame pasaulyje. Ekspozicijoje pateikiama informacija, kaip Lietuva dalijasi savo sukaupta vertinga ekonominių, demokratinių, socialinių reformų patirtimi su valstybėmis, kurios taip pat žengia reformų keliu.

2004 metais, įstojusi į Europos Sąjungą ir NATO, Lietuva tapo aktyvia tarptautinės donorų bendruomenės nare. Pradėjus nuo kelių projektų Baltarusijoje, Moldovoje ir Ukrainoje,  Lietuvos  vystomojo bendradarbiavimo veiklos geografija išsiplėtė iki 17 valstybių. Pavyzdžiui, 2005-2013 m. Lietuva vadovavo Goro provincijos atkūrimo grupei Afganistane, dalyvavo lygių galimybių ir moterų socialinio aktyvumo skatinimo projektuose Gruzijoje, Moldovoje ir Ukrainoje, stiprino Tuniso demokratinius procesus ir rėmė šalyje vykusias reformas, skyrė paramą Europos humanitariniam universitetui Vilniuje, rėmė demokratinus judėjimus, jaunimo iniciatyvas Baltarusijoje –  tai tik keletas sėkmingų pavyzdžių, kuriais kiekvienas Lietuvoje prisidedame prie pasaulio gerovės.

Lietuvos oficiali parama vystymuisi augo nuo 2 eurų vienam gyventojui 2004 m. iki 12 eurų vienam gyventojui 2014 m. Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis iki šiol įgyvendinta per 850 projektų 17-oje valstybių partnerių. Beveik 60 proc. visų dvišalių Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo projektų įgyvendino Lietuvos arba valstybės partnerės nevyriausybinės organizacijos.

Informacinis stendas šiemet keliavo po visą Lietuvą ir buvo eksponuojamas Tauragėje, Šilalėje, Alytuje, Šiauliuose, Palangoje ir Panevėžyje. Susipažinti su Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo aktualijomis Vilniaus studentai turės galimybę iki gruodžio 22 dienos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *