Lietuvos studentai – homofobai!?

pagal | 2020 28 sausio

Lietuvos ir užsienio žiniasklaida skambina varpais, teigdama, kad mūsų šalies visuomenė – viena netolerantiškiausių visoje Europoje. Dauguma šalies gyventojų į homoseksualumą bei kitų rasių atstovų imigraciją žiūri neigiamai. Lietuvos akademinis jaunimas į užsieniečius žiūri atlaidžiau. Prie to, ko gero, nemažai prisideda ERASMUS ir kitos mainų programos, skatinančios jaunų žmonių smalsumą bei norą pažinti kitas kultūras. Tiesa, atitinkamos programos, auginančios pakantumą kitokios lytinės orientacijos žmonėms, sukurti niekam nepavyksta.

Norėdama sužinoti Lietuvos studentų požiūrį į homoseksualumą, atlikau trumpą studentų apklausą. Į klausimus atsakinėjo 35 žmonės iš skirtingų Vilniaus bei Kauno universitetų.

Tolerantiški

Atlikta apklausa parodė, jog didžioji dalis mūsų šalies aukštųjų mokyklų studentų nemano esą homofobai. Nežinančius apšviesiu – homofobija yra baimė arba panieka homoseksualams. Taigi homofobais save laiko vos 3% apklaustųjų (3% šioje apklausoje atitinka 1 žmogų).

Pačiam homoseksualumui, kaip reiškiniui, nepritaria vos 6% apklaustųjų. Paklausti, ar imtųsi kokių nors veiksmų prieš homoseksualus, 93% apklaustų studentų atsakė neigiamai, o likę 6% nebuvo tikri dėl savo atsakymo. Teigiamai neatsakė nė vienas.

Išvada peršasi savaime – Lietuvos akademinis jaunimas nebijo ir neniekina homoseksualų! Gražu!

Kaip čia išeina?

Visgi daugumai apklaustųjų nepatinka tai, jog homoseksualai eina į viešumą. Į klausimą „Ką manote apie gėjų paradus?“ netgi 66% studentų atsakė, kad jiems nepritaria. Didžioji dalis apklaustųjų nesupranta, kaip homoseksualų eitynės gali padėti jiems integruotis į visuomenę. Neutraliai į gėjų paradus žiūri 25% apklaustųjų, 6% apie juos niekada nėra girdėję, o jiems pritaria tik 3% (=1 žmogus iš 35).

– Juk nei aš, nei mano draugės nesiafišuojame, kad mums patinka vaikinai! Mes nerengiame ir niekada nerengsime moterų, mylinčių vyrus, parado – neigiamą savo požiūrį į homoseksualų eitynes paaiškino studentė iš Kauno.

Homoseksualų eitynės

Negana to, 82% visų atsakiusiųjų studentų yra griežtai prieš homoseksualų poras, auginančias vaikus. Savo požiūrį jie grindžia tuo, kad mažam vaikui būtinai reikia tiek moteriškos, tiek ir vyriškos meilės bei priežiūros. Dar 15% neturi nuomonės, ir vėl tie patys 3% tam neprieštarauja.

Žmogus, kaip visi

Beveik ketvirtadalis apklaustųjų yra pažinoję bent 1 homoseksualą. Šiuos žmones studentai apibūdino kaip nuoširdžius, gerus, atvirus, mandagius. Paklausti, ar neprieštarautų tam, kad pažįstamas homoseksualas augintų vaiką, beveik visi respondentai  atsakė teigiamai. Vienas netgi pridūrė:

– Juk jis – žmogus, kaip visi. Manau, kad jis būtų netgi geresnis ir rūpestingesnis tėvas, nei daugelis kitų.

Taigi, asmeniškai pažįstami homoseksualai studentams atrodo esantys geresni tėvai, nei nepažįstamieji.

Vietoje išvados

Visi skirtingi - visi lygūs

Akla ir kurčia amerikiečių rašytoja Helen Keller yra pasakiusi: „Aukščiausias išsilavinimo pasiekimas yra tolerancija“. Protingi žmonės neturėtų smerkti kitokių. Nesvarbu, ar jie kitos spalvos, ar kitos orientacijos atstovai. Ir nors nuomonių homoseksualų atžvilgiu studentų tarpe būta skirtingų, prie veiksmų, žeminančių pastaruosius, Lietuvos studentija pereiti neketina. Ne veltui akademinis jaunimas visais laikais laikytas atviriausia naujiems vėjams visuomenės dalimi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *