Menas būti laimingam

pagal | 2020 28 sausio

Kiekvienas žmogus, atėjęs į šį pasaulį, mokosi meno būti laimingu. Kodėl? Todėl, kad laimingi žmonės  daug greičiau susiranda gyvenimo partnerį,  jų santuoka yra tvirtesnė ir teikianti daugiau pasitenkinimo,  jie būna geresni tėvai.

Laimingi žmonės yra sveikesni, jų imuninė sistema atsparesnė, jie mažiau serga širdies bei kraujagyslių ligomis. Esama įrodymų, kad laimingi individai gyvena iki dešimties metų ilgiau už nelaimingesnius savo bendraamžius. Maža to, laimė stiprina psichikos sveikatą, didina jos atsparumą, gerina mūsų gebėjimą pakelti nelaimingus įvykius ir traumas.

Tiesa, yra linkusių manyti, kad laimingi žmonės yra paviršutiniški ir kvailoki; šiam požiūriui pritaria prancūzų novelistas Gustavas Floberas: „Trys laimės kriterijai – būti kvailam, savanaudžiam ir apdovanotam gera sveikata. Tiesa, jeigu pritrūksta kvailumo, tada viskas veltui.“ Vis dėlto vėlesni tyrinėjimai paneigė šį mitą ir patvirtino, kad laimė skatina kūrybiškumą ir gerina protavimą.

Laimės teikiama nauda matoma ir darbo vietoje, nes laimingi darbuotojai geriau dirba, jiems geriau sekasi asmeniniame gyvenime, net ir jų pajamos didesnės. Tiesą sakant, studijos rodo, kad didesnės pajamos yra tiesiogiai susijusios tiek su žmogaus laimės, tiek su išsilavinimo lygiu. Išsamūs tyrimai patvirtina, kad organizacijų, kuriose dirba daugiau laimingų darbuotojų, veikla kur kas sėkmingesnė, jos nuolat lenkia kitas pelningumu, ir tai nestebina – juk laimingi darbuotojai dirba našiau, jie ištikimesni bendrovei, rečiau serga, neturi įpročio nepasirodyti darbe dėl kitų priežasčių, mažiau konfliktuoja su bendradarbiais, rečiau meta darbą, labiau tenkina klientus.

Taigi galima neabejoti, kad laimingumas duoda didžiulę asmeninę naudą. Būtent apie tai, ir apie daugelį kitų su laime susijusių dalykų rašoma Howard C. Cutler ir Dalai Lama knygoje „Menas būti laimingam“. Knyga pateikta įdomia Howard C. Cutler ir Dalai Lamos dialogo forma, kuri papildomam Howard C. Cutler pamąstymais ir komentarais.

Knygoje teigiama, kad siekti laimės yra mūsų gyvenimo tikslas. Imdamiesi apibrėžti veiksnius, vedančius į laimingesnį gyvenimą, pamatysime, kad laimės siekimas pagerina ne tik paties siekiančiojo, bet ir jo šeimos, net visuomenės plačiąja prasme gyvenimą.

Autorius taip pat aptaria tokias temas kaip laimės šaltiniai, vidinis pasitenkinimas, sąmonės lavinimas, meditavimas, žmonių jautrumas ir atjauta, artimumo samprata ir empatijos ugdymas.

Knygoje pateikiama daug mokslinių faktų ir aprašomi įvairūs, su laimės šaltiniais susiję eksperimentai. Daugelio eksperimentų rezultatai rodo, kad asmens pasitenkinimo lygį galima padidinti, atkreipiant jo dėmesį į kitus dalykus, skatinant jį pamąstyti, kad viskas galėtų būti ir blogiau.

Kam verta skaityti šią knygą?

„Menas būti laimingam“ – labai tinkama knyga tiems, kurie dažnai kelia sau egzistencinius klausimus, gilinasi į žmogaus psichologiją ir domisi filosofija. Tačiau ji nepatiks tiems, kurie nemėgsta ilgų išvedžiojimų ir samprotavimų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *