Mados psichozė – piešiniai ant kūno

pagal | 2020 28 sausio

Kūnas nuo seno buvo galingas ginklas, kuris galėjo ženklinti ar simbolizuoti tam tikrą žmogaus gyvenimo periodą. Tatuiruotės atsiradimo reikšmė gali nustebinti ar šokiruoti, nes jos buvo naudojama apeigoms, ritualams, kurie buvo skirti moterų gentims ženklinti ar tiesiog paruošti naujam gyvenimo periodui – motinystei. Šis žymėjimas įgaudavo prasmę, nes tai reiškė, kad moteris nėra priklausoma savo kūno šeimininkė, jos kūnas turi valdovą, galintį kontroliuoti ir pildyti fantazijas, kurios dažnai sukeldavo skausmą, bet tenkindavo valdovo norus.

Taip pat dar vienas senas, bet gajus stereotipas, kuris byloja, kad moteris, pasidabinusi piešiniu ant kūno, yra atpažįstama visuomenėje kaip laisvo elgesio mergina, kuri išdarkė, subjaurojo savo kūno vientisumą ir tai joms atnešdavo nemažą pelną, o vyriškos giminės atstovas turintis paliktą rašalo dėmę ant kūno – kalinys, nusikaltęs asmuo. Dėl to tatuiravimas tuo laikmečiu buvo tabu, o šiandien – tai mada, grožis bei savirealizacija, nes dabar teigiama, kad mergina ar vaikinas gali būti patys savo kūno šeimininkai, kurie gali nuspręsti kaip jį įamžinti ar įprasminti.

Šiuolaikinėje, modernioje visuomenėje tatuiruotės tapo masine mada, o dažnas pasidaręs vieną negali sustoti ir suserga manija – norisi dar ir dar. Ieškoma simbolių, ženklų, prasmingų žodžių, hieroglifų, kuriuos iššifruoti gali ne kiekvienas, o tai paslaptinga, mistiška. Dauguma tiki, kad tai gali nulemti ar pakeisti likimą, kuris būtų palankus kūno savininkui. Tad pasidalinsime dažniausiai naudojamais simboliais.

Pienės pūkai, kurie simbolizuoja akimirkos laikinumą, svajonės išsipildymą ir gyvenimo pilnatvę. Paukščiai yra laisvės simbolis. O dažnai tokio tipo piešiniai būna minimalistiniai, ant smulkesnių kūno vietų: pečių, dilbio.

t


Širdelės, drugeliai, žvaigždutės ir kiti mergaitiški atributai, kurie siejami su meile, taika, atsidavimu. Tai maži, vos pastebimi piešinukai, kurie būna ne taip gerai matomose vietose: ant krūtinės, po pilvu, ant kojos ar kaklo dalies. Širdis dažnai tatuiruojasi poros, kad įamžintų, įprasmintų meilę ir jos ilgaamžiškumą.
Vyriškos lyties atstovai labiau ištikimi zodiako ženklams, hieroglifams, begalybės ženklui ar skambioms frazėms, gyvenimo šūkiui. Vaikinai ne tokie santūrūs ir renkasi didesnio masto piešinius ant gerai matomų vietų, pavyzdžiui, ant nugaros, peties, per visą ranką ar koją besitęsiančią atvaizdų gamą. Jie drąsūs, mėgsta iššūkius ir naujoves, todėl galima išvysti neįprastų ir ne kasdieniškų piešinių, kurie būna neįprastose kūno vietose.

Šis grožio kultas kiekvieno yra suvokiamas savaip, todėl asmuo, kuris ruošiasi darytis tatuiruotę turi pats individualiai nuspręsti ką, kaip, kur tatuiruosis, bet taip pat reikia gerai apgalvoti ir nuspręsti, ar tai būtina, ar tas „neduodantis ramybės kirminukas“ nėra laikinas, nes tatuiruotė išlieka visam gyvenimui, tai rimtas žingsnis, kurį verta apgalvoti, suplanuoti, kad po to netektų griebtis išnaikinimo procedūros, kuri gali išeikvoti nemažą kiekį piniginių ir fizinių resursų.

trtrtkn

Chna tatuiruotės yra šauni alternatyva išbandyti piešinius ant kūno be skausmo ir laikinai. Jos dar vadinamos Henna – tai speciali pasta, jau šimtmečius naudojama laikinų tatuiruočių darymui. Užtepta ji lėtai įsigeria į gilesnį odos sluoksnį ir padeda išgauti nuo geltonai oranžinės iki tamsiai rudos ar net vyšninės spalvos raštą. Henna daroma ant įvairių kūno vietų ir padeda sukurti nepaprastai gražų kūno akcentą. Kūno dekoravimui naudojama pasta pagaminta iš sutrintų chna augalo (Lawsonia inermis) lapų miltelių ir kitų augalinių priedų. Pasta ant odos laikoma nuo kelių valandų iki visos paros, o ją nuvalius lieka dailus piešinys, kuris laikosi nuo poros savaičių iki mėnesio.

Henna turi labai gilią ir turtingą istoriją, jau apie penkis tūkstančius metų Indijos, Afrikos ir Vidurio Rytų gyventojos puošia kūną nuostabiais piešiniais. Šis menas vadinamas Mehndi. Pasak „Andros studijos“ socialinio tinklalapio, rytuose jis turi gilią ritualinę prasmę, tikima, kad chna piešiniai neša sėkmę, meilę bei saugo nuo blogio. Moterys taip pat naudoja henna specialių ceremonijų metu, per vestuves ar jubiliejus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *