Linas Adomaitis – „Išlieka tik kiečiausi“

pagal | 2020 28 sausio

Linas Adomaitis – muzikantas, tekstų autorius, atlikėjas, prodiuseris, aranžuotojas, mokytojas, žmogus, kurio pasirodymuose klausytojai nenuobodžiauja. Linas Lietuvos pop muzikos padangėje visada išsiskyrė savo muzika bei jos atlikimu. Tai jis dar prieš 16 metų į Lietuvos muzikos rinką įnešė naujus stilius, tokius kaip R&B ir Soul. Jo pasirodymuose yra daug ryškių inovatyvių medijų sprendimų, audiovizualumo. Iš įvairių pasaulio kraštų pasisėmęs įkvėpimo į gimtinę atneša kažko naujo ir nematyto, kas taip žavi klausytojus.

Savo muzikinę karjerą pradėjai prieš 16 metų su grupe L+. Kodėl pasirinkai dar tuo laikotarpiu nepopuliarų stilių Lietuvoje R&B? Nebijojai rizikuoti?

Tiesiog turėjau labai gerą nuojautą, žinojau, kad viskas bus labai gerai su šiuo stilium. Kaip beje ir buvo (juokiasi). Na, o iš tikrųjų, norėjosi padaryt kažką, kas mums patiems patinka. Buvom jauni ir ambicingi. Nusprendėm, kad Go Go mes nešoksim. Tuo metu, tiesą sakant, Lietuvoje daug atlikėjų kūrė Go Go tipo muziką, šoko. Tiesą sakant, nemanau, kad tai galima pavadinti šokiu ir mus tai labai erzino. Nusprendėm būti originalūs ir visiškai kitokie. Todėl ir įkūrėm tokią grupę, būtent R&B stliaus, nes darėm tai, kas mums patinka.

O kokią muziką pats klausai laisvalaikiu? Ar klausai to, ką pats kuri?

Pats klausau įvairią muziką, nes manau, kad visi stiliai yra geri, būna tik blogas stiliaus pateikimas. Aišku, klausau tokią muziką, kokią pats kuriu, taip pat džiazą, soul muziką, R&B. Tikrai mielai klausau ir “house” muzikos  ir roko, žinoma tai priklauso nuo vietos, kurioj tu klausaisi. Mašinoje visada klausau klasikos.

Šalt. Lino Adomaičio facebook paskyra

Tavo pasirodymuose gausu vizualumo ir medijų inovacijų. Ar šiaip gyvenime domiesi šiomis sritimis?

Žinoma, nes ateityje liks tik audiovizualinis menas. 

Kaip manai, ar Lietuvos atlikėjų pasirodymuose trūksta vizualinio pateikimo?

Manau, kad vizualinio pateikimo trūksta daugumai Lietuvos grupių. Bet… vėlgi viskas atsiremia į finansinius išteklius. Ne kiekviena grupė gali sau leisti pasirodymuose naudoti ir scenoje daryti kažkokius vizualinius sprendimus. Viskas atsiremia į pinigus. Vis dėlto, manau esmė yra ne tame, kiek tu pinigų turi ir kokį šou gali padaryti. Nesvarbu, kiek lempų ar kiek vizualizacijos pridėsi savo pasirodymuose, viskas priklauso nuo pačios muzikos, jos atlikimo. Muzika arba kabina arba ne.

Ką galvoji apie dabartinę Lietuvos muzikos situaciją?

Dažniausiai aš negalvoju apie tai – einu savo keliu, domiuosi tais, kurie man patinka. Aišku, pilna ir to vienadienio šlamšto, tačiau jis, kaip jau minėjau yra vienadienis. Dažniausiai pasirodo trumpam, sužiba kokiame realybės šou, ir kitą dieną jie vėl niekam nebeįdomūs. Išlieka tik kiečiausi (juokiasi).

Paskutinio albumo „Floating To You“  kūrime bendradarbiavai su savo broliu – Mario Basanov. Ar galvoji, kurti kažką daugiau su Basanov?

Mes su Mario Basanov darėm tik vieną gabalą “7ways”, o  visus kitus kūrinius dariau pats vienas, albumų rūpinausi ir jį išleidau pats.  Mes turim minčių su broliu kažkada padaryti vieną darbą, tačiau tas bus vėliau ateityje. O šiemet arba kitų metų pradžioje galvoju išleisti savo gabalų remix’ų albumą. Ten būtų mano kūriniai, kuriuos remixuotų mano brolis ir dauguma kitų Lietuvos DJ. Ten jau būtų labiau šokių stilius, daugiau elektronikos. 

Ar galvoji savo muzikos stilių keisti ir judėti elektroninės muzikos linkme?

Ne, aš pats esu R&B, soul ir akustinės muzikos šalininkas. Ties tokiu stiliumi ruošiuosi ir likti.

Daug keliauji, kokios vietos traukia, kas padaro didžiausią įspūdį?

Traukia viskas, kas nauja, tolima, nematyta ir kuo tolimesnės kelionės, kraštai, tuo yra idomiau. Man įspūdį palieka beveik visos kelionės. Dabar su žmona neseniai buvome Kuboje, Belizoje, Meksikoje. Labai faina buvo, ypač patiko Kuboje.

Kelionės daro įtaką kuriamai muzikai?

Kūrybai turi įtakos vieta, kurioje tu esi.  Kelionėse, iš viso, tu nuresetini savo mintis, atsipalaiduoji ir pasikrauni energijos. Kūrybai labai tas padeda.

Video iš paskutinės kelionės Kuboje

Linas šiuo metu aktyviai tęsia savo koncertinį turą aplink Lietuvą
Balandžio 25 d. – Naktinis klubas “Lotus”, Vilnius
Balandžio 26 d. – Lukiškių aikštė, renginys “Mes Europa”‘, Vilnius

Gegužės 1 d. – Telšių amfiteatre vyks solinis Lino koncertas
Gegužės 2 d. – Baras “Kas kas”, Vilnius
Gegužės 3 d. – Operos ir baleto teatras, švenčiamas TV kanalo TV3 gimtadienis, Vilnius
Gegužės 4 d. – Katedros aikštė, festivalis “Aš noriu neeilinio gyvenimo”, Vilnius
Gegužės 5 d. – Arena, Vytauto Matuzo padėkos koncertas, Panevėžys
Gegužės 10 d. – “Rafes”, Kaunas
Gegužės 11 d. – Naktinis klubas “Portas”, Klaipėda
Gegužės 15 d. – ASU gimtadienis, KaunasGegužės 31 d. – Renginys moksleiviams, “Siemens arena”, Vilnius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *