Marius Lucka – įkvėpimo nestokojantis keliautojas

pagal | 2020 28 sausio

Nors jam dar vos dvidešimt metų, Marius Lucka jau spėjo apkeliauti nemažą dalį pasaulio bei šių kelionių įspūdžiais pasidalinti su tūkstančiais jo projekto „Aplink pasaulį per penkis metus.” gerbėjų, savo organizuojamais vakarėliais „Pudra” pakeisti naktinį Lietuvos didžiųjų miestų gyvenimą ir tapti įkvėpimo šaltiniu nemažai daliai jaunimo. Su Mariumi kalbamės apie jo vakarėlių kūrimo procesą, labiausiai sužavėjusius pasaulio kampelius ir tiesiog jo tikrai nenuobodų gyvenimą…

11212732_812723312153087_1346056673289087653_o

Neseniai ilgam buvai išvykęs keliauti po Azijos šalis. Ko labiausiai pasiilgai iš Lietuvos?

Keliaudamas labiausiai pasiilgstu savo sesės, kuriai neseniai suėjo keturiolika metų. Aš jai esu didelis pavyzdys, mokytojas ir draugas, todėl pasiilgstu laiko, kai galiu jai ką nors papasakoti ar padėti. O kitų dalykų nepasiilgstu, nes viskas, kas man svarbu ir artima, keliauja visada su manimi, manyje…

Iš kur semiesi įkvėpimo savo vakarėliams „Pudra”?

Vakarėlis „Pudra” yra mano kūrybos dalis, Įkvėpimo jiems semiuosi iš teatro, spektaklių, filmų ar knygų. Dažnai sapnuoju įvairius dalykus, tik prabudęs juos užsirašau ir taip išsaugau unikalios dekoracijos ar koncepto tipą.

Kiek vidutiniškai užtrunka nuo pat pradžių suorganizuoti Pudrą?

Visada svajoju rasti žmonių, kurie man padėtų, ir tik dabar po truputį juos randu aš ar jie suranda mane… Jeigu visi organizavimo darbai vis tik nugula ant mano vieno pečių, tada dažnai praleidžiu net kelis mėnesius sukdamas galvą, kaip viskas turėtų atrodyti.

Kaip įsivaizduoji save po dvidešimties metų? Būsi solidus kostiumuotas šeimos vyras ar vis dar širdyje jaunas klajoklis?

Meluočiau, jei sakyčiau, kad apie tai negalvoju. Pagalvoju. Ir dažnai pasvajoju. Manau, kad laiką leisiu savo sodyboje Zarasų raj. su meškere rankose, liepteliu po kojomis ir nesibaigiančia gamtos romantika. Nežinau, ar būsiu šeimos vyras, nežinau ar suaugęs, apskritai nežinau ar būsiu. Niekas nežino.

Kokia turi būti mergina, kad ją įsimylėtum?

Labai dažnai sutinku gražių, protingų ir kūrybingų moterų, tačiau įsimylėti galima tik įsimylėjus, o tai nutinka netikėtai, todėl kažkokie reikalavimai neįsivaizduojami. Tik vienas – turi skaniai kvepėti. Na, gal du – gražiai šypsotis…

Prieš keletą mėnesių facebook’e gyreisi, jog prie tavęs gatvėje priėjusi moteris moralizavo, jog susižavėjęs tavo kelionių idėjomis, mokslus metė ir į Aziją išdūmė jos sūnus. Ar dažnai sulauki panašių priekaištų? Ar džiaugiesi, kad įkvepi žmones gyventi ne pagal šabloną?

Aišku džiaugiuosi! Manau, kiekvienas svajoja, kad žmonės jį sektų, palaikytų ir mylėtų. Kelionių metu gaunu ypatingai daug laiškų, kuriuose žmonės rašo, kaip jiems viskas netinka ir blogai, kaip tuoj pat mes savo darbus ir seks paskui mane. Tai įkvepia.

10492521_1074101785949385_4857201605635897996_n

Nors esi dar labai jaunas, apkeliavai nemažą dalį pasaulio. Kurios šalies kultūra tau pačiam artimiausia?

Vietnamas man tarsi antri namai, ten praleidau nemažai laiko, ten augau ir suaugau. Vietnamo kultūra, žmonės yra sunkiai nupasakojamas dalykas. Vietnamą išskirčiau iš Azijos tuo, kad būtent jis yra šios pasaulio vietos kraujas, per kurį lengva užsikrėsti noru čia grįžti vėl ir vėl. Tai yra stebuklinga vieta, o kodėl, manau konkrečiai galėtų atsakyti niekas…

Gal turi kokių nors paslėptų talentų ar hobių, apie kuriuos mažai kas žino?

Tikrai gerai sutariu su vandeniu, su jūrom, vandenynais ir ežerais, jie dosnūs ir geri man, manau, tai – talentas. Dar turiu talentą dalintis gera energija. Tai yra svarbu.

Ko padaryti nesutiktum net ir už visus pasaulio pinigus?

Išduoti tikro draugo ar savo šeimos. Išdavystė yra baisiausias dalykas, prieinamas tik pigiems ir negeriems žmonėms.

Ko palinkėtum ką tik mokyklą pabaigusiam jaunuoliui, kuris neturi menkiausio supratimo, ką nori daryti su savo gyvenimu?

Klausytis savo širdies, kad ir kaip kvailai tai skambėtų. Nes tik giliai viduje gali išgirsti balsą, kuris tave kažkur siunčia.

Jei dabartinis tu, sutiktum save, Mariu Lucką, prieš penkerius metus, ką jam patartum?

Manau, kad nieko. Nes tikiu, kad kažkaip viskas susiję ir visi dalykai ar įvykiai nutinka ne be reikalo. Žmogus, kurį tu sutinki ar nutikimas, tave visada kažkur pasuka, tik turi išlaikyti pusiausvyrą. Gal patarčiau nepasiduoti. Pasiduoti yra blogai.

1939766_836545186371714_1543992284_n

Kokie dalykai gyvenime daro tave laimingą?

Laimingu mane daro pasirinkimo laisvė, žmonės. Gražūs ir geri žmonės. Šeima, oras. Apskritai, aš laimingas, nes gyvenu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *