Liubomir Fatejev – nuo metalistų grupelės iki nuosavos įrašų studijos

pagal | 2020 28 sausio

Sakote, kad muzikos versle neįmanoma nieko pasiekti? Muzikanto iš Klaipėdos Liubomir Fatejev istorija iš pirmų lūpų apie kelionę nuo metalistų grupelės iki nuosavos įrašų studijos bei jo patarimai žaliems muzikoje.

Pianino klavišų maigymo meno išmokęs muzikos mokykloje, o gitarą įvaldęs pats, Liubomiras pasakojo, kad pirmąją grupę „Bla bla“ subūrė jau mokydamasis mokykloje, bet ji iširo, nes visi nariai, baigę mokyklą, išsiskirstė savais keliais. Tačiau pilnametystė atvėrė muzikantui kitų naujų kelių – baigęs mokyklą Liubomiras prisijungė prie grupės „Requiem Aeternum“, kurioje grodamas vienerius metus džiugino Klaipėdos metalgalvius. Įgavęs patirties, vaikinas nestovėjo vietoje – su „Requiem Aeternum“ pramokęs groti Heavy Metal stiliumi, su draugu jis nusprendė įkurti savo grupę. Taip 2003 metais gimė „The Perplexx“, kurioje muzikantas grojo gitara ir programavo būgnų partijas. Keletą metų jie sėkmingai drebino uostamiesčio scenas, dalyvavo keliuose festivaliuose, kuriuose neliko nepastebėti. Kaip ir daugelį tokių eksperimentinės muzikos grupių ištiko tas pats likimas – ji iširo, bet Liubomiras savo asmeninės muzikinės karjeros vis vien nenutraukė – dirbo muzikos įrašų studijoje pas Gintą Litinską, kurioje ėmė profesionaliai kurti ir įrašinėti savo dainas. Šios muzikinės kompozicijos nepasiekė plačiųjų auditorijų, o pats Liubomiras patraukė Airijon laimės ieškoti. Tačiau ir užjūryje nepamiršo muzikinės veiklos. Nuolat kuriantis muziką ir nenustygstantis vienoje vietoje vyrukas nusprendė įkurti nuosavą įrašų studiją. Kaip tarė, taip padarė – studijos statybų darbai jau vyksta.

Paklaustas, kodėl sukasi tokiame, pripažinkime, nepelningame ir rizikingame versle kaip muzika, Liubomiras atsakė, kad muzikantu ne tampama, o gimstama ir nieko čia jau nepadarysi. Muzikos ir scenos jam reikia kaip oro, o abu šie komponentai yra neatsiejama muzikanto gyvenimo dalis. Žinoma, muzikantu būti sunku, bet tuo pačiu ir be galo malonu.

Koks gi sėkmingo muzikanto receptas? Pabaigai keletas Liubomiro, kaip sėkmingo muzikanto ir šios srities veterano patarimų norintiems tokiais tapti. Pirmiausia – nesirgti žvaigždžių ligomis bei kurti kokybišką muziką. Nesvarbu stilius – svarbiausia, kad muzika būtų gerai atlikta, tada būtinai atsiras jos klausančių. O pradžiai reikia NORĖTI ir nenuleisti rankų siekiant užsibrėžtų tikslų – tada būtinai gausit tai, ko norit.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *