Makalius: kelionių įspūdžiai, patirtis, patarimai – viskas, ko reikia vasarai!

pagal | 2020 28 sausio

Valio! Taip visų laukta ir pasiilgta vasara jau atėjo, tad pats laikas pagalvoti apie atostogas ir keliones. Ar jau suplanavote savo svajonių atostogas? Galbūt ruošiatės keliauti į užsienį arba rengiate super žygį dar nematytuose ir negirdėtuose Lietuvos kampeliuose? Jeigu dar net neįsivaizduojate, ką veiksite vasarą, jums tikrai pravers Makaliaus, kelionių eksperto, patarimai. Rimvydas Širvinskas, kitaip žinomas kaip Makalius, pasakoja apie savo kelionių įspūdžius ir pataria, ką pamatyti tikrai verta!

Kada pradėjai keliauti ir kaip kilo tokia idėja?
Keliauti pradėjau 13 metų. Pirmoji kelionė buvo labai artima – į kaimyninę Latviją (Rygą ir Jūrmalos vandens atrakcionų parką). Kelionė paliko labai daug įspūdžių, todėl visus juos nusprendžiau patalpinti internete. Pasakojimai susilaukdavo nemažai dėmesio, tad vėliau sugalvojau viską sudėti į vieną savo puslapį (iki tol pasakojimus talpindavau daugelyje interneto portalų).

Kiek jau esi aplankęs užsienio šalių? 
Niekada neskaičiuoju, kiek šalių aplankau, kadangi labai mėgstu grįžti į tą pačią vietą kelis kartus. Tačiau didžioji dalis Europos aplankyta – tik keliose Balkanų šalyse nebuvau, taip pat neteko lankytis Olandijoje ir Portugalijoje.

Kuri tavo kelionė įsimintiniausia? Trumpai papasakok.
Neseniai grįžau iš įsimintiniausių atostogų savo gyvenime – mano bendradarbė leido visiškai pailsėti nuo darbų, nereikėjo niekam kelti telefono ragelio ir kartu su septyniais draugais išvykome į Gran Kanarijos salą. Kelionė nebuvo pigi (apie 2500 litų), bet viską kompensavo salos grožis (nuomojomės automobilį ir aplankėme didžiąją dalį salos). Turėjau nuostabią draugų kompaniją ir naujas pažintis.

Gal turi gražiausią ir mylimiausią pasaulio vietą?
Taip, tai Graikijos salos. Manau, kad myliu visas Graikijos salas ir pačią graikų kultūrą, tos šalies net oras kvepia kitaip… Ši valstybė mane ypatingai traukia, visada norisi ten sugrįžti.

Kokias pasaulio vietoves, Tavo manymu, verta aplankyti?
Kiekvienam savo gyvenime rekomenduoju pažinti bent jau Europą, kadangi į tolimas šalis keliauti ne visi gali sau leisti – kelionės reikalauja nemažai pajamų. Tačiau pasižvalgyti po Europą tikrai patariu – pamatyti žydrą jūrą, aukštus nuostabius kalnus, kitokį reljefą nei pas mus, Lietuvoje.

Ar dažniau mėgsti keliauti vienas, ar su gera kompanija? Kodėl?
Anksčiau patikdavo keliauti vienam, atsijungti nuo supančios kasdienybės Lietuvoje. Tačiau dabar mieliau iškeliauju su pastoviomis draugų kompanijomis – labai smagu nemąstyti apie tai, kas liko gimtinėje ir į draugiškus santykius pažvelgti iš naujo.

Gal patyrei nepamirštamą, o galbūt juokingą ir keistą nuotykį svetimoje šalyje?
Niekada nepamiršiu, kaip prieš metus keliavau maršrutu Kaunas – Paryžius – Barselona ir teko užstrigti Paryžiuje (skrydžiai į Ispaniją buvo atšaukti dėl streikų). Mes buvome apgyvendinti prabangiuose viešbučiuose, apmokėtas maitinimas. Turėjome nuostabią progą aplankyti Paryžiaus priemiesčius!

Kelionės tau hobis, gyvenimo būdas ar darbas? Kuo dar užsiimi gyvenime?
Kelionės man yra viskas – ir hobis, ir gyvenimo būdas, ir darbas, o kai darbas yra smagus pomėgis, gyventi sekasi nuostabiai! Be kelionių tenka dažnai pasėdėti biure ir rašyti straipsnius, atsakinėti žmonėms į jų laiškus, susijusius su kelionėmis. Esi išleidęs patarimų knygą apie keliones. Kaip sugalvojai tai padaryti, galbūt kažkas tave paskatino?
Išleisti „Makaliaus pigių kelionių vadovą“ mane paskatino pati leidykla: vieną kartą juokais užsiminiau apie savo norą turėti knygą ir jau po savaites derinome visas knygos leidimo subtilybes.

Tu puikiai žinai, kaip daug pamatyti ir patirti nenuskausminant stipriai savo kišenės. Gal gali trumpai pasidalinti sėkmės formule su studentais?
Pigių lėktuvo bilietų patariu ieškoti likus 6-8 savaitėms iki skrydžio arba parašyti Makaliui – jis tikrai pasidalins ne tik kelionės planavimo formulėmis, bet ir pats padės ją suplanuoti.

Esi daug regėjęs pasaulio šalyse, tačiau, ar daug esi apkeliavęs mūsų gimtoje šalyje?
Deja, neteko itin gerai pažinti Lietuvos. Kartą kūrėme laidą apie lankytinas vietas Lietuvoje – buvo labai smagu keliauti, todėl planuoju tęsti šią tradiciją.

Kurias Lietuvos vietas, miestus patartum aplankyti?
Noriu visiems rekomenduoti Panemunės taku važiuoti iš Vilniaus Klaipėdos link – nuostabūs vaizdai, apylinkės, miesteliai.

Koks tavo gyvenimo credo, kuriuo vadovaujiesi gyvenime?
Reikia tik labai norėti, pasistengti ir tikėti!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *